Thaly Kálmán: Ocskay László, II. Rákóczi Ferencz fejedelem brigadérosa és a felső-magyarországi hadjáratok 1703-1710. II. kötet. Bp.,1905, Frankin-Társulat, 1 t.+392+2 p.+6+3 (hasonmások) t.+1 térkép. Második bővített és illusztrált kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót az átkötéskor felhasználták, a térkép-melléklet sérült, hiányos, egyébként jó állapotban.
Andrić Sándor: A Montenegroi fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-es évig.
Szerb okmányok, segédművek, és népénekek után kidolgozta --, fordította Kunos Gyula. Nagybecskerek, 1890. Pleitz Fer. Pál. XII + 153 + [3] p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó állapotban
Magyar Golgota regénysorozat 3 kötete:
Izsáky Margit: Ország a keresztfán.
Lévai Jenő: A margitkörúti vészbírák.
Vajda Zoltán József: A lapátos hadsereg.
Bp.,(1945),Müller Károly, 85+3;96;171+3 p. Átkötött félvászon-kötések, változó, többnyire jó állapotban.
Nemzeti Parasztpárt Pártiskola füzetek sorozatának 7 kötete ( 2.,4., 8-12.) Bp., 1948, Nemzeti Parasztpárt, 30+30+42+38+32+36+31 p. Kiadói papírkötés, változó, többnyire jó állapotban.
Hegedüs Loránt: Kossuth Lajos, legendák hőse. Bp.,1941, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt.,316+2 p. Kiadói egészvászon kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Frankl Vilmos [Fraknói Vilmos]: A magyar nemzet története. III. füzet: (1526-1825.) Házi Könyvtár XI. Bp., 1873, Szent István-Társulat,(Athenaeum-ny.),4+400+4 p. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.