Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 60

Sárkány Sándor-Sárkányné Kiss Irén-Dános Béla-Farkas-Riedel L.: Studien über Papaver somniferum L. und Selektionsversuche von Mohnsorten mit grösserer Leistungsfähigkeit für Morphin- und Samenertrag. Acta Botanica. V. Bp.,1959, Akadémiai Nyomda. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval. A szerzők nevében Sárkány Sándor dedikálta, Mezey Barna (1918-?) vegyész, a Chinoin Gyógyszergyár üzemvezető főmérnöke, majd későbbi vezérigazgatója részére. +Bognár Rezső: Mákalkaloidok előállítása és kémiai átalakítása. Bp.,1954, Akadémiai Nyomda. Kiadói papírkötés. A szerző, Bognár Rezső (1913-1990) által dedikált Mezey Barna (1918-?) vegyész, a Chinoin Gyógyszergyár üzemvezető főmérnöke, majd későbbi vezérigazgatója részére.
16916.

1 400 HUF
Flammarion Camille: Népszerű csillagászattan és az égboltozat egyetemes leírása I-II. kötetek. A csillagvilág csodái. Bp., 1888, Pallas. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés. Az első kötet hátsó borítója vízfoltos, egyébként szép állapotú
16917.

5 000 HUF
16918.

1 200 HUF
16919.

2 800 HUF
7,57
8,24
Horváth-Polgár-Vargha: A növények élete. (megfigyelések és kísérletek) Bp., 1933. Magyar Földrajzi Társaság. Kiadói sérült papírkötés.
16920.

800 HUF
A Pesti Hírlap Könyvtára: A Föld és lakói. 1200 oldalon, 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel. Bp., 1939, Pesti Hírlap. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott
16921.

2 000 HUF
A természet köréből népszerű olvasmányok a nagy közönség, a serdülő ifjúság és női olvasók számára. Bp.,1896, Franklin, 8+350+2 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel.
16922.

1 400 HUF
16923.

1 000 HUF
16924.

1 000 HUF
16925.

800 HUF
Fekete István: Kittenberger Kálmán élete. Bp., 1974. Móra Ferenc.
16926.

800 HUF
16927.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF