Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 73

Pátzay Pál (1896-1979) DN Mathias Rex Hungariae préselt réz plakett márványlapon, hátoldalán (78x61mm) T:2
30606.

5 000 HUF
Rajki László (1939- ) DN Móricz Zsigmond 1879-1942 egyoldalas, nagyalakú Br plakett (145mm) T:1-,2 kis patina
30607.

Rajki László (1939- ) DN "Móricz Zsigmond 1879-1942" egyoldalas, nagyalakú Br plakett (145mm) T:1-,2 kis patina

14 000 HUF
37,84
41,18
Reményi József (1887-1977) 1929. A kormányzói díjat nyert dalosok emlékérme / A Magyar Dalosegyesületek Országos Szövetsége Br érem mellszalagon (35mm) T:2 HP 4461.
30608.

Reményi József (1887-1977) 1929. "A kormányzói díjat nyert dalosok emlékérme / A Magyar Dalosegyesületek Országos Szövetsége" Br érem mellszalagon (35mm) T:2 HP 4461.

4 800 HUF
12,97
14,12
Rónay Attila (1971-) 2003. Magyarország-Anglia 6:3 50. évforduló aranyozott Ag emlékérem, peremén 0111 sorszám (31,4g/0.999/42,5mm) T:PP
30609.

Rónay Attila (1971-) 2003. "Magyarország-Anglia 6:3 50. évforduló" aranyozott Ag emlékérem, peremén "0111" sorszám (31,4g/0.999/42,5mm) T:PP

7 500 HUF
20,27
22,06
Rónay Attila (1971-) 2007. Puskás Ferenc 1927-2006 patinázott Ag emlékérem (15,6g/0.999/42,5mm) T:1
30610.

Rónay Attila (1971-) 2007. "Puskás Ferenc 1927-2006" patinázott Ag emlékérem (15,6g/0.999/42,5mm) T:1

3 400 HUF
9,19
10,00
Seregély Dezső (1867-1948) 1921. DOCTOR S.M. GROSZ egyoldalas gipsz plakett, a HP. 4797 katalógusszámú darabjának változata (174g/118x137mm) T:1- kis peremhiba / Hungary 1921. DOCTOR S.M. GROSZ one-sided gypsium plaque, variant of the HP. catalogue item nr. 4794. Sign.: Dezső Seregély (174g/118x137mm) C:AU small edge error
30611.

Seregély Dezső (1867-1948) 1921. "DOCTOR S.M. GROSZ" egyoldalas gipsz plakett, a HP. 4797 katalógusszámú darabjának változata (174g/118x137mm) T:1- kis peremhiba / Hungary 1921. "DOCTOR S.M. GROSZ" one-sided gypsium plaque, variant of the HP. catalogue item nr. 4794. Sign.: Dezső Seregély (174g/118x137mm) C:AU small edge error

15 000 HUF
40,54
44,12
Seregély Dezső (1867-1948) 1925. Ottó egyoldalas gipsz plakett, a HP. 4818-as katalógusszámú darabjának gipsz változata (208g/175mm) T:1- peremhiba / Hungary 1925. Ottó one-sided gypsium plaque, variant of the HP. 4818. Sign: Dezső Seregély (208g/175mm) C:AU edge error
30612.

Seregély Dezső (1867-1948) 1925. "Ottó" egyoldalas gipsz plakett, a HP. 4818-as katalógusszámú darabjának gipsz változata (208g/175mm) T:1- peremhiba / Hungary 1925. "Ottó" one-sided gypsium plaque, variant of the HP. 4818. Sign: Dezső Seregély (208g/175mm) C:AU edge error

14 000 HUF
37,84
41,18
Seregély Dezső (1867-1948) 1925. P R - MCMXXII A Benito Mussolini plakett hátoldala, egyoldalas gipsz, a HP. 4816 hátlapja (58g/72mm) T:1- ph. / Hungary 1925. PR - MCMXXII Reverse of the Benito Mussolini plaque (HP. 4816), one-sided gypsium. Sign: Dezső Seregély (58g/72mm) C:AU edge error
30613.

Seregély Dezső (1867-1948) 1925. "P R - MCMXXII" A Benito Mussolini plakett hátoldala, egyoldalas gipsz, a HP. 4816 hátlapja (58g/72mm) T:1- ph. / Hungary 1925. "PR - MCMXXII" Reverse of the Benito Mussolini plaque (HP. 4816), one-sided gypsium. Sign: Dezső Seregély (58g/72mm) C:AU edge error

5 000 HUF
Seregély Dezső (1867-1948) 1925. BENITO MVSSOLINI DVCE DEL FASCISMO egyoldalas, két darabos gipsz plakett negatív és pozitív éremképpel, a HP. 4816 előlapja, jelzés nélkül (109 és 118g/~96mm) T:2 karc, ph. / Hungary 1925. BENITO MVSSOLINI DVCE DEL FASCISMO one-sided, two pieces gypsium plaque with positive and negative impression, obverse side of the HP. 4816., unsigned Dezső Seregély (109 and 118g/~96mm) C:XF scratch, edge error
30614.

Seregély Dezső (1867-1948) 1925. "BENITO MVSSOLINI DVCE DEL FASCISMO" egyoldalas, két darabos gipsz plakett negatív és pozitív éremképpel, a HP. 4816 előlapja, jelzés nélkül (109 és 118g/~96mm) T:2 karc, ph. / Hungary 1925. "BENITO MVSSOLINI DVCE DEL FASCISMO" one-sided, two pieces gypsium plaque with positive and negative impression, obverse side of the HP. 4816., unsigned Dezső Seregély (109 and 118g/~96mm) C:XF scratch, edge error

10 000 HUF
27,03
29,41
Seregély Dezső (1867-1948) 1926. HAZÁNK SZENTJE SZABADSÁG VEZÉRE SÖTÉTJÉBEN FÉNYES CSILLAGUNK egyoldalas gipsz, II. Rákóczi Ferencet ábrázoló plakett (227g/166mm) T:2,2- repedés, anyaghiány / Hungary 1926. HAZÁNK SZENTJE SZABADSÁG VEZÉRE SÖTÉTJÉBEN FÉNYES CSILLAGUNK (Saint of our Country, Leader of Freedom, Shining Star in Darkness) one-sided gypsium plaque depicting Francis Rákóczi II. Sign: Dezső Seregély (227g/166mm) C:XF,VF crack, missing material HP.: 4826
30615.

Seregély Dezső (1867-1948) 1926. "HAZÁNK SZENTJE SZABADSÁG VEZÉRE SÖTÉTJÉBEN FÉNYES CSILLAGUNK" egyoldalas gipsz, II. Rákóczi Ferencet ábrázoló plakett (227g/166mm) T:2,2- repedés, anyaghiány / Hungary 1926. "HAZÁNK SZENTJE SZABADSÁG VEZÉRE SÖTÉTJÉBEN FÉNYES CSILLAGUNK (Saint of our Country, Leader of Freedom, Shining Star in Darkness)" one-sided gypsium plaque depicting Francis Rákóczi II. Sign: Dezső Seregély (227g/166mm) C:XF,VF crack, missing material HP.: 4826

6 000 HUF
Seregély Dezső (1867-1948) 1926. Pengő érme tervezet MONETA körirattal és BP jelzéssel (152g/145mm) T:1- / Hungary 1926. Pengő coin plan with MONETA and BP markings. Sign.: Dezső Seregély (152g/145mm) C:AU
30616.

Seregély Dezső (1867-1948) 1926. Pengő érme tervezet "MONETA" körirattal és "BP" jelzéssel (152g/145mm) T:1- / Hungary 1926. Pengő coin plan with "MONETA" and "BP" markings. Sign.: Dezső Seregély (152g/145mm) C:AU

15 000 HUF
40,54
44,12
Seregély Dezső (1867-1948) 1927. MINDENT A HAZÁÉRT egyoldalas öntött Br plakett (756g/154mm) T:1-,2 / Hungary 1927. MINDENT A HAZÁÉRT (Everything for the Country) one-sided cast Br plaque. Sign.: Dezső Seregély (756g/154mm) C:AU,XF HP. 4832.
30617.

Seregély Dezső (1867-1948) 1927. "MINDENT A HAZÁÉRT" egyoldalas öntött Br plakett (756g/154mm) T:1-,2 / Hungary 1927. "MINDENT A HAZÁÉRT (Everything for the Country)" one-sided cast Br plaque. Sign.: Dezső Seregély (756g/154mm) C:AU,XF HP. 4832.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF