https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Technics

Number of items: 48

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Appletons Dictionary of Machines, Mechanics, Engine-work, and Engingeering: Designed for Practical Working Men and Those Intended for the Engineering Profession. Volume I. kötet. A-H. New York, 1851, D. Appleton&Co., 960 p. Első kiadás. Angol nyelven. Számos szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlap és az elülső szennylap sérült, hiányos. Az hiányos előzéklapon Danube Steam Navigation Company (D.D.S.G.) Pest Hungary felirattal. Benne számos érdekes szócikkel, közte a hajózást érintő szócikkekkel is. Csak I. kötet. / Appletons Dictionary of Machines, Mechanics, Engine-work, and Engingeering: Designed for Practical Working Men and Those Intended for the Engineering Profession. Volume I. A-H. New York, 1851, D. Appleton&Co., 960 p. First edition. Half-leather-binding, with worn cover, the first flyleaf and the title page damaged, incomplete, the pages are spotty, in English language. With a lot of wood engraving illustrations. With Danube Steam Navigation Company (D.D.S.G.) Pest Hungary writing on the incomplete first flyleaf. Only Volume I.
17105.
 

Appleton's Dictionary of Machines, Mechanics, Engine-work, and Engingeering: Designed for Practical Working Men and Those Intended for the Engineering Profession. Volume I. kötet. A-H. New York, 1851, D. Appleton&Co., 960 p. Első kiadás. Angol nyelven. Számos szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlap és az elülső szennylap sérült, hiányos. Az hiányos előzéklapon "Danube Steam Navigation Company (D.D.S.G.) Pest Hungary" felirattal. Benne számos érdekes szócikkel, közte a hajózást érintő szócikkekkel is. Csak I. kötet. / Appleton's Dictionary of Machines, Mechanics, Engine-work, and Engingeering: Designed for Practical Working Men and Those Intended for the Engineering Profession. Volume I. A-H. New York, 1851, D. Appleton&Co., 960 p. First edition. Half-leather-binding, with worn cover, the first flyleaf and the title page damaged, incomplete, the pages are spotty, in English language. With a lot of wood engraving illustrations. With "Danube Steam Navigation Company (D.D.S.G.) Pest Hungary" writing on the incomplete first flyleaf. Only Volume I.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
36,36
EUR
,
37,97
USD
Number of bids:
0
Bőripari és bőrkereskedelmi tanácsadó. Szerk.: Jakabos Endre, Dr. Tarnóy László. Bp.,1944, Bőriparosok és Bőrkereskedők Lapja,(Róna Ferenc-ny), 8+XVI+399+16 p. Kiadói aranyozott kartonált papírkötés, sérült, javított gerinccel.
17106.
 

Bőripari és bőrkereskedelmi tanácsadó. Szerk.: Jakabos Endre, Dr. Tarnóy László. Bp.,1944, Bőriparosok és Bőrkereskedők Lapja,(Róna Ferenc-ny), 8+XVI+399+16 p. Kiadói aranyozott kartonált papírkötés, sérült, javított gerinccel.

 
The item is not available
Starting price:
7 000 HUF
21,21
EUR
,
22,15
USD
Number of bids:
0
Vízügyi létesítmények kézikönyve. Tervezés, építés, üzem. Szerk.: György István. Bp.,1974, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, 1602-1623. oldalak között kijáró lapokkal. Megjelent 3500 példányban.
17107.
 

Vízügyi létesítmények kézikönyve. Tervezés, építés, üzem. Szerk.: György István. Bp.,1974, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, 1602-1623. oldalak között kijáró lapokkal. Megjelent 3500 példányban.

 
Sold
Starting price:
8 000 HUF
24,24
EUR
,
25,32
USD
Number of bids:
1
Vízépítés. Válogatott fejezetek a vízépítés témaköréből. II. kötet. Szerk.: Dr. Starosolszky Ödön. Bp., 1973, Vízgazdálkodási Tudományos Kutató Intézet. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói nylon-kötés, jó állapotban.
17108.
 

Vízépítés. "Válogatott fejezetek a vízépítés témaköréből." II. kötet. Szerk.: Dr. Starosolszky Ödön. Bp., 1973, Vízgazdálkodási Tudományos Kutató Intézet. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói nylon-kötés, jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
15,15
EUR
,
15,82
USD
Number of bids:
1
Biczó István: Különleges tűzoltó gépjárművek, utánfutók, szerek és felszerelések. Bp., 1977, BM Tanulmányi és Propaganda Csoportfőnökség. Kiadói nylon-kötés.
17109.
 

Biczó István: Különleges tűzoltó gépjárművek, utánfutók, szerek és felszerelések. Bp., 1977, BM Tanulmányi és Propaganda Csoportfőnökség. Kiadói nylon-kötés.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
12,12
EUR
,
12,66
USD
Number of bids:
0
Lukovszky Ilona: Bőrmívesség. Kaptár. Bp.,1988, Múzsák. Kiadói papírkötés, műanyag védőborítóban.
17110.
 

Lukovszky Ilona: Bőrmívesség. Kaptár. Bp.,1988, Múzsák. Kiadói papírkötés, műanyag védőborítóban.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
15,15
EUR
,
15,82
USD
Number of bids:
0
Schreiber. Automobilisták zsebkönyve. Bp.,1940, (Neuwald-ny.), 232+LXIV p. Tizenkettedik kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, egy-két helyen ceruzás bekarikázással.
17111.
 

Schreiber. Automobilisták zsebkönyve. Bp.,1940, (Neuwald-ny.), 232+LXIV p. Tizenkettedik kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, egy-két helyen ceruzás bekarikázással.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
9,09
EUR
,
9,49
USD
Number of bids:
0
Szécsi-Hacker József: Festékszórás fényképhatással (gyakorlati útmutató és módszeres oktató leírás.) Bp., 1952, Könnyűipari Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé megviselt állapotban, a borítója kissé szakadozott, a hátsó borítója hiányzik. A címlapon a szerző dedikációjával.
17112.
 

Szécsi-Hacker József: Festékszórás fényképhatással (gyakorlati útmutató és módszeres oktató leírás.) Bp., 1952, Könnyűipari Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé megviselt állapotban, a borítója kissé szakadozott, a hátsó borítója hiányzik. A címlapon a szerző dedikációjával.

 
The item is not available
Starting price:
3 400 HUF
10,30
EUR
,
10,76
USD
Number of bids:
0
Ludwig Dietz: Ventilations- und Heizungs-Anlagen. Oldenbourgs Technische Handbibliothek. Mit Einschluss der wichtigsten Untersuchungs-Methoden. Ein Lehrbuch für Ingenieure, Architekten, Studierende, Besitzer von Ventilations- und Heizungsanlagen. München-Berlin, 1909, R. Oldebourg. Szövegközti ábrákkal, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel./ Linen-binding, in German language.
17113.
 

Ludwig Dietz: Ventilations- und Heizungs-Anlagen. Oldenbourgs Technische Handbibliothek. Mit Einschluss der wichtigsten Untersuchungs-Methoden. Ein Lehrbuch für Ingenieure, Architekten, Studierende, Besitzer von Ventilations- und Heizungsanlagen. München-Berlin, 1909, R. Oldebourg. Szövegközti ábrákkal, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel./ Linen-binding, in German language.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
6,06
EUR
,
6,33
USD
Number of bids:
0
Technikai lexikon. Építészet, mérnöki, és gépészmérnöki tudományok. I-II. kötet. Szerk.: Lósy-Schmidt Ede dr., Barát Béla dr. 1800 szövegábrával, 180 képel. Bp., 1928, Győző Andor kiadása. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben, sérült, javított gerinccel, kijáró lapokkal,rossz állapotban.
17114.
 

Technikai lexikon. Építészet, mérnöki, és gépészmérnöki tudományok. I-II. kötet. Szerk.: Lósy-Schmidt Ede dr., Barát Béla dr. 1800 szövegábrával, 180 képel. Bp., 1928, Győző Andor kiadása. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben, sérült, javított gerinccel, kijáró lapokkal,rossz állapotban.

 
Sold
Starting price:
1 200 HUF
3,64
EUR
,
3,80
USD
Number of bids:
1
Lengyel Sándor: Nyomdászati chemia és áruisme Műhelyi és magánhasználatra, valamint to­vább­képzőtanfolyamok számára. Felülvizsgálta és előszóval ellátta Dr. Stern Vilmos. /Grafikai Tudományos Szakkönyvtár 1./ Cluj-Kolozsvár. Cluj-Kolozsvár, 1927. Lyceum Könyvny. Kiadói félvászon kötésben. Néhány ceruzás firkával, pecséttel a borítón.
17115.
 

Lengyel Sándor: Nyomdászati chemia és áruisme Műhelyi és magánhasználatra, valamint to­vább­képzőtanfolyamok számára. Felülvizsgálta és előszóval ellátta Dr. Stern Vilmos. /Grafikai Tudományos Szakkönyvtár 1./ Cluj-Kolozsvár. Cluj-Kolozsvár, 1927. Lyceum Könyvny. Kiadói félvászon kötésben. Néhány ceruzás firkával, pecséttel a borítón.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,85
EUR
,
5,06
USD
Number of bids:
0
2 db fotózással kapcsolatos könyv: Dr. Sevcsik Jenő - Hefelle József: Fényképészet. Bp., 1980, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.+  Roger Rössing: Fényképezés Prakticával. Bp. 1979., Műszaki Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
17116.
 

2 db fotózással kapcsolatos könyv: Dr. Sevcsik Jenő - Hefelle József: Fényképészet. Bp., 1980, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.+ Roger Rössing: Fényképezés Prakticával. Bp. 1979., Műszaki Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
3,03
EUR
,
3,16
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

369. Auction:
Payment deadlineis 22 May

370. Auction:
From 12 to 21 May
Payment deadline is 5 June
Viewing: From 19 to 21 May

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment