Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 57

[Csapó József]: Csapo József: Új füves és virágos magyar kert, mellyben mindenik fűnek és virágnak, neve, neme, ábrázatja, természete és ezekhez képest külömbféle hasznai, értelmessen meg-jegyeztettek. Pozsony, 1775. Landerer Mihály, 1 t. (rézmetszetű címkép)+4+24 p. Első kiadás. Borító nélkül, a címkép sarkain kisebb hiánnyal, és az utolsó lap felső sarkán hiánnyal, foltos.  A szerző, Csapó József (1734-1799) Debrecen város főorvosa volt, ezen művének fő célja az orvosilag használható növények, gyógynövények bemutatása volt, a leírt több száz növényfaj neveit öt nyelven is közli, de munkája inkább orvosi, mint botanikai jellegű.
17100.

60 000 HUF
193,55
218,98
Hammer price:
60 000 HUF
17101.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
4 600 HUF
14,84
16,79
  Add to cart
  Remove
Barlai Ervin-Bálint Gyula Rönkvédelem faipari üzemekben. Faipari Kutató Intézet Közleményei 3. sz. Bp., 1952, Könnyűipari Kiadó, 84 p. + 48 t. (fekete-fehér képtáblák.) Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 540 példányban. Ritka! A szerző, Barlai Ervin (1899-1967) erdőmérnök által dedikált, dátumozva. (Szarka Babynak a közösen végzett munka emlékére.)
17102.

Barlai Ervin-Bálint Gyula Rönkvédelem faipari üzemekben. Faipari Kutató Intézet Közleményei 3. sz. Bp., 1952, Könnyűipari Kiadó, 84 p. + 48 t. (fekete-fehér képtáblák.) Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 540 példányban. Ritka! A szerző, Barlai Ervin (1899-1967) erdőmérnök által dedikált, dátumozva. ("Szarka Babynak a közösen végzett munka emlékére".)

4 800 HUF
15,48
17,52
Hammer price:
4 800 HUF
Vendéglátóipari konyhatechnológia. Összeállította: Turós Emil. Bp.,1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
17103.

2 400 HUF
7,74
8,76
Hammer price:
2 600 HUF
A gyümölcsök termesztése 2. Szerk.: Papp János. Bp.,2004, Mezőgazdasági. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1200 példányban.
17104.

Available
2 800 HUF
9,03
10,22
  Add to cart
  Remove
Gyümölcsfaiskola. A gyümölcsfák szaporításának elmélete és gyakorlata. Szerk.: Dr. Hrotkó Károly. Bp.,1999, Mezőgazdasági. Harmadik kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
17105.

2 800 HUF
9,03
10,22
Hammer price:
2 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

349. Auction:
Payment deadline is 19 July

350. Auction:
From 9 to 18 July
Payment deadline is 2 August
Seeing: From 15 to 18 July

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.