https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 260

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Jókai Mór: Tarka élet. 1-2. kötet. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 6+160+160 p. Második, változatlan kiadás. Korabeli átkötött, félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos, a hátsó szennylap kissé hiányos, a kötéstáblán bejegyzéssel. Ritka!
18504.

Jókai Mór: Tarka élet. 1-2. kötet. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 6+160+160 p. Második, változatlan kiadás. Korabeli átkötött, félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos, a hátsó szennylap kissé hiányos, a kötéstáblán bejegyzéssel. Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
4 400 HUF
11,89
EUR
,
12,94
USD
Number of bids:
0
József Attila - - összes versei és műfordításai. (Sajtó alá rend. Bálint György.) H. é. n. Cserépfalvi. (Forrás Nyomdai Műintézet és Kiadóváll. Rt.) Kiadói, enyhén gyűrődőtt papírkötésben.
18506.

József Attila - - összes versei és műfordításai. (Sajtó alá rend. Bálint György.) H. é. n. Cserépfalvi. (Forrás Nyomdai Műintézet és Kiadóváll. Rt.) Kiadói, enyhén gyűrődőtt papírkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
3 800 HUF
10,27
EUR
,
11,18
USD
Number of bids:
0
Girardin Emilné: Pontanges Marquis. Franciából fordítá: Salamon Ferencné. Pest, 1854, Lukács L. és Társa-ny., 2+310+2 p. Későbbi félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos.  Mme Emile de Girardin, (Delphine Gay, Delphine Girardin, (1804-1855)) francia írónő, Emile Girardin (1806-1881) francia újságíró, kiadó, politikus felesége.  A fordítás Salamon Ferenc (1825-1892) történész, esztéta, színikritikus, MTA tag, és műfordító munkája.   Egyetlen kiadás. Ritka!
18507.

Girardin Emilné: Pontanges Marquis. Franciából fordítá: Salamon Ferencné. Pest, 1854, Lukács L. és Társa-ny., 2+310+2 p. Későbbi félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos. Mme Emile de Girardin, (Delphine Gay, Delphine Girardin, (1804-1855)) francia írónő, Emile Girardin (1806-1881) francia újságíró, kiadó, politikus felesége. A fordítás Salamon Ferenc (1825-1892) történész, esztéta, színikritikus, MTA tag, és műfordító munkája. Egyetlen kiadás. Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
3 800 HUF
10,27
EUR
,
11,18
USD
Number of bids:
0
Orosz Ádám: Ötváltozatú lant. Eger, 1871, Érseki Lyceumi Könyvnyomda, XVI+371 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó borítón a vászon hullámos, sérült gerinccel, foltos, javított lapokkal, javított címlappal, három lap hiányzik (145-146, 149-150, 150-151.) Ritka!   Orosz Ádám (1802-1872) római katolikus pap, költő, egerszalóki plébános (1837-1872.)
18508.

Orosz Ádám: Ötváltozatú lant. Eger, 1871, Érseki Lyceumi Könyvnyomda, XVI+371 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó borítón a vászon hullámos, sérült gerinccel, foltos, javított lapokkal, javított címlappal, három lap hiányzik (145-146, 149-150, 150-151.) Ritka! Orosz Ádám (1802-1872) római katolikus pap, költő, egerszalóki plébános (1837-1872.)

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
0
Turóczi-Trostler József: Kegyességre serkentő, szíveket vidámító, elmét mulattató históriák és mesés fabulák, melyeket . . . egybeszedegetett . . . - - Gyomán, 1939. Kner Izidor. 98 p., 2 sztl. lev Megjelent 500 példányban. Fűzve, kiadói, papírborítóban. kis szakadással
18509.

Turóczi-Trostler József: Kegyességre serkentő, szíveket vidámító, elmét mulattató históriák és mesés fabulák, melyeket . . . egybeszedegetett . . . - - Gyomán, 1939. Kner Izidor. 98 p., 2 sztl. lev Megjelent 500 példányban. Fűzve, kiadói, papírborítóban. kis szakadással

 
The item is not available
Starting price:
3 800 HUF
10,27
EUR
,
11,18
USD
Number of bids:
0
Jókai Mór: Targallyak. Nemzeti Kiadás LVIII. kötet. Bp.,1896, Révai, 204+1 p. Kiadó dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincén kopott aranyozással, a borítón kis folttal, magánykönyvtári bélyegzővel.
18510.

Jókai Mór: Targallyak. Nemzeti Kiadás LVIII. kötet. Bp.,1896, Révai, 204+1 p. Kiadó dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincén kopott aranyozással, a borítón kis folttal, magánykönyvtári bélyegzővel.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,49
EUR
,
7,06
USD
Number of bids:
0
Jókai Mór: Még egy csokrot. Elbeszélések. Nemzeti Kiadás LXIX. kötet. Bp.,1897, Révai, 222+1 p. Kiadó dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincén kopott aranyozással, magánykönyvtári bélyegzővel.
18511.

Jókai Mór: Még egy csokrot. Elbeszélések. Nemzeti Kiadás LXIX. kötet. Bp.,1897, Révai, 222+1 p. Kiadó dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincén kopott aranyozással, magánykönyvtári bélyegzővel.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,49
EUR
,
7,06
USD
Number of bids:
0
Mikszáth Kálmán: Tavaszi Rügyek. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1893, Révai Testvérek. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés, festett lapszélekkel. Sarkokon kopás, néhány lap foltos
18512.

Mikszáth Kálmán: Tavaszi Rügyek. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1893, Révai Testvérek. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés, festett lapszélekkel. Sarkokon kopás, néhány lap foltos

 
The item is not available
Starting price:
2 600 HUF
7,03
EUR
,
7,65
USD
Number of bids:
0
Babits Mihály: Hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Bp.,é.n.(1941),Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt.,(Hungária-ny.) Kiadói félvászon-kötésben. Számozott (2000/578) példány
18514.

Babits Mihály: Hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Bp.,é.n.(1941),Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt.,(Hungária-ny.) Kiadói félvászon-kötésben. Számozott (2000/578) példány

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,32
EUR
,
4,71
USD
Number of bids:
0
Werner Géza Kázmér: A siker receptkönyve. Bp.,(1942),Farkas Testvérek-ny., 159+1 p. Számtalan kreatív, igényes illusztrációval ellátva. Kiadói papírkötés, a hátsó borító szélén sérüléssel. Benne Schuler József Rt. Turán Irón, ceruza-alakú reklám-könyvjelzőjével. Kereskedelmi reklám tanácsok.
18515.

Werner Géza Kázmér: A siker receptkönyve. Bp.,(1942),Farkas Testvérek-ny., 159+1 p. Számtalan kreatív, igényes illusztrációval ellátva. Kiadói papírkötés, a hátsó borító szélén sérüléssel. Benne Schuler József Rt. Turán Irón, ceruza-alakú reklám-könyvjelzőjével. Kereskedelmi reklám tanácsok.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
0
Heinrich Heine: Buch der Lieder. Leipzig,é.n, Adolf Titze. Német nyelvű, P. Thumann képeivel illusztrált kiadás. Kiadói aranyozott vörös egészvászon kiadás, aranyozott lapélekkel, foltos lapokkal./  Gilt red linen-binding, with gilt sheet edges, with P. Thurmanns illustrations, with spotty pages, in German language.
18516.

Heinrich Heine: Buch der Lieder. Leipzig,é.n, Adolf Titze. Német nyelvű, P. Thumann képeivel illusztrált kiadás. Kiadói aranyozott vörös egészvászon kiadás, aranyozott lapélekkel, foltos lapokkal./ Gilt red linen-binding, with gilt sheet edges, with P. Thurmann's illustrations, with spotty pages, in German language.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,32
EUR
,
4,71
USD
Number of bids:
0
Jókai Mór művei sorozat 41 kötete. (1-6,8-12,16-17,19-20,23-36,38-40,42-50 kötetek. Hiányzik: 7,13-15,18,21-22,37,41 kötetek.) Bp.,1907-1911, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott, festett szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal, gerincekkel, 19.-20.,23-24. kötetek alsó lapszélei foltosak, hullámosak.
18517.

Jókai Mór művei sorozat 41 kötete. (1-6,8-12,16-17,19-20,23-36,38-40,42-50 kötetek. Hiányzik: 7,13-15,18,21-22,37,41 kötetek.) Bp.,1907-1911, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott, festett szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal, gerincekkel, 19.-20.,23-24. kötetek alsó lapszélei foltosak, hullámosak.

 
The item is not available
Starting price:
18 000 HUF
48,65
EUR
,
52,94
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment