Books: History

Number of items: 175

Dr. Kalmár Antal: - - könyve. Beksics Gusztáv történet- és közjogírása című elkobozott küönyv második kiadása. Bp.,1903, Rényi Károly, 395 p. Átkötött papírkötésben, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták, a borító kopott, foltos, hat lap kijár, két lap fűzése laza, részben kijár, hiányos.   A könyv első kiadását elkobozták, és szerzője felségsértés miatt hat havi börtönbüntetést kapott.
15875.

2 000 HUF
15876.

4 000 HUF
15877.

800 HUF
A mai világ képe II-III. kötet. Szerk.: Kornis Gyula, Gratz Gusztáv, Hegedüs Loránt, Schimanek Emil. II. kötet: Politikai élet, III. kötet: Gazdasági élet, Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Gazdag kép-, térkép-, és ábraanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, kopott, kissé sérült gerinccel.
15878.

1 600 HUF
16503.

4 000 HUF
Szekfű Gyula: Állam és nemzet. Magyar Szemle Könyvei XII. Bp., 1942, Magyar Szemle Társaság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
16504.

2 800 HUF
7,57
8,24
16505.

3 800 HUF
10,27
11,18
Takáts Sándor: Rajzok a török világból. III. kötet. Bp.,1917, MTA, 457+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, a hátán kis folttal, de alapvetően jó állapotban.
16506.

1 800 HUF
Marczali Henrik: Az 1790/1-diki országgyűlés. I. kötet. Bp.,1907, MTA. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a gerincen magánkönyvtári címkével.
16507.

2 200 HUF
5,95
6,47
Ion Mihai Pacepa: Vörös horizontok - Egy román kémfőnök vallomásai. USA, 1987. . H. Printing Company. Kiadói papírkötésben, hibátlan állapotban.
16509.

2 600 HUF
7,03
7,65
16510.

2 400 HUF
A kommunizmus fekete könyve. Bűntény, terror, megtorlás. Az eredeteivel egybevetette és szerkesztette: Fázsy Anikó. Szakmailag ellenőrizte és a magyar kiadást jegyzeteivel kiegészítette: Kun Miklós és Zinner Tibor. Fordította: Benye János. Bp.,2000, Nagyvilág. Kiadói kartonált papírkötés.
16511.

3 600 HUF
9,73
10,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF