Tétel

Catalogue number:

15754.
349. Closed Online auction
Books: History

9 000 HUF
24,32 EUR, 26,47 USD

Description:

Értekezések a történelmi tudományok köréből. 36. kötet. Szerk.: Pauer Imre, Fejérpataky László. 1. Szádeczky Lajos: Még egyszer a csíki székely krónikáról. 2. Mahler Ede: Az assuáni és elephantinei aramaeus papyrusokmányok történeti jelentősége. 3. Szekfű Gyula: Serviensek és familiarisok. 4. Hodinka Antal: A tokaji görög kereskedőtársulat kiváltságának az ügye 1725-1772. 5. Tisza István, gróf: Sadowától Sedánig. 6. Márki Sándor: Nagy Péter czár és II. Rákóczi Ferenc szövetsége 1707-ben. 7. Karácsonyi János: Kik voltak és mikor jöttek hazánkba a böszörmények vagy izmaeliták? 8. Szentkláray Jenő: Debreczeni Bárány Ágoston élete és munkái. Emlékezés Dél-Magyarország első magyar történetírójáról. 9. Fraknói Vilmos: Mátyás törekvései a császári trónra. 86 p. 10. Hornyánszky Gyula: A homerosi beszédek tömeglélektani vonatkozásukban. 92 + [1] p. Bp.,1911-1915, MTA, 4+44+29+122+106+2+80+96+18+107+86+92+2 p. Átkötött egészvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, bekötött eredeti papírborítókkal.

Share:

Photo of the item taken by : tánczos_gábor