Books: History

Number of items: 140

Politikai Magyarország. I-III. kötet. Szerk.: Szász József. Bp., 1912-1913, Anonymus Történelmi Könyvkiadó Vállalat. Szövegközti képekkel és egészoldalas táblákkal illusztrálva. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, Dörner és Heimberg-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerincekkel, könyvtári címkékkel, de belül jó állapotban.
15770.

16 000 HUF
48,05
56,14
Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. Bp.,1890, Arad Sz. Kir. Város-Kölcsey-Egyesület, (Franklin-ny.), 1 t.+222+2 sztl. lev.+3 mell. + 1 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel. Többek között Marczali Henrik, Márki Sándor, Irányi Dániel, Concha Győző írásaival, Zichy Mihály, Stetka Gyula és Mannheimer G. illusztrációival. Kiadói aranyozott, festett, szürke egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, az elülső szennylap és a címkép kijár, két levélmelléklet hiányzik. Első kiadás.
15771.

6 000 HUF
18,02
21,05
15772.

8 000 HUF
24,02
28,07
Országgyűlési emlékkönyv 1866 V. füzet. Falk Miksa, Jókai Mór, Kriza János, Pálffy Albert... közreműködésével. Országgyűlési beszédek a közös ügyek fölött... Szerkesztő: Farkas Albert. Pest, 1867. Heckenast Gusztáv. 64 p + 6 fametszetű képviselő portré. Kiadói papírborítékban
15773.

8 000 HUF
24,02
28,07
Országgyűlési emlékkönyv 1866 VI. füzet. Falk Miksa, Jókai Mór, Kriza János, Pálffy Albert... közreműködésével. Országgyűlési beszédek a közös ügyek fölött... Szerkesztő: Farkas Albert. Pest, 1867. Heckenast Gusztáv. 64 p + 6 fametszetű képviselő portré. Kiadói papírborítékban
15774.

8 000 HUF
24,02
28,07
Országgyűlési emlékkönyv 1866 VII. füzet. Falk Miksa, Jókai Mór, Kriza János, Pálffy Albert... közreműködésével. Országgyűlési beszédek a közös ügyek fölött... Szerkesztő: Farkas Albert. Pest, 1867. Heckenast Gusztáv. 64 p + 6 fametszetű képviselő portré. Fűzésnél szétvált kiadói papírborítékban
15775.

8 000 HUF
24,02
28,07
Torma István (szerk.): Magyarország régészeti topográfiája. 3. kötet Devecseri, Sümegi járás régészeti topográfiája. Bp., 1970, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóval térképmellékletekkel.
15776.

6 000 HUF
18,02
21,05
Torma István (szerk.): Magyarország régészeti topográfiája. 2. kötet. A Veszprémi járás régészeti topográfiája. Bp., 1969, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóval térképmellékletekkel.
15777.

6 000 HUF
18,02
21,05
10
Torma István (szerk.): Magyarország régészeti topográfiája. 4. kötet. Pápai és Zirci járás régészeti topográfiája. Bp., 192, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóval térképmellékletekkel.
15778.

6 000 HUF
18,02
21,05
Thuróczy János: A magyarok krónikája. I-II. kötet. 1.: A Thuróczy-krónika 1488-as augsburgi kiadásának hasonmása; 2.: Kisérő kötet (magyar szöveggel, tanulmányokkal). Ford: Horváth János. Thuróczy János: A magyarok krónikája. I-II. kötet. 1.: A Thuróczy-krónika 1488-as augsburgi kiadásának hasonmása; 2.: Kisérő kötet (magyar szöveggel, tanulmányokkal). Fordította Horváth János. Bp. 1986. Helikon Kiadói, valódi bőrkötésben ,a hasonmás kötet vaknyomással; illusztrált kiadói karton védőtokban
15779.

2 000 HUF
6,01
7,02
13
Herber Attila-Martos Ida-Moss László-Tisza László: Történelem. 5. 1789-től 1914-ig. Bp.,2005, Reáltanoda Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés,
15780.

4 000 HUF
12,01
14,04
C. Blunden-M. Elvin: A kínai világ atlasza. Fordította: Pálvölgyi Endre, Ferenczy Mária. Bp.,1995,Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, intézményi bélyegzővel.
15781.

5 000 HUF
15,02
17,54

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.