Number of items: 296

17573.

20 000 HUF
54,05
58,82
Beöthy Zsolt (szerk.): A Magyar Irodalom Története I-II. Képes díszmunka két kötetben. Budapest, 1896, Athenaeum, 6+516+1 p. +36 t.; 4+840+1 p.+36 t. Első kiadás! Díszesen aranyozott kiadói félbőr kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, egy kihajtható tábla szakadt, sérült, az első kötet elülső kötéstábláján belül a papír ragasztása elengedett, intézményi bélyegzőkkel.
17574.

11 000 HUF
29,73
32,35
Kézikönyv a HANGYA szövetkezeti boltkezelők és alkalmazottak részére. Összeállították: A HANGYA boltostanfolyamának előadói. Bp., Hangya. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
17575.

Kézikönyv a "HANGYA" szövetkezeti boltkezelők és alkalmazottak részére. Összeállították: A "HANGYA" boltostanfolyamának előadói. Bp., Hangya. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.

6 000 HUF
[Pápai Páriz Ferenc - Bod Péter]: Francisco Páriz Pápai - Petri Bod: Dictionarium latino-hungaricum, ... Tomus I. kötet. Editio Nova, aucta, et emendata. Posonii-Cibinii [Pozsony - Nagyszeben], 1801. Joannis Michaelis Landerer de Füstkút et Martini Hochmeister, 8 sztl. lev.+710 p.+1 t. Latin nyelven. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérüléssel a gerincen, foltos lappal.
17576.

6 000 HUF
Faludy György-Eric Johnson: Jegyzetek az esőerdőből. Bp.,1991, Magyar Világ. Kiadói papírkötés. Az egyik szerző, Faludy György (1910-2006) által dedikált.
17577.

5 000 HUF
Sántha György: Arany homokon, nomád felhők alatt. Sántha György versei. Kecskemét, 1935, Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt., 167+5 p. Kiadói illusztrált papírkötésben, névbejegyzéssel.   A szerző,Sántha György (1888-1974) által dedikált.
17578.

3 000 HUF
Kemény Simon: Így életem világom. [Versek.] Bp., 1922, Athenaeum, 88 p.+ 8 t. (litográfiák). Ebből a könyvből százhúsz számozott, illusztrált példány készült a legfinomabb simitott könyvpapirosra nyomtatva az Athenaeum Rt. nyomdájának betűivel. Az eredeti litográfiákat Basch Andor, Herman Lipót, Iványi Grünwald Béla, Prihoda István, Pólya Tibor, Rudnay Gyula, Szőnyi István és Zádor István rajzolta. A fedőlap ovális címírását Kozma Lajos készítette. Első kiadás. Számozatlan, de a szerző saját kezű aláírásával ellátott példány. Kiadói, aranyozott gerincű, álbordás félmaroquin kötésben, felül aranyozott lapszélekkel, kopottas borítóval, sérült gerinccel, ceruzás gyerekfirkákkal.
17579.

Kemény Simon: Így életem világom. [Versek.] Bp., 1922, Athenaeum, 88 p.+ 8 t. (litográfiák). "Ebből a könyvből százhúsz számozott, illusztrált példány készült a legfinomabb simitott könyvpapirosra nyomtatva az Athenaeum Rt. nyomdájának betűivel. Az eredeti litográfiákat Basch Andor, Herman Lipót, Iványi Grünwald Béla, Prihoda István, Pólya Tibor, Rudnay Gyula, Szőnyi István és Zádor István rajzolta. A fedőlap ovális címírását Kozma Lajos készítette." Első kiadás. Számozatlan, de a szerző saját kezű aláírásával ellátott példány. Kiadói, aranyozott gerincű, álbordás félmaroquin kötésben, felül aranyozott lapszélekkel, kopottas borítóval, sérült gerinccel, ceruzás gyerekfirkákkal.

4 000 HUF
Dr. Nádaskay Béla-Schwenszky Ármin: Patkolástani kézikönyv. Bp.,1902, (Buischmann F.-ny.), XVI+256 p. Negyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a könyvtest egyben van, de elvált a borítótól, a címlap és az elülső szennylap elvált a könyvtesttől.   Budapesti M. Kir. Állatorvosi Főiskola Patkolója bebélyegzéssel.
17580.

Dr. Nádaskay Béla-Schwenszky Ármin: Patkolástani kézikönyv. Bp.,1902, (Buischmann F.-ny.), XVI+256 p. Negyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a könyvtest egyben van, de elvált a borítótól, a címlap és az elülső szennylap elvált a könyvtesttől. "Budapesti M. Kir. Állatorvosi Főiskola Patkolója" bebélyegzéssel.

3 000 HUF
Kassai József: Származtató, s gyökerésző magyar-diák szó-könyv, a mely a magyar szókat gyökeröknél foga nyelvtanítólag, s itéletesen adja elé. I. kötet. Pest, 1833, Petrózai Trattner J. M.-Károlyi István, 472 p. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos. Csak első kötet. Ritka!
17581.

Kassai József: Származtató, 's gyökerésző magyar-diák szó-könyv, a mely a magyar szókat gyökeröknél foga nyelvtanítólag, s itéletesen adja elé. I. kötet. Pest, 1833, Petrózai Trattner J. M.-Károlyi István, 472 p. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos. Csak első kötet. Ritka!

6 000 HUF
17582.

3 000 HUF
[Gottlieb Wilhelm Rabener (1714-1771)]: Rabnernek szatirái, vagy-is gúnyoló beszédei. Gellertnek egy vig-játékával egyetemben fordította: Sz. S. J. Pozsony, 1786, Füskuti Landerer Mihály, 407 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, kopott, kissé sérült borítóval, hullámos kötéstáblákkal, a gerinc kis sérüléssel, foltos lapokkal, az utolsó lapon sérüléssel, lyukkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
17583.

12 000 HUF
32,43
35,29
Tamási Áron: Ábel a rengetegben. Gróf Bánffy Miklós oldalszámon belüli egészoldalas illusztrációival. Kolozsvár,1932.,Erdélyi Szépmíves Céh, 191+2 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, számozatlan példány.
17584.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF