https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 40

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Wagner, Hermann: Phanerogamen-Herbarium. (Virágos növények) Lieferung I-VIII. Komplett! Bielefeld 1856-1858. August Helmich, 8 füzet, mindegyik önálló címlappal, bennük egyenként 25-25 különféle növénnyel, melyek vékony paprcsíkkal vannak az oldalakra ragasztva. A növények alatt német és gyüjtőmappában, melynek a gerince hiányzik. A füzetek korukhoz és a dolog természetéhez képest jó állapotban, ahogy a növények is. Ilyen épen rendkívül ritkán megmaradó. /  Wagner, Hermann: Phanerogamen-Herbarium. Lieferung I-VIII. Complete! Herbarium for the seed-plants in 8 booklets each containing 25 differenc plants with German and Latin description. In full linen collective cover. The booklets and the plants are in good condition. The covers spine is missing. Rare to be preserved in a complete state.
16867.

Wagner, Hermann: Phanerogamen-Herbarium. (Virágos növények) Lieferung I-VIII. Komplett! Bielefeld 1856-1858. August Helmich, 8 füzet, mindegyik önálló címlappal, bennük egyenként 25-25 különféle növénnyel, melyek vékony paprcsíkkal vannak az oldalakra ragasztva. A növények alatt német és gyüjtőmappában, melynek a gerince hiányzik. A füzetek korukhoz és a dolog természetéhez képest jó állapotban, ahogy a növények is. Ilyen épen rendkívül ritkán megmaradó. / Wagner, Hermann: Phanerogamen-Herbarium. Lieferung I-VIII. Complete! Herbarium for the seed-plants in 8 booklets each containing 25 differenc plants with German and Latin description. In full linen collective cover. The booklets and the plants are in good condition. The cover's spine is missing. Rare to be preserved in a complete state.

 
Sold
Starting price:
24 000 HUF
64,86
EUR
,
70,59
USD
Number of bids:
2
Bakay Nándor: Kendertermelés és kikészítés. Bp.,1892, Pesti Könyvnyomda Rt., IV+192+2 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Halfer J.-kötés, egy kijáró lappal, laza kötéssel, néhány ceruzás aláhúzással, bejelöléssel. Ritka!   Bakay Nándor (1833-1902) közgazdasági szakíró, polgári liberális közéleti személyiség, szegedi kötélgyáros. Apja műhelyében tanulta ki a kötélverés mesterségét, és az 1870-es évekre nemzetközi színvonalú, korszerű kenderfonó-, szövő- és kötélgyárat fejlesztett. A kendertermesztéssel és feldolgozással kapcsolatos kiadványait angol és francia szaklapok is közölték. Írásaiban és cikkeiben Szeged és a hazai ipar érdekeit képviselte.
16868.

Bakay Nándor: Kendertermelés és kikészítés. Bp.,1892, Pesti Könyvnyomda Rt., IV+192+2 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Halfer J.-kötés, egy kijáró lappal, laza kötéssel, néhány ceruzás aláhúzással, bejelöléssel. Ritka! Bakay Nándor (1833-1902) közgazdasági szakíró, polgári liberális közéleti személyiség, szegedi kötélgyáros. Apja műhelyében tanulta ki a kötélverés mesterségét, és az 1870-es évekre nemzetközi színvonalú, korszerű kenderfonó-, szövő- és kötélgyárat fejlesztett. A kendertermesztéssel és feldolgozással kapcsolatos kiadványait angol és francia szaklapok is közölték. Írásaiban és cikkeiben Szeged és a hazai ipar érdekeit képviselte.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Köves Gábor Zoltán: Hús- (haszon) galamb tartás. Bp., 1946, Athenaeum-ny., 31 p. II. kiadás. Kiadói papírkötés, kis folttal a borítón, jó állapotban.
16869.

Köves Gábor Zoltán: Hús- (haszon) galamb tartás. Bp., 1946, Athenaeum-ny., 31 p. II. kiadás. Kiadói papírkötés, kis folttal a borítón, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
12,97
EUR
,
14,12
USD
Number of bids:
0
Glück Frigyes-Stadler Károly: Az ínyesmesterség könyve. (1889.) Szerkesztette, a szöveget gondozta, a jegyzeteket és az előszót írta: Saly Noémi. Bp.,2013,Kortárs. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
16870.

Glück Frigyes-Stadler Károly: Az ínyesmesterség könyve. (1889.) Szerkesztette, a szöveget gondozta, a jegyzeteket és az előszót írta: Saly Noémi. Bp.,2013,Kortárs. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Turós Emil, Turós Lukács: A mi szakácskönyvünk. Bp., 1961, Minerva. Kiadói félvászon kötés, kiadói kissé szakadt, kissé hiányos papír védőborítóval.
16871.

Turós Emil, Turós Lukács: A mi szakácskönyvünk. Bp., 1961, Minerva. Kiadói félvászon kötés, kiadói kissé szakadt, kissé hiányos papír védőborítóval.

 
The item is not available
Starting price:
2 200 HUF
5,95
EUR
,
6,47
USD
Number of bids:
0
Dr. Rosenberg László: A diétás beteg szakácskönyve. Változatos étrendek. II. kötet: Anyagcsere betegségek, köszvény, rheuma, vesekövek, és sárgaság diétái. Dr. Hetényi Géza előszavával. Bp.,é.n., Novák Rudolf. Kiadói papírkötés, a borítón kis folttal, kis szakadással, pár oldalon ceruzás aláhúzással.
16872.

Dr. Rosenberg László: A diétás beteg szakácskönyve. Változatos étrendek. II. kötet: Anyagcsere betegségek, köszvény, rheuma, vesekövek, és sárgaság diétái. Dr. Hetényi Géza előszavával. Bp.,é.n., Novák Rudolf. Kiadói papírkötés, a borítón kis folttal, kis szakadással, pár oldalon ceruzás aláhúzással.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
A sütés nagy enciklopédiája. Pécs, é.n., Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
16873.

A sütés nagy enciklopédiája. Pécs, é.n., Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
1
Gyümölcsfajta-ismertető. Szerk.: Dr. Brózik Sándor. Bp., 1972, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
16874.

Gyümölcsfajta-ismertető. Szerk.: Dr. Brózik Sándor. Bp., 1972, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.

 
Sold
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
1
2 db Dr. Oetker:  Muffin+Bögrés-poharas tészták. Fordította: Szalay Éva. Bp.,2003-2005, Grafo. Kiadói kartonált papírkötés.
16875.

2 db Dr. Oetker: Muffin+Bögrés-poharas tészták. Fordította: Szalay Éva. Bp.,2003-2005, Grafo. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
0
Valerie Barrett: A csokoládé. Fordította: Boruzsné Jacsmenik Erika. Bp.,1996, Esély Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.
16876.

Valerie Barrett: A csokoládé. Fordította: Boruzsné Jacsmenik Erika. Bp.,1996, Esély Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Gabula András-Halmos Mónika: Karácsonyi ízek. Ízvarázslat. Kisújszállás,é.n.,Újhold. Kiadói papírkötés.
16877.

Gabula András-Halmos Mónika: Karácsonyi ízek. Ízvarázslat. Kisújszállás,é.n.,Újhold. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Kis kertész a kertészsegédi képesítő vizsgára készülő kertésztanulók használatára. Bp., 1929. Pátria. Kiadói papírkötésben. Sérült, megviselt állapotban. 336 p.
16878.

Kis kertész a kertészsegédi képesítő vizsgára készülő kertésztanulók használatára. Bp., 1929. Pátria. Kiadói papírkötésben. Sérült, megviselt állapotban. 336 p.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment