Books: History

Number of items: 147

Magyarország történeti emlékei az 1896. évi ezredéves országos kiállításon. 896-1896. I-II. kötet. Szerk.: az első részt: Dr. Czobor Béla, a második részt Szalay Imre. Bp.-Bécs, (1897-1903). Gerlach Márton és Társa,(Hornyánszky V.-ny.), 7 sztl. lev.+200 p.+40 (XL) t.+201-470+2 p.+50 (XLI-XC) t. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Egyetlen kiadás.  Egységes, díszes kiadói dúsan aranyozott, zöld egészvászon-kötésben, első kötéstáblájának bal felső részén a Magyar Szent Korona süllyesztett, arany alapra nyomtatott képével, kopott, foltos borítóval, kijáró lapokkal, táblákkal, az I. kötetben a XXVI. táblát rossz helyre kötötték be, XXXII. tábla után, a 160-161. oldalak közé, a II. kötet fűzése laza, több kijáró táblával, lappal, az egyik tábla sarkán hiánnyal (LXXX., 420-421.) és egy tábla sérült, hiányos (LXXII.,370-371.), a II. kötet megviselt állapotban.
15749.

18 000 HUF
58,06
65,69
Koronázási-emlékkönyv. 1867. Junius 8. Természet után rajzolt 20 illustráczióval Kolarz, Kriehuber, Katzler és Jankótól. A szöveget irták: Falk Miksa és Dux Adolf. Pesten, 1867. Deutsch Testvérek,(Gyurián és Deutsch-ny.), 1 t. (díszcímlap)+4+1 t.+11-52+2 p.+22 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, egy pótolt táblával, foltos lapokkal.
15750.

14 000 HUF
45,16
51,09
Honvédalbum. Szerk: Szokoly Viktor. A fametszetek Russ Károly pesti műintézetében készültek. Pest, 1868. Emich Gusztáv, 79+IX p.+10 t. műmelléklet. Wágner Sándor, Litzenmayer Sándor, Benczúr Gyula, Jankó János, Munkácsy Mihály és Szinnyey Pál rajzai alapján készült, hártyapapírral védett fametszetekkel. További szövegközti fametszetekkel. Átkötött modern aranyozott műbőr kötésben, foltos lapokkal.  1868-ban megjelent impozáns kivitelű emlékalbum: Tóth Kálmán, P. Szathmáry Károly, Tompa Mihály, Jókai Mór, Podmaniczky Frigyes, Irányi Dániel, Vértesi Arnold, Petőfi Sándor, Szokoly Viktor, Asbóth Lajos honvédtábornok és mások írásaival és költeményeivel.
15751.

12 000 HUF
38,71
43,80
15752.

44 000 HUF
141,94
160,58
II. Rákóczi Ferenc vezérlőfejedelem és a szövetkezett rendek 1705. szeptember 20-ikán a szécsényi gyűlésen kiállított szövetséglevele. Hasonmás kiadás. Szerk.: Borovszky Samu. Bp., 1911, Hornyánszky Viktor, 8 p.+12 sztl. lev.+8 p.Kiadói, pergamen-hatású papírkötésben, kiadói hártyapapírban, kiadói kartontokban, a kartontok sérült, viseltes, egyébként jó állapotban.
15753.

5 000 HUF
16,13
18,25
15754.

9 000 HUF
29,03
32,85

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

349. Auction:
Payment deadline is 19 July

350. Auction:
From 9 to 18 July
Payment deadline is 2 August
Seeing: From 15 to 18 July

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.