https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Social sciences

Number of items: 75

Auction is over! Item soon called at the auction hall
27 darab, nagyrészt társadalomtudományi tematikájú könyv egy tételben, jó kiadásokkal, közte MTA is.
17077.

27 darab, nagyrészt társadalomtudományi tematikájú könyv egy tételben, jó kiadásokkal, közte MTA is.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
Faguet Emil: A XVIII. század. Irodalmi tanulmányok. fordította Haraszti Gyula. Bp. 1898, MTA. Aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban.
17078.

Faguet Emil: A XVIII. század. Irodalmi tanulmányok. fordította Haraszti Gyula. Bp. 1898, MTA. Aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Illés Béla: A szellemi munkások és a szocializmus. + Migray József: A vallás válsága. Táltos Könyvtár 2. és 14-15.szám. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
17079.

Illés Béla: A szellemi munkások és a szocializmus. + Migray József: A vallás válsága. Táltos Könyvtár 2. és 14-15.szám. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Katona Imre: A magyar népi líra tartalmi-tematikai tagolódása. Különlenyomat az Ethnographia 1970. évi 2-4. számából. Bp.,1970, Akadémiai Nyomda, 288-306 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, ceruzás bejegyzésekkel. A szerző, Katona Imre (1921-2001) néprajzkutató által Küllős Imola (1945-) néprajzkutatónak dedikált példány.   + Pókos Edit: A boldogok szigete szimbólum a tulenkantajat-nemzedék értelmezésében. Különlenyomat a Filológiai Közlöny 1972/3-4. számából. Bp.,1973,Akadémiai Nyomda, 421-431 p. Kiadói papírkötés.
17080.

Katona Imre: A magyar népi líra tartalmi-tematikai tagolódása. Különlenyomat az Ethnographia 1970. évi 2-4. számából. Bp.,1970, Akadémiai Nyomda, 288-306 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, ceruzás bejegyzésekkel. A szerző, Katona Imre (1921-2001) néprajzkutató által Küllős Imola (1945-) néprajzkutatónak dedikált példány. + Pókos Edit: A boldogok szigete szimbólum a tulenkantajat-nemzedék értelmezésében. Különlenyomat a Filológiai Közlöny 1972/3-4. számából. Bp.,1973,Akadémiai Nyomda, 421-431 p. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Heller Farkas: Közgazdaságtan. II. kötet. Közgazdasági politika. Bp.,1920, Németh József,(Rovó Aladár-ny.),500 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, laza fűzéssel.
17081.

Heller Farkas: Közgazdaságtan. II. kötet. Közgazdasági politika. Bp.,1920, Németh József,(Rovó Aladár-ny.),500 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, laza fűzéssel.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
0
Halász Előd: Német-magyar, magyar-német kéziszótár. Bp.,1983-1987, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
17083.

Halász Előd: Német-magyar, magyar-német kéziszótár. Bp.,1983-1987, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Országh László: Angol-magyar, magyar angol kéziszótár. Bp.,1973, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, fakó, kissé foltos borítókkal.
17084.

Országh László: Angol-magyar, magyar angol kéziszótár. Bp.,1973, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, fakó, kissé foltos borítókkal.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Katona Béla: Magyarország közgazdasága. Közgazdasági évkönyv 1940 évről. Bp.,(1941), Gergely R., 610 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, jó állapotban.
17085.

Katona Béla: Magyarország közgazdasága. Közgazdasági évkönyv 1940 évről. Bp.,(1941), Gergely R., 610 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
John Elliot Cairnes: Vezérelvek a közgazdaságtan köréből újból kifejtve. Fordította: Jónás János. Magyar Közgazdasági Könyvtár VI. Bp.,1908, Grill Károly. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval és gerinccel, márványozott lapélekkel, Láng Lajos magánykönyvtári bélyegzőjével. Ritka!
17086.

John Elliot Cairnes: Vezérelvek a közgazdaságtan köréből újból kifejtve. Fordította: Jónás János. Magyar Közgazdasági Könyvtár VI. Bp.,1908, Grill Károly. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval és gerinccel, márványozott lapélekkel, Láng Lajos magánykönyvtári bélyegzőjével. Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Báró Láng Lajos: A statisztika története. Bevezetésül Magyarország statisztikájához. Bp.,[1913]Grill Károly, NAP nyomdája (Mérei Jenő és társai bt.), IX+2+434+1 p.+1 t. (Egy kihajtható) Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kis sérüléssel a gerincen, hiányzó elülső előzéklappal, 288-289 oldalak között kissé laza fűzéssel.
17087.

Báró Láng Lajos: A statisztika története. Bevezetésül Magyarország statisztikájához. Bp.,[1913]Grill Károly, NAP nyomdája (Mérei Jenő és társai bt.), IX+2+434+1 p.+1 t. (Egy kihajtható) Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kis sérüléssel a gerincen, hiányzó elülső előzéklappal, 288-289 oldalak között kissé laza fűzéssel.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
Dr. Fanta Róbert Adolf: Társadalom és vallás. Nagyvárad, é.n.(1912),Neumann Vilmos Könyvnyomdája, Szerzői kiadás, 152+IV+3 p. Kiadói kopottas szecesziós aranyozott egészvászon-kötés, egy-két foltos lapszéllel.
17088.

Dr. Fanta Róbert Adolf: Társadalom és vallás. Nagyvárad, é.n.(1912),Neumann Vilmos Könyvnyomdája, Szerzői kiadás, 152+IV+3 p. Kiadói kopottas szecesziós aranyozott egészvászon-kötés, egy-két foltos lapszéllel.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
dr. Jancsó Benedek: Magyar nyelvtudomány-történeti tanulmányok a XVI-XVII. századból. Bp., 1881. Aigner Lajos. Károlyi Gyuláné tulajdonosi névbejegyzésével. 194p. Későbbi félvászon kötésben. Jó állapotban. Ritka!
17089.

dr. Jancsó Benedek: Magyar nyelvtudomány-történeti tanulmányok a XVI-XVII. századból. Bp., 1881. Aigner Lajos. Károlyi Gyuláné tulajdonosi névbejegyzésével. 194p. Későbbi félvászon kötésben. Jó állapotban. Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment