Books: History

Number of items: 144

15719.

50 000 HUF
157,73
175,44
15720.

30 000 HUF
94,64
105,26
Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára. Szerk.: Csutak Vilmos. Sepsiszentgyörgy, 1929, Székely Nemzeti Múzeum,(Kolozsvár, Minerva-ny.), 780+4 p.+6 t. (Közte egy kihajtható térképpel.) Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött kissé kopottas félvászon-kötés.
15721.

10 000 HUF
31,55
35,09
15722.

11 000 HUF
34,70
38,60
Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával.  Bp. (1908), Franklin. 1 t. (címkép, heliogr.)+XVII+ 2 sztl. lev.+396 p.+2 sztl. lev. +16 t. (színes, feliratozott hártyapapírral)+ 21 mell. (facsimile, feliratozott hártyapapírral)+1 térk. (színezett, kihajtható)+1 térk.vázl. (kihajtható)+2 tábl. (genealogiai, kihajtható). Lapszámozáson belül 18 t. (színes, feliratozott hártyapapírral).  Szövegközti, színes képekkel gazdagon illusztrált. Fejezetenként eltérő, díszesen keretezett lapokkal, színes iniciálékkal. Kiadói díszesen aranyozott egészbőr-díszkötésben, aranyozott lapélekkel, a kötéstáblán Holló Barnabás Árpádot ábrázoló rézplakettjével, a hátsó táblán dombornyomású képpel, sérült gerinccel, kopott borítóval, sérült plakettel.
15723.

20 000 HUF
63,09
70,18
Három évtized története életrajzokban. Szerk.: Gellért Imre és Madarász Elemér. Magyarország Monográfiája. 1900-1932. Bp.,(1932),Magyarország Monográfiája,(Europa-ny.), 615 p. Fekete-fehér szövegközti fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Mencsik Ferenc-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, sérült, javított gerinccel, de belül jó állapotban.
15724.

5 000 HUF
15,77
17,54

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

353. Auction:
Payment deadline is 24 September

354. Auction:
From  10 to 19 September
Payment deadline is 4 October
Viewing: From 16 to 19 October

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.