Books: Judaica

Number of items: 12

17103.

20 000 HUF
54,05
58,82
Dr. Zunz: Gesammelte Schriften. Berlin, 1875, Louis Gerschel Verlagsbuchhandlung. Kiadói bordázott gerincű félbőr kötés, gerince szakadt, sérült, kopottas állapotban.
17104.

5 000 HUF
17105.

4 600 HUF
12,43
13,53
Két évszázad magyar-zsidó költészete. I . Kivirágzás 1840-1919. Összeállította: Köbányai János. Bp., 2015. Múlt és jövő.823p. Volt könyvtári példány.
17106.

3 000 HUF
P. Brestyánszky Ilona: Budapest zsinagógái. Mudrák Attila fotóival. Bp.,1999,Ciceró. Kiadói kartonált papírkötés.
17107.

1 600 HUF
Patai József: Babylon vizein. Bp., 1906, Jókai Műintézet. Kiadói egészvászon kötés, illusztrált, ajándékozási bejegyzéssel, kissé kopottas állapotban.
17108.

1 200 HUF
1935-1938 Rabbi Slomo Ganzfried: A Sulchan Aruch kivonata. 22.-24., 27., 32. füzetek. Fordította: Dr. Singer Leo. Bp., 1935-1938, Neuwald Illés. Kiadói papírkötésben.
17109.

2 000 HUF
1938-1939 Rabbi Slomo Ganzfried: A Sulchan Aruch kivonata. 28., 29., 31., 33.,34. füzetek. Fordította: Dr. Singer Leo. Bp., 1938-1939, Neuwald Illés. Kiadói papírkötésben.
17110.

2 000 HUF
Vegyes judaikai könyv tétel, 6 db:   Féner Tamás-Scheiber Sándor: ... és beszéld el fiadnak...Zsidó hagyományok Magyarországon. Bp.,1984,Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.   Deutsch László: Az Újpesti Zsidó Hitközség történetéből. Tanulmány. Bp., é.n., Budapesti Zsidó Hitközség Újpesti Körzete. Kiadói papír védőborítóban. Megjelent 500 példányban.   Éliás József: Auschwitz mint Golgota, Golgota mint Auschwitz. Debrecen 1989-1990, Piremon-ny. Kiadói papírkötésben.   Emlékezés a Holokauszt 70. évfordulójára. Szerk.: Antalóczy Péter. Bp.,2014, Barankovics Izraelita Műhely. Kiadói papírkötésben.   Dr. Ilona Benoschofsky: The History of Jewry in Hungary. Bp.,1988, American Jewish Distribution. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben.   Das Silber Böhmischer Synagogen. Prága, 1979, Leitfaden. Kiadói papírkötésben.
17111.

1 000 HUF
17112.

4 200 HUF
11,35
12,35
Szólj Izráel fiainak... Dr. Engländer Tibor, a Magyarországi Cionista Szövetség elnöke 70. születésnapjára. Szerk.: Farkas Éva. Bp., 2002, Magyarországi Cionista Szövetség. A szerző dedikációjával Porscht Frigyes részére. Megjelent 300 példányban. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
17113.

"Szólj Izráel fiainak..." Dr. Engländer Tibor, a Magyarországi Cionista Szövetség elnöke 70. születésnapjára. Szerk.: Farkas Éva. Bp., 2002, Magyarországi Cionista Szövetség. A szerző dedikációjával Porscht Frigyes részére. Megjelent 300 példányban. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.

3 000 HUF
Miért ölte meg Káin Ábelt. Zsidó viccek. Bp., 1988.
17114.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF