Testvériesen - Tíz magyar költő verse
(Bp. 1939.) Kopja könyvek. 96 l. (Kopja könyvek I.) Többek közt Szerető Sándor és Cserhát József verseivel, Kiadói kartonálásban.
Bónyi Adorján: Őméltósága. Vándor Kálmán (1898-1949) író, újságírónak szóló dedikálással. Az író ex librisével. Bp., Széchenyi. Kisse laza egészvászon kötésben.
Dolinay Gyula: Történelmi arcképcsarnok. [Bp.,1893, Országgyülési Értesítő Kő- és Könyvnyomdája], VIII+960 p. Második,bővített kiadás. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Félvászon-kötésben, javított gerinccel, a javításkor az 1/2 oldal hibásan, a címlap elé lett bekötve, kopott borítóval, a címlap és a két lap sérült, hiányos (3/4., 9-10.)
A Pallas Nagy Lexikona. Az összes ismeretek enciklopédiája tizenhat kötetben. 63 papírborítású füzet az 1-82. füzetekből. Nagyrészt jó állapotban. Bp., 1894. Pallas-
Jókai album. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. (Bp., 1909,) Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.), 5-140 p.+ 9 t. Szövegközti és egész oldalas rajzokkal, fotókkal, hasonmásokkal, dokumentumokkal gazdagon illusztrálva. 9 egészoldalas táblával, Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Szilágyi album. Írták Szilágyi István volt tanítványai. Kiadta Várady Gábor. Bp.,1885, Pesti Könyvnyomda Rt., 1 t.+VII+175 p. Átkötött félvászon-kötés.
Bajza József (1885-1938) irodalmi munkássága. Összeállította: Supka Ervin. Bibliográfiai Füzetek 2. Bp.,1941, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 20 p. Átkötött félvászon-kötés, ex libris F. Galambos Gruber.
Galambos Gruber Ferenc (1910-1988) ex librisgyűjtő, költő, bibliográfus ex libris-szével.
Kolligátum különféle művekből, 7 db:
Arago és Vermond: Az ördög naplója. Fordította Egressy Benjámin.;
Augier: A bürök. Fordította: Perényi István.;
Picard: Két házaspár. Fordította: Csiky Gergely.;
Moncrieff: A szégyenlős. Fordította: Csiky Gergely;
Goldoni Károly: A hazug. Fordította Radó Antal.;
Klapp Mihály: Rosenkranz és Güldenstern. Fordította: Csiky Gergely.;
Musset Alfréd: Ne fogadj fel soha semmit. Fordította: Paulay Ede.
Bp., 1879 -1885, Franklin, 100+83+56+8+61+3+191+165+3+88 p. Korabeli egészvászon-kötés, a gerincen 'Színművek D' felirattal.