Books: Social sciences

Number of items: 43

Assertiones ex universa philosophia, quas in alma, ac celeberrima Universitate Tyrnaviensi pro laurea philosophica consequenda anno salutis M. DCC. LXXI. mense Augusto, die [üres hely] publice propugnandas suscepit ... Ferdinandus Stipsics, ... ex praelectionibus ... Joannis Bapt. Horváth, ... Antonii Mailáth, ... Balthasaris Nagy, Nagyszombat, 1771. 302p. Modern egészvászon kötésben.
17227.

8 000 HUF
Jánosi Béla: Az aesthetika története I-III. kötet. Bp.,1899, MTA, VI+2+504+VI+2+553+VI+635 p. Kiadói aranyozott gerincű, Müller Gy.-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, de belül jó állapotban.
17228.

6 000 HUF
Bartos Huba-Hamar Imre: Kínai-magyar szótár. Bp., 1998, Balassi. Kiadói műbőr-kötés.
17229.

3 800 HUF
10,27
11,18
17230.

1 000 HUF
Kálmán Károly: Üzemi anyaggazdálkodás alapelvei. Bp.,1942, Centrum, 53+2 p. Kiadói papírkötés.
17231.

1 000 HUF
17232.

1 000 HUF
Filozófiai Írók Tára 5 kötete és az Officina könyvtár 1 kötete:  [David] Hume: Vizsgálódás az emberi értelemről. Fordította magyarázatokkal ellátta Alexander Bernát. Filozófiai Írók Tára III. kötet. Bp. 1906. Franklin-Társulat, VI+2+207 p. Második, javított és bővített kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, intézményi bélyegzővel, jó állapotban.   [Immanuel] Kant: Kant prolegomenái minden leendő metafizikához, mely tudományként fog szerepelni.  Fordította magyarázatokkal ellátta Alexander Bernát. Filozófiai Írók Tára VIII. kötet. Bp. 1909. Franklin-Társulat, XVIII+2+128 p. Második, javított és bővített kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, jó állapotban.   [Gottfried Wilhelm] Leibniz. Értekezések. Fordították: Dr. Bauer Simon és Dr. Vida Sándor. Bevezetéssel és magyarázatokkal ellátta: Dr. Vida Sándor. Filozófiai Írók Tára VIII. kötet. Bp. 1907. Franklin-Társulat, 224+2 p. Átkötött egészvászon-kötésben, jó állapotban.   [George] Berkeley: I. Három párbeszéd Hylas és Philonous közt. II. Értekezés a látásnak egy új elméletéről. Fordította, életrajzzal és jegyzetekkel ellátta: Dr. Dienes Valéria. Filozófiai Írók Tára XXI. Bp., 1909, Franklin-Társulat, 234+1 p. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.  Henri Bergson: Idő és szabadság. Tanulmány elméletünk közvetlen adatairól. Fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Dienes Valéria. Filozófiai Írók Tára új sorozat. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 199+1 p. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.   + Platón: Sókratés védőbeszéde. Officina könyvtár 59. Fordította és bevezetővel ellátta: Devecseri Gábor. Bp.,1944,Officina, 60+4 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
17233.

3 600 HUF
9,73
10,59
Dr. Arthur B. Yolland: Magyar és angol szótár. I. rész: Angol-magyar szótár. II. rész: magyar-angol szótár I-II. kötet. Bp.,(1905-1924), Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,szép állapotban.
17234.

1 000 HUF
Székely Dénes: Bál Ruşii munţi-n. Táncjáték egy képben. Marosvásárhely, 1968, Népi Alkotások Megyei Háza. Foltos papírkötésben.
17235.

1 000 HUF
17236.

1 000 HUF
Oppenheimer Ferenc: A szociális kérdés. Bp., 1918, Új Magyarország. Kopott papírkötésben
17237.

1 000 HUF
17238.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF