Dr. Torday Árpád 5 db műve:
Az antitrypsin-reactio klinikai jelentősége. (1909.)
A gyomor csökkent sósavelválasztási képességének jelentősége a gyomorbajok kórismézésénél. (1907.)
Az emésztés ép- és kórélettanának fontosabb újabb mozzanatai. (1906.)
A kerek gyomnorfekélyről, különös tekintettel az alkatra. (1924.)
A gyomorkiirással a savtultengéssel járó insulin és szénhydrát érzékenység. (1934.)
Változó állapotban.
Platen M(oritz): Az új gyógymód. II. kötet. Bp.,én., Schroeter H. L. Színes táblákkal, mellékletekkel. Javított gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Dr. Zechmeister László: Organikus chemia felsőbb tanulmányok támogatására. I-II. kötet. (Egyben.) I. kötet: Alapismeretek - Nyílt szénláncú vegyületek. II. kötet: Gyűrűs és ismeretlen szerkezetű anyagok. Bp.,1930-1932, Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt., XII+578 p. Átkötött kopott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, az alsó lapélek foltosak.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. II. kötet A nyugoti földségek. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1894, Pleitz Fer. Pál. Korabeli, enyhén sérült gerincű félvászon kötésben.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. V. kötet II. rész A Déli, Közép, Északi és Keleti Európának plasztikája és az Európai Földség politikai leírása. A nyugoti földségek. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1903, Pleitz Fer. Pál. Korabeli, erősen sérült félvászon kötésben.
Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kár Pulmonológiai Klinika. Jubileumi évkönyv. 1942-2002. Szerk.: Prof. Dr. Magyar Pál, Prof. Dr. Huttás Imre. Bp.,2002, Vince. Kiadói kartonált papírkötés.
E. N. da C. Andrade-Julian Huxley: Mi történik körülöttünk. Bp.,é.n.,Singer és Wolfner. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt, hiányos, sérült papír védőborítóban, de belül jó állapotban.