Books: Judaica

Number of items: 26

Ephraim Kishon: Kein Applaus für Podmanitzki. Satirisches.München-Wien, 1973, Langen-Müller. Német nyelven. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, ragasztott papírborítóban.  A szerző, Ephraim Kishon (1924-2005) magyar születésű, izraeli író, humorista által dedikált.
17125.

6 000 HUF
Schück Mór emlékkönyv.. Kiad.: Karcagi Izraelita Hitközség ifjúsága. Karcag, 1941, Kertész József Könyvnyomdája. Kertész József nyomdász dedikációjával Goldmann Lipót kisújszállási hitközségi alelnök részére. Sérült papírkötésben, egyébként jó állapotban.
17126.

7 000 HUF
18,92
20,59
17127.

3 000 HUF
The Diaspora Haggadah. Magyar átírással ellátott Pészách Hágádá. Slomo Katz rajzaival. Tel-Aviv,é.n,Yaniv Pealim-Tsurot Chen. Kiadói papírkötés.   Ez a különkiadás ajándék a magyar zsidóság részére a Joint fennállásának 75. évfordulója alkalmából.
17128.

5 000 HUF
17129.

1 200 HUF
Gergely Anna: A székesfehérvári és fejér megyei zsidóság tragédiája. (1938-1944.) Raj Tamás előszavával. Bp.,2003,Vince. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. A szerző, Gergely Anna és Jávor Mátyás, a Székesfehérvári Zsidó Hitközség elnöke által a Debreceni Zsidó Hitközségnek dedikált, pecséttel, dátumozva.
17130.

6 000 HUF
17131.

1 200 HUF
Szabolcsi Lajos: Vigasztaló. Bp., 1940, szerzői. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
17132.

1 000 HUF
A Tóra. Mózes II. könyve. Iskolai használatra. Fordította: Dr. Bernstein Béla. Bp., 1922, Schlesinger József. Magyar és héber nyelven. Kiadói félvászon-kötés, foltos borítóval, laza fűzéssel. 1932-es ajándékozási sorokkal.
17133.

1 000 HUF
Izrael könyörgései. Szerk.: Deutsch Henrik. Bp., 1892, Löwy M. E. fia. Magyar és héber nyelven. Részben hiányos kartonált papírkötésben.
17134.

2 000 HUF
Tardy Lajos: Izsák zsidó orvos a perzsiai uralkodó és Corvin Mátyás összekötője a Törökellenes világliga megszervezésében. Különlenyomat a Magyar-Zsidó Oklevéltár XII. kötetéből. Bp., 1969, Egyetemi Nyomda, 20 p. Kiadói papírkötés, a borító hátoldalán tollas jegyzettel.
17135.

1 000 HUF
Kirekesztők. Antiszemita írások 1881-1992. Válogatta és a bevezető tanulmányt írta Karsai László. +Befogadók. Írások az antiszemitizmus ellen 1882-1993. Válogatta és a bevezető tanulmányt írta Karsai László. Bp., 1992-1993, Aura Kiadó. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
17136.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF