Tétel

Catalogue number:

17302.
342. Closed Online auction
Books: Judaica

20 000 HUF
54,05 EUR, 58,82 USD

Description:

Christiani Stockii (Christian Stock (1672-1733): Clavis linguae sanctae Veteris Testamentii: aditum aperiens, vocum radices juxta ordinem alphabeticum monstrans, quae deperditae visae sunt, ex lingua chaldaica, syriaca, samaritana, arabica et aethiopica restituens; vocum significationes tum generales, tum speciales, ordine concinno exhibens; tam tironum, quam homiletices et exegeseos cultorum studiis apprime inserviens ac subinde concordantiarum vicem supplens; cum indice vocum, cui accedit breve dictionarum chaldaeo-rabbinicum. (A gerincen: Stockii Lexicon Hebraicum.) Ienae(Jena), 1739, Ioh. Felicem Bielckium, 1 t.+6+1198+50 p. Editio quarta priori emendatior. (Negyedik, javított kiadás.) Héber és latin nyelven. Korabeli pergamen kötésben, festett lapélekkel, modern aranyozott gerincű karton védőtokban, a borítón foltos, kopásnyomok, a két felső sarkán kisebb, és nagyobb sérüléssel. / Christiani Stockii (Christian Stock (1672-1733): Clavis linguae sanctae Veteris Testamentii: aditum aperiens, vocum radices juxta ordinem alphabeticum monstrans, quae deperditae visae sunt, ex lingua chaldaica, syriaca, samaritana, arabica et aethiopica restituens; vocum significationes tum generales, tum speciales, ordine concinno exhibens; tam tironum, quam homiletices et exegeseos cultorum studiis apprime inserviens ac subinde concordantiarum vicem supplens; cum indice vocum, cui accedit breve dictionarum chaldaeo-rabbinicum. (On the spine: Stockii Lexicon Hebraicum.) Ienae(Jena), 1739, Ioh. Felicem Bielckium, 1 t.+6+1198+50 p. Editio quarta priori emendatior. Fourth, corrected edition. Contemporary parchment-binding, with colored page edges, in modern box, with spotty and worn cover, with damages on the upper corner, in Hebrew and Latin languages.

Share:

Photo of the item taken by : tánczos_gábor