Books: Law

Number of items: 29

Approbatae Constitutiones Regni Transilvaniae et Partium Hungariae Eidem Annexarum..Ex Articulis ab Anno Millesimo Quingentesimo Quadragesimo, ad praesentem huncusque Millesimum Sexcentesimum Quinquagesimum tertium conclusis, compilatae. Claudiopoli, 1677. Michael Szentyel Veresegyhazi. 3 sztl. lev. 250 l. 13 sztl. lev.  + hozzákötve:  Compilatae Constitutiones Regni Transylvaniae et Partium Hungariae eidem Annexarum. Ex Articulis ab Anno Millesimo Sexcentesimo Quinquagesimo Quarto, ad praesentem huncusque Millesimum Sexcentesimum Nonum conclusis, excerptae. Claudiopoli (Kolozsvár), 1671. Michaelem Szentyel Veres-egyházi. 3 sztl. lev. 100 l. 5 sztl. lev. A II. Rákóczi György által elkészíttetetett Approbatae constitutiones regni Transylvaniae... elnevezést viselő gyűjtemény az 1540-től 1653. évi országgyűlésig megalkotott erdélyi törvények rendezett foglalatát adta. Folytatásával, a Compilatae Constitutiones... (1653-1669) a teljes erdélyi törvényi jog egyfajta szelektáló elvek szerinti rendszerbe foglalását tartalmazzák.  Korabeli egészbőr kötésben, későbbi, kb XIX. sz-i restaurálással, néhány tulajdonosi bejegyzéssel. .
15736.

Approbatae Constitutiones Regni Transilvaniae et Partium Hungariae Eidem Annexarum..Ex Articulis ab Anno Millesimo Quingentesimo Quadragesimo, ad praesentem huncusque Millesimum Sexcentesimum Quinquagesimum tertium conclusis, compilatae. Claudiopoli, 1677. Michael Szentyel Veresegyhazi. 3 sztl. lev. 250 l. 13 sztl. lev. + hozzákötve: Compilatae Constitutiones Regni Transylvaniae et Partium Hungariae eidem Annexarum. Ex Articulis ab Anno Millesimo Sexcentesimo Quinquagesimo Quarto, ad praesentem huncusque Millesimum Sexcentesimum Nonum conclusis, excerptae. Claudiopoli (Kolozsvár), 1671. Michaelem Szentyel Veres-egyházi. 3 sztl. lev. 100 l. 5 sztl. lev. A II. Rákóczi György által elkészíttetetett Approbatae constitutiones regni Transylvaniae..." elnevezést viselő gyűjtemény az 1540-től 1653. évi országgyűlésig megalkotott erdélyi törvények rendezett foglalatát adta. Folytatásával, a "Compilatae Constitutiones..." (1653-1669) a teljes erdélyi törvényi jog egyfajta szelektáló elvek szerinti rendszerbe foglalását tartalmazzák. Korabeli egészbőr kötésben, későbbi, kb XIX. sz-i restaurálással, néhány tulajdonosi bejegyzéssel. .

180 000 HUF
588,24
676,69
Fehérváry Jenő: Magyar magánjog kistükre. Bp., 1942, Barkóczy László Könyvkiadóvállalata, (Nagyvárad,Grafika-ny.), XV+618 p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban.
15737.

Fehérváry Jenő: Magyar magánjog kistükre. Bp., 1942, Barkóczy László Könyvkiadóvállalata, (Nagyvárad,"Grafika"-ny.), XV+618 p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban.

8 000 HUF
26,14
30,08
Dr. Illés József: Bevezetés a magyar jog történetébe. Források története. Függelékül válogatott forráshelyek gyűjteménye. Bp., 1930, Grill Károly, XX+440 p. Második, bővített és javított kiadás. Átkötött félvászon-kötés, aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
15738.

6 000 HUF
19,61
22,56
15739.

8 000 HUF
26,14
30,08
15740.

4 200 HUF
13,73
15,79
15741.

7 000 HUF
22,88
26,32

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

339. Auction:
Payment deadline is 22 February

340. Auction:
From 12 February  to 21 February
Payment deadline is 8 March
Seeing: From 18 to 21 February

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.