Books: Architecture, Art

Number of items: 172

A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. I-III. kötet. Szerk.: Beöthy Zsolt. I. kötet: Ókor. II. kötet: Középkor. III. kötet: Új-kor. Bp.,1906-1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XI+556 p.+ XXIX t.+VIII+614 p.+L+1 t. (Kronólogiai tábla.)+6+450 p.+I-XXXIII+XVIIIa. t. Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált kötetek. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a III. kötetben két lapon (elülső szennylap, előzéklap) gyűrődéssel, jó állapotban.
16648.

30 000 HUF
93,75
103,45
Országos Szépművészeti Múzeum. A régi képtár katalógusa I-II kötet. I. kötet: Szövegrész. II. kötet: Képtáblák. Szerk.: Pigler Andor. Bp.,1954, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1200 példányban.
16649.

6 000 HUF
20,69
Lajos Ferenc: Ázsia. Magyar Grafikusok Könyvei IV. Bp.,[1944], Szépmíves Műhely,(Kiss János-ny.), 2 sztl. lev. + 12 t. Kiadói papírkötésben, ex libris-szel. Számozott (450/54.), a szerző által aláírt példány.
16650.

5 000 HUF
17,24
Nyolcak és aktivisták. Kiállítási katalógus. Szerk.: Éri Gyöngyi. Bp.-Pécs, 1981, Magyar Nemzeti Galéria-Janus Pannonius Múzeum. Fekete-fehér fotókkal. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16651.

2 000 HUF
6,90
Gombosi György: Beck Ö. Fülöp. Ars Hungarica 15. Bp., 1938, Gergely R. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
16652.

3 000 HUF
10,34
Benedetto Corce: Esztétika. Elmélet és történet. Fordította: Dr. Kiss Ernő. Bp.,[1915], Rényi Károly,(Nyugat-ny.), XV+494+2 p. Átkötött félvászon-kötés.
16653.

6 000 HUF
20,69
Koós Judit: Finn iparművészet. Dedikált. Bp., 1971. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval + 1 fotó
16654.

1 600 HUF
5,52
Beke László-Varga Zsuzsa: Kozma Lajos. Architektúra. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1900 példányban.
16655.

6 000 HUF
20,69
Kozma Lajos, az iparművész. (1884-1948.) Lajos Kozma, the Designer. Bp.,1994, Iparművészeti Múzeum. Számos fekete-fehér illusztrációval. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
16656.

2 800 HUF
9,66
16657.

2 400 HUF
8,28
Kalmár János: Az óra fejlődésének története. Kiállítási katalógus. A kiállítást rendezte és a vezetőt írta: - - Bp., é.n. (1953), Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum,(Rotaprint-ny.), 28 p. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.. Megjelent 1000 példányban.
16658.

1 000 HUF
3,45
1934 A Pénzintézeti Sportegyletek Ligája által 1934. ében rendezett I. Bankközi Fényképkiállítás kiállítási katalógusa. Rendezők: Reiss Ernő, Dr. Csörgeő Tibor, Dáni Miklós. Bp., Thébe Házinyomda, 14+2 p. Kiadói papírkötésben, az elülső borító levált.
16659.

1 000 HUF
3,45

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

358. Auction:
Payment deadline is 29 November

359. Auction:
From 26  November to 5 December
Payment deadline is 20 December
Viewing: From 2 to 5 December

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.