Books: Travelling, Local History

Number of items: 226

Turóczi, Ladislao (László): Ungaria suis cum regibus compendio data. Novissima hac editione aucta, elimata, et ad nostram usque aetatem producta. [3. Katona István által kiadott bővített kiadás.] Tyrnaviae, 1768, Typis Academicis Societatis Jesu. VIII, 631p. Metszett könyv- és záródíszekkel. A szerző foglalkozik Magyarország szőlőtermelésével, boraival. Hazánkat a bor szülőhazájának nevezi, és Báthori Erzsébet történetét is itt találjuk Korabeli, gerincén aranyozott félbőr-kötésben, márványozott lapszélekkel. Kissé sérült gerinccel
15000.

24 000 HUF
64,86
70,59
15001.

4 600 HUF
12,43
13,53
Amíg városatya lettem. A Főváros főtisztviselőinek és törvényhatósági bizottsági tagjainak önéletrajzgyűjteménye fényképekkel. Szerk.: György Endre. Dr. Sipőcz Jenő polgármester előszavával. Bp.,1931, Globus-ny., 419+1 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, Kner Erzsébet-kötés, a címlap Kner Albert munkája, kopott borítóval.
15002.

2 800 HUF
7,57
8,24
1944 Budapesti útmutató és címtár. Rendőrségi zsebkönyv. XXIV. évfolyam. 1944. Szerk.: Barcza Pál et al. Bp., 1944, Pallas, 464 p. Kiadói kopott félvászon-kötés.
15003.

2 000 HUF
15004.

5 000 HUF
Hargita megye természetes gyógytényezői. Szerk.: Dr. Jakab Kálmán. [Csíkszereda],1974, Hargita Megye Néptanácsa Egészségügyi Igazgatóság, 449+7 p.+5 t. (térkép-mellékletek.) Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.Megjelent 1500 példányban.
15005.

2 200 HUF
5,95
6,47
15006.

2 000 HUF
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Magyarország III. kötete: Budapest, Fiume. Bp.,1893, M. Kir. Államnyomda, XII+604 p.+1 t.(színes képmelléklet.) Átkötött félvászon-kötés, a színes képmelléklet javított.
15007.

3 600 HUF
9,73
10,59
Magyar Turista Lexikon. A-Z. Szerk.: Polgárdy Géza. Bp.,1941, Eggerberger-féle Könyvkereskedés (Rényi Károly), 231 p. + 24 t. + 1 t. (kihajtható térkép.) Fekete-fehér fotókkal, térkép-melléklettel. Kiadói papírkötésben, szétvált kötéssel, két hiányzó táblával.
15008.

3 000 HUF
15009.

10 000 HUF
27,03
29,41
15010.

5 000 HUF
Dr. Halász Árpád: Budapest húsz éve. 1920-1939. Fejlődéstörténeti tanulmány. Bp., 1939, Wolff Károly Emlékbizottság. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
15011.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF