Books: Judaica

Number of items: 14

Schön Dezső: A jeruzsálemi per. Tel-Aviv, 1963, Uj Kelet-Kiadás. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
17061.

8 000 HUF
F. M. Dosztojevszkíj: A zsidókérdés. Bp., 1919. 30p.
17062.

4 000 HUF
13
Rudnóy Teréz: Izzó kemence. Regény. A borító Pohárnok Zoltán (1905-1976) munkája. Bp.,1941,Dante. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, szétvált, sérült kötéssel. A szerző, Rudnóy Teréz (1910-1947) felvidéki, lévai születésű magyar zsidó írónő, auschwitzi túlélő dedikációjával.
17063.

4 000 HUF
17064.

3 600 HUF
9,73
10,59
Nyiszli Miklós: Dr. Mengele boncolóorvosa voltam az auschwitz-i krematóriumban.[Bp.], 1947, Világ. Papírkötésben, hiányos gerinccel
17065.

2 000 HUF
Nű? Kóser adomák és rituális viccek. Összegyűjtötte: Lueger. Bp., 1903, Vass József, 94 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső kötéstábla belsején és előzéklapon rajzzal, laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal, névbejegyzéssel.
17066.

"Nű?" Kóser adomák és rituális viccek. Összegyűjtötte: Lueger. Bp., 1903, Vass József, 94 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső kötéstábla belsején és előzéklapon rajzzal, laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal, névbejegyzéssel.

1 200 HUF
17067.

4 200 HUF
11,35
12,35
Ararát magyar zsidó évkönyv. 1944. Orsz. Izr. Leányárvaház. Kiadói papírkötésben.
17068.

1 600 HUF
17069.

2 000 HUF
Herbst Péterné Krausz Zorica: Magyarországi zsidó ételek. Szentöld Dávid csillagában - Izraeli útijegyzetek.
17070.

1 000 HUF
Kiss Arnold: A pap hárfája. Bp.,1904, Singer és Wolfner. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötésben.
17071.

1 000 HUF
Beruria Gebet- und Andachtsbuch für jüdische Frauen und Mädchen. von Rabbiner Dr. Max Grunwald. Wien, 1907. Egészvászon kötésben, in full linen binding
17072.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF