Books: Religion

Number of items: 71

Ladislaus Sennyei: Examen Quadripartitum Ordinandorum. Pro Prima Tonsura, Et Minoribus Ordinibus, Subdiaconatu, Diaconatu & presbýteriatu; Sive Institutiones Practicae, ... Tyrnaviae. Buda, 1778, [Typis Regae Unvers. Budensis.] Korabeli keménypapír kötésben, 16+315 [helyesen 415] p. Báró Kissenyei Sennyey László [1631-1703] egyetemi tanár, jezsuita szerzetes. Teológia tanár Grácban, Nagyszombatban. Nagyszombatban többször is rektor. A nagyszombati nyomda újralapítója. A jezsuita rendben többször is töltött be jelentős pozíciókat.(Pl: 1695-99 a rend bécsi házfőnöke, 1696-tól a rend magyarországi viceprovinciálisa, tartományfőnöke.) Jelentősek útleírásai is. Ez a munkája több kiadást megért. Ennek a kiadásnak az érdekessége, hogy az egyetem 1777-es költözését követően 1778-ban már Budán adták ki.  A könyvben az védőlapon egy kézzel írt ex-libris. [Francisci Turiák 1800] A Borsa Gedeon és Käfer István által összeállított Az Országos Széchényi Könyvtár régi cseh és szlovák nyelvű nyomtatványainak katalógusa 1800-ig c. munkában az egyik könyvben szintén ezzel a névvel, évszámmal ellátott ex-libris szerepel. A borítója kopottas, de alapvetően jó állapotban van. / Contemporary paper binding, with ex libris [Francisci Turiák 1800], the cover is worn, but other things are okay.
17213.

34 000 HUF
108,28
120,14
Dr. Szentkláray Jenő: A Csanád-egyházmegyei plébániák története. I. kötet. A Csanádi Egyházmegye Története I. kötet. Temesvár, 1898, Csanád-egyházmegyei Könyvnyomda, XXIV+672 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, 672-740. oldal között a lapok hiányoznak. Unicus! Több kötete nem jelent meg.
17214.

12 000 HUF
38,22
42,40
17215.

4 200 HUF
13,38
14,84
17216.

1 800 HUF
5,73
6,36
Nagysolymosi: Égő sebeink. Hévizgyörk, 1934, Kausz József. Kiadói foltos papírkötés.
17217.

1 000 HUF
3,18
Szűz Mária virágos kertje vagyis a keresztény élet legfontosabb erényei - Mária példája nyomán. Az erdélyi püspök jóváhagyásával szerző kérelmére közli Soóthy Gyula. Szeged, 1904, Endrényi Lajos. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon kötés, foltos borítóval.
17218.

1 000 HUF
3,18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

351. Auction:
Payment deadline is 16 August

352. Auction:
From  6 to 15 August
Payment deadline is 30 August
Viewing: From 12 to 15 August

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.