6 000 HUF
Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. Bp.,1890, Arad Sz. Kir. Város-Kölcsey-Egyesület, (Franklin-ny.), 1 t.+222+2 sztl. lev.+3 mell. + 1 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel. Többek között Marczali Henrik, Márki Sándor, Irányi Dániel, Concha Győző írásaival, Zichy Mihály, Stetka Gyula és Mannheimer G. illusztrációival. Kiadói aranyozott, festett, szürke egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, az elülső szennylap és a címkép kijár, két levélmelléklet hiányzik. Első kiadás.