https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 341

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Heinrich Heine: Die Harzreise. Váradi Albert (1896-1925) 9 db egészoldalas rézmetszetével, a művész által aláírva. München-Pullach,[1923], Paul Stangl Verlag, 112+6 p.+ 9 t. Német nyelven. Korabeli álbordás egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopottas, kissé sérült gerinccel. Számozott (350/114) példány./ Heinrich Heine: Die Harzreise. With 9 pieces copper engravings of Albert Váradi (1896-1925), with signatures of Albert Váradi. München-Pullach,[1923], Paul Stangl Verlag, 112+6 p.+ 9 t. In German language. Leatherbinding, with worn, and little bit damaged spine. 114. numbered copy of 350 copies.
17343.

Heinrich Heine: Die Harzreise. Váradi Albert (1896-1925) 9 db egészoldalas rézmetszetével, a művész által aláírva. München-Pullach,[1923], Paul Stangl Verlag, 112+6 p.+ 9 t. Német nyelven. Korabeli álbordás egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopottas, kissé sérült gerinccel. Számozott (350/114) példány./ Heinrich Heine: Die Harzreise. With 9 pieces copper engravings of Albert Váradi (1896-1925), with signatures of Albert Váradi. München-Pullach,[1923], Paul Stangl Verlag, 112+6 p.+ 9 t. In German language. Leatherbinding, with worn, and little bit damaged spine. 114. numbered copy of 350 copies.

 
The item is not available
Starting price:
30 000 HUF
81,08
EUR
,
88,24
USD
Number of bids:
0
Sárosy Gyula: Az én albumom 1857. Pest, 1857. Herz János. [4] + 170 + [2] p. + 4 lith. t. Barabás Miklós litográfiái (egy kijár), XIX. sz. végi, aranyozott gerincű, félvászon kötésben.
17344.

Sárosy Gyula: Az én albumom 1857. Pest, 1857. Herz János. [4] + 170 + [2] p. + 4 lith. t. Barabás Miklós litográfiái (egy kijár), XIX. sz. végi, aranyozott gerincű, félvászon kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
7 000 HUF
18,92
EUR
,
20,59
USD
Number of bids:
0
Madách Imre összes művei 1-2. kötet. Sajtó alá rendezte, bevezette és a jegyzeteket írta: Halász Gábor. Bp.,1942,Révai, 4 p.+1 t.+1065 p.+4 p.+1 t.+1223+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, az első kötet címlapján szakadás, jó állapotban.
17345.

Madách Imre összes művei 1-2. kötet. Sajtó alá rendezte, bevezette és a jegyzeteket írta: Halász Gábor. Bp.,1942,Révai, 4 p.+1 t.+1065 p.+4 p.+1 t.+1223+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, az első kötet címlapján szakadás, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Number of bids:
0
Szezám könyve. Ifjusági könyvtár 6 kötetéből készült kolligátum. Ifjúsági könyvtár. Szerk.: Dr. Szemák István. (Egybekötve.)  Hanusz István: Déleurópából föld- és néprajzi képek.  Hanusz István: Közép-Európából föld- és néprajzi képek.  Morvay Győző: Egy eltemetett város. (Pompéji).  Szerelemhegyi Tivadar: Római királymondák. Böngérfi János: Hún mondák. Széchy Gyula és Kiss Lajos rajzaival.  Böngérfi János: Magyar mondák az Árpádok korából. Kiss Lajos rajzaival. Pozsony-Bp.,é.n. (1896-1898),Stampfel Károly, 110+2+102+2+79+1+104+101+2+132+2 p. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Javított gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, néhol kissé foltos lapokkal.
17346.

Szezám könyve. Ifjusági könyvtár 6 kötetéből készült kolligátum. Ifjúsági könyvtár. Szerk.: Dr. Szemák István. (Egybekötve.) Hanusz István: Déleurópából föld- és néprajzi képek. Hanusz István: Közép-Európából föld- és néprajzi képek. Morvay Győző: Egy eltemetett város. (Pompéji). Szerelemhegyi Tivadar: Római királymondák. Böngérfi János: Hún mondák. Széchy Gyula és Kiss Lajos rajzaival. Böngérfi János: Magyar mondák az Árpádok korából. Kiss Lajos rajzaival. Pozsony-Bp.,é.n. (1896-1898),Stampfel Károly, 110+2+102+2+79+1+104+101+2+132+2 p. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Javított gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, néhol kissé foltos lapokkal.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Number of bids:
0
Mikszáth Kálmán: Urak és parasztok. Bp.,1885, Révai, 194+2 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos, javított gerinccel. Ritka!
17347.

Mikszáth Kálmán: Urak és parasztok. Bp.,1885, Révai, 194+2 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos, javított gerinccel. Ritka!

 
Sold
Starting price:
4 800 HUF
12,97
EUR
,
14,12
USD
Number of bids:
4
Hunyady József: Szerencsétlen emberek. Novellák. A Batsányi Társaság Könyvtára. Szépirodalmi sorozat. 3. (Pécs,1947),Batsányi Társaság,(Kultúra-ny.),62+2 p. Kiadói papírkötés. Első kiadás. A szerző által dedikált.
17348.

Hunyady József: Szerencsétlen emberek. Novellák. A Batsányi Társaság Könyvtára. Szépirodalmi sorozat. 3. (Pécs,1947),Batsányi Társaság,(Kultúra-ny.),62+2 p. Kiadói papírkötés. Első kiadás. A szerző által dedikált.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
Bródy László: Nem kellenek már madarak. Versek. Bp., (1931),Springer Gusztáv, 94+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón javítással. A szerző által dedikált.
17349.

Bródy László: Nem kellenek már madarak. Versek. Bp., (1931),Springer Gusztáv, 94+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón javítással. A szerző által dedikált.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
Babits Mihály: Jónás könyve. Bp., 1947, Nyugat. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban. Számozott (1000/725.) példány
17350.

Babits Mihály: Jónás könyve. Bp., 1947, Nyugat. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban. Számozott (1000/725.) példány

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
3
Keleti Jenő: Csavargás közben. Versek. Bp., (1933), Művészbarátok Köre,(Róna Ferenc-ny.),31+1 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval. A szerző által Szabados András (1909-1957) költőnek dedikálva, dátumozva (1933. III. 15.)
17351.

Keleti Jenő: Csavargás közben. Versek. Bp., (1933), Művészbarátok Köre,(Róna Ferenc-ny.),31+1 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval. A szerző által Szabados András (1909-1957) költőnek dedikálva, dátumozva (1933. III. 15.)

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
Török Gyula: Fehér világ. Regényes novellafüzér. (Bp.,1919,) Táltos, 130+1 p. Első kiadás. Kiadói litografált, illusztrált papírkötés, kis szakadással, nagyrészt felvágatlan lapokkal, ex libris-szel (Buday György (1907-1990): Dr. Kozocsa Sándor könyve, fametszet, papír, jelzett a dúcon, 6×5,5 cm), Kozocsa Sándor magánkönyvtári bélyegzőjével.   A szerző, Török Gyula (1888-1918) posthumus novelláskötetének borítója a szerző munkája.  Dr. Kozocsa Sándor (1904-1991) erdélyi születésű bibliográfus.
17352.

Török Gyula: Fehér világ. Regényes novellafüzér. (Bp.,1919,) Táltos, 130+1 p. Első kiadás. Kiadói litografált, illusztrált papírkötés, kis szakadással, nagyrészt felvágatlan lapokkal, ex libris-szel (Buday György (1907-1990): Dr. Kozocsa Sándor könyve, fametszet, papír, jelzett a dúcon, 6×5,5 cm), Kozocsa Sándor magánkönyvtári bélyegzőjével. A szerző, Török Gyula (1888-1918) posthumus novelláskötetének borítója a szerző munkája. Dr. Kozocsa Sándor (1904-1991) erdélyi születésű bibliográfus.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
1929 Drágakövek. Kis anthologia Hugo Victor gondolataiból. A Gutenberg Vállalat ajándéka Hugo Victor előfizetői számára. Bp.,[1929], Gutenberg Könyvkiadóvállalat-Christensen és Társa, (Globus-ny.), 16 p. Papírkötés, kis szakadással a borítón.   Ebből a kis anthológiából a Gutenberg Könyvkiadóvállalat csak számozott példányokat állított elő, amelyek könyvárusi forgalomba nem kerültek. Ez a példány a 14698. számú.  E kis anthologiát négy Hugo Victorra vonatkozó képpel ékesítve Hugo Victor magyar olvasóinak ajánlják a Gutenberg könyvkiadóvállalat kiadásában megjelent Hugo-művek fordító, akiknek autogramjai itt következnek:  Csillay Kálmán, Merey Dénes, Dr. Sziklay János, Kardos László, Németh Andor, Szini Gyula, Fekete Oszkár, Éber (László), Lándor Tivadar.
17353.

1929 Drágakövek. Kis anthologia Hugo Victor gondolataiból. A Gutenberg Vállalat ajándéka Hugo Victor előfizetői számára. Bp.,[1929], Gutenberg Könyvkiadóvállalat-Christensen és Társa, (Globus-ny.), 16 p. Papírkötés, kis szakadással a borítón. "Ebből a kis anthológiából a Gutenberg Könyvkiadóvállalat csak számozott példányokat állított elő, amelyek könyvárusi forgalomba nem kerültek. Ez a példány a 14698. számú." "E kis anthologiát négy Hugo Victorra vonatkozó képpel ékesítve Hugo Victor magyar olvasóinak ajánlják a Gutenberg könyvkiadóvállalat kiadásában megjelent Hugo-művek fordító, akiknek autogramjai itt következnek: Csillay Kálmán, Merey Dénes, Dr. Sziklay János, Kardos László, Németh Andor, Szini Gyula, Fekete Oszkár, Éber (László), Lándor Tivadar."

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
Bródy Sándor: Az ezüst kecske. Bp., 1898, Pallas. Kopott, díszes vászonkötésben, illusztrációkkal, egyébként jó állapotban.
17354.

Bródy Sándor: Az ezüst kecske. Bp., 1898, Pallas. Kopott, díszes vászonkötésben, illusztrációkkal, egyébként jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment