https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Religion

Number of items: 71

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Ladislaus Sennyei: Examen Quadripartitum Ordinandorum. Pro Prima Tonsura, Et Minoribus Ordinibus, Subdiaconatu, Diaconatu & presbýteriatu; Sive Institutiones Practicae, ... Tyrnaviae. Buda, 1778, [Typis Regae Unvers. Budensis.] Korabeli keménypapír kötésben, 16+315 [helyesen 415] p. Báró Kissenyei Sennyey László [1631-1703] egyetemi tanár, jezsuita szerzetes. Teológia tanár Grácban, Nagyszombatban. Nagyszombatban többször is rektor. A nagyszombati nyomda újralapítója. A jezsuita rendben többször is töltött be jelentős pozíciókat.(Pl: 1695-99 a rend bécsi házfőnöke, 1696-tól a rend magyarországi viceprovinciálisa, tartományfőnöke.) Jelentősek útleírásai is. Ez a munkája több kiadást megért. Ennek a kiadásnak az érdekessége, hogy az egyetem 1777-es költözését követően 1778-ban már Budán adták ki.  A könyvben az védőlapon egy kézzel írt ex-libris. [Francisci Turiák 1800] A Borsa Gedeon és Käfer István által összeállított Az Országos Széchényi Könyvtár régi cseh és szlovák nyelvű nyomtatványainak katalógusa 1800-ig c. munkában az egyik könyvben szintén ezzel a névvel, évszámmal ellátott ex-libris szerepel. A borítója kopottas, de alapvetően jó állapotban van. / Contemporary paper binding, with ex libris [Francisci Turiák 1800], the cover is worn, but other things are okay.
17213.

Ladislaus Sennyei: Examen Quadripartitum Ordinandorum. Pro Prima Tonsura, Et Minoribus Ordinibus, Subdiaconatu, Diaconatu & presbýteriatu; Sive Institutiones Practicae, ... Tyrnaviae. Buda, 1778, [Typis Regae Unvers. Budensis.] Korabeli keménypapír kötésben, 16+315 [helyesen 415] p. Báró Kissenyei Sennyey László [1631-1703] egyetemi tanár, jezsuita szerzetes. Teológia tanár Grácban, Nagyszombatban. Nagyszombatban többször is rektor. A nagyszombati nyomda újralapítója. A jezsuita rendben többször is töltött be jelentős pozíciókat.(Pl: 1695-99 a rend bécsi házfőnöke, 1696-tól a rend magyarországi viceprovinciálisa, tartományfőnöke.) Jelentősek útleírásai is. Ez a munkája több kiadást megért. Ennek a kiadásnak az érdekessége, hogy az egyetem 1777-es költözését követően 1778-ban már Budán adták ki. A könyvben az védőlapon egy kézzel írt ex-libris. [Francisci Turiák 1800] A Borsa Gedeon és Käfer István által összeállított Az Országos Széchényi Könyvtár régi cseh és szlovák nyelvű nyomtatványainak katalógusa 1800-ig c. munkában az egyik könyvben szintén ezzel a névvel, évszámmal ellátott ex-libris szerepel. A borítója kopottas, de alapvetően jó állapotban van. / Contemporary paper binding, with ex libris [Francisci Turiák 1800], the cover is worn, but other things are okay.

 
The item is not available
Starting price:
34 000 HUF
91,89
EUR
,
100,00
USD
Number of bids:
0
Dr. Szentkláray Jenő: A Csanád-egyházmegyei plébániák története. I. kötet. A Csanádi Egyházmegye Története I. kötet. Temesvár, 1898, Csanád-egyházmegyei Könyvnyomda, XXIV+672 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, 672-740. oldal között a lapok hiányoznak. Unicus! Több kötete nem jelent meg.
17214.

Dr. Szentkláray Jenő: A Csanád-egyházmegyei plébániák története. I. kötet. A Csanádi Egyházmegye Története I. kötet. Temesvár, 1898, Csanád-egyházmegyei Könyvnyomda, XXIV+672 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, 672-740. oldal között a lapok hiányoznak. Unicus! Több kötete nem jelent meg.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Number of bids:
0
Balanyi György: Magyar piaristák a XIX. és XX. században. Életrajzi vázlatok. Szerkesztette: - -. Bp.,1942, Szent István-Társulat, 465+3 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
17215.

Balanyi György: Magyar piaristák a XIX. és XX. században. Életrajzi vázlatok. Szerkesztette: - -. Bp.,1942, Szent István-Társulat, 465+3 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.

 
The item is not available
Starting price:
4 200 HUF
11,35
EUR
,
12,35
USD
Number of bids:
0
Walter Clay Lowdermilk: Palesztina. Az igéret földje. Sir. E. John Russell előszavával. Fordította: Lőw Éva. Bp., 1946, Hechaluc,(Bp. Igazság-ny.), 181+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
17216.

Walter Clay Lowdermilk: Palesztina. Az igéret földje. Sir. E. John Russell előszavával. Fordította: Lőw Éva. Bp., 1946, Hechaluc,(Bp. Igazság-ny.), 181+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
0
Nagysolymosi: Égő sebeink. Hévizgyörk, 1934, Kausz József. Kiadói foltos papírkötés.
17217.

Nagysolymosi: Égő sebeink. Hévizgyörk, 1934, Kausz József. Kiadói foltos papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Szűz Mária virágos kertje vagyis a keresztény élet legfontosabb erényei - Mária példája nyomán. Az erdélyi püspök jóváhagyásával szerző kérelmére közli Soóthy Gyula. Szeged, 1904, Endrényi Lajos. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon kötés, foltos borítóval.
17218.

Szűz Mária virágos kertje vagyis a keresztény élet legfontosabb erényei - Mária példája nyomán. Az erdélyi püspök jóváhagyásával szerző kérelmére közli Soóthy Gyula. Szeged, 1904, Endrényi Lajos. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon kötés, foltos borítóval.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
1
Dr. Petró József: Az ősegyház élete. Szent István Könyvek 63. Bp., 1929, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötésben. Jó állapotban.
17219.

Dr. Petró József: Az ősegyház élete. Szent István Könyvek 63. Bp., 1929, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötésben. Jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
2 600 HUF
7,03
EUR
,
7,65
USD
Number of bids:
0
D. Tóth Tihamér: Levelek diákjaimhoz: Ne igyál! Dohányzol? Márton Lajos által illusztrált papírborítókkal. Bp.,1923, Szerzői kiadás,(Élet-ny.), 59+40 p. Negyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti borítókat bekötötték.
17220.

D. Tóth Tihamér: Levelek diákjaimhoz: Ne igyál! Dohányzol? Márton Lajos által illusztrált papírborítókkal. Bp.,1923, Szerzői kiadás,(Élet-ny.), 59+40 p. Negyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti borítókat bekötötték.

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
0
Dr. Beresztóczy Miklós: V. K. M. I. A magyar vallás- és közoktatásügyi minisztérium katolikus (I.) ügyosztályának története 1864-1947. Bp.,1947, Kapucinus-nyomda. Kiadói papírkötés.
17221.

Dr. Beresztóczy Miklós: V. K. M. I. A magyar vallás- és közoktatásügyi minisztérium katolikus (I.) ügyosztályának története 1864-1947. Bp.,1947, Kapucinus-nyomda. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Vegyes könyvtétel, 2 db:  Balassa Imre: Krisztus. Bp., 1928, Világirodalom. Korabeli félbőr-kötés, kopottas gerinccel, festett lapélekkel. Római katolikus nagyobb katekizmus polgári iskolák és leány középiskolák alsó osztályai részére. Bp., 1943, Szent István-Társaság. Kiadói papírkötés, egy-két helyen ceruzás-tollas bejelöléssel, kissé viseltes borítóval.
17222.

Vegyes könyvtétel, 2 db: Balassa Imre: Krisztus. Bp., 1928, Világirodalom. Korabeli félbőr-kötés, kopottas gerinccel, festett lapélekkel. Római katolikus nagyobb katekizmus polgári iskolák és leány középiskolák alsó osztályai részére. Bp., 1943, Szent István-Társaság. Kiadói papírkötés, egy-két helyen ceruzás-tollas bejelöléssel, kissé viseltes borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
800 HUF
2,16
EUR
,
2,35
USD
Number of bids:
0
Huszár Gál: A keresztyéni gyülekezetben való isteni dicséretek./ Kálmáncsehi Márton: Reggeli éneklések. 1560-1561. A kísérő tanulmányt Borsa Gedeon írta. A fakszimile szövegét Varjas Béla gondozta. Bibliotheca Hungarica Antiqua XII. kötet. Bp.,1983, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészbőr-kötés, kiadói kartontokban, jó állapotban.
17223.

Huszár Gál: A keresztyéni gyülekezetben való isteni dicséretek./ Kálmáncsehi Márton: Reggeli éneklések. 1560-1561. A kísérő tanulmányt Borsa Gedeon írta. A fakszimile szövegét Varjas Béla gondozta. Bibliotheca Hungarica Antiqua XII. kötet. Bp.,1983, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészbőr-kötés, kiadói kartontokban, jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
19
Lippay Lajos: Krisztus szülőföldjén. A megváltó halálának 1900 éves jubileumára. Bp., (1933), Szent István Társulat, Stephaneum ny. 202 p.+ 16 sztl. lev., fényképekkel. Kiadói egészvászon kötésben.
17224.

Lippay Lajos: Krisztus szülőföldjén. A megváltó halálának 1900 éves jubileumára. Bp., (1933), Szent István Társulat, Stephaneum ny. 202 p.+ 16 sztl. lev., fényképekkel. Kiadói egészvászon kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
800 HUF
2,16
EUR
,
2,35
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment