Books: History

Number of items: 175

Histoire des Revolutions de Hongrie, ou lon donne une idée juste de son legitime Gouvernement. I-V. kötet. La Haye [Hága], 1739, Jean Neaulme, 6+446+6+352+6+392+6+362+6+410 p. Francia nyelven. Korabeli papírkötésben, festett lapélekkel, a II. kötetben foltos lapokkal, a III.-IV.-V. kötet borítói viseltesek, elvált a könyvtesttől, a címlapok kijárnak, az I. kötetből a rézmetszető portré, és a kihajtható térkép hiányzik. Az utolsó kötet hiányzik.
15755.

Histoire des Revolutions de Hongrie, ou l'on donne une idée juste de son legitime Gouvernement. I-V. kötet. La Haye [Hága], 1739, Jean Neaulme, 6+446+6+352+6+392+6+362+6+410 p. Francia nyelven. Korabeli papírkötésben, festett lapélekkel, a II. kötetben foltos lapokkal, a III.-IV.-V. kötet borítói viseltesek, elvált a könyvtesttől, a címlapok kijárnak, az I. kötetből a rézmetszető portré, és a kihajtható térkép hiányzik. Az utolsó kötet hiányzik.

26 000 HUF
70,27
76,47
Launay, Carl .Ludovico. de.: Der Seinen zu erziehen habenden Jungen Cavalier in der Profan- und Kirchen-Historie, So wohl als in der Geographie, Denen Haupt-Principiis Juris Publici, dem noethigsten von der Heraldic, der Genealogie derer vornehmsten Haeuser in Europa/ und was sonsten zu dem Anfang der Staats-Wissenschafft gehoerig Getreu, und gruendlich unterweisende Hofmeister, Zum Nutzen derer beyden Jungen Herren Grafen von Nostiz und Rhineck. Augsburg, 1738 Martin Veith 1t (címkép) [12], 270p, [22] 6 kihajtható metszettel (térképek, leszármazási tábla). Korabeli, gerincén sérült egészbőr kötésben./ With 7 tables of engravings. 6 fold out (maps and heraldic table) In damaged full leather binding.
15756.

24 000 HUF
64,86
70,59
15757.

16 000 HUF
43,24
47,06
15758.

38 000 HUF
102,70
111,76
Ian Kershaw: Hitler. 1889-1936. Hybris. Fordította: Fazekas István. Bp.,2003, Szukits. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.
15759.

28 000 HUF
75,68
82,35
G. F. Scott Elliot: A primitív ember hajdan és most. Fordította Schöpflin Aladár. Ismeretterjesztő Könyvtár. Bp., 1911, Franklin-Társulat. Számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, a címlap, az elülső előzéklap és a címkép kijár, az elülső szennylap szakadt.
15760.

4 000 HUF
Niccoló Machiavelli művei I-II. kötet. A jegyzeteket írta Herczeg Gyula. Bp., 1978, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, intézményi bélyegzővel.
15761.

4 000 HUF
[Gányi József]: Mausoleum invictissimorum Hungariae regum et ducum lingua patria exornatum et trium divorum imperatorum Leopoldi M. Josephi I. et Caroli VI. cineribus auctum. Pestini (Pest),[1779],Litteris Royerianis, 1(címlap)+11 sztl. lev. Latin nyelven.+ Horányi Elek: Magyarországnak hatalmas és ditsőséges királyainak és elsö vitézkedo kapitányainak emlékeztető koporsó épülete, melly az halotti porból öszve-szedetett maradványoknak a következendő hálá adó népnél való emlékezetre az Haza Fiaknak keserves fájdalmátúl épitetett, most pedig deákból magyarra fordítatott áhitatos oskolák rendin való Horányi Elek által. Buda,[1779], Nyomtatott Landerer maradéki betűivel, 4 sztl. lev.+274 p. Magyar nyelven.  [Egybekötve. Foltos, a második munkából a díszcímlap és a 4 utolsó lap hiányzik (275/276, 277/278, 2 sztl. lev., I. József az utolsó uralkodó), az utolsó lap szakadt és körbevágott. Ritka!
15762.

8 000 HUF
Jefimov, Boris: Hitler-banda. Háborús karikatúrák 1942-43. Bp., 1945, Athenaeum. Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban
15763.

6 000 HUF
15764.

6 000 HUF
15765.

18 000 HUF
48,65
52,94
A múlt születése sorozat 12 kötete:  Nicholas Postage: Az első birodalmak. David Oates-Joan Oates: A civilizáció hajnala. D. W. Harding: Az őskori Európa.  Peter Warren: Az égei civilizáció.  John Reich: Az ősi Itália.  Philip Dixon: Britek, frankok, vikingek.  P. R. S. Moorey: Bibliai tájak.  Michael Rogers: A hódító iszlám.  Patrick FitzGerald: Az ősi Kína.  Edward Kidder: Az ősi Japán. Peter Garlake: Afrikai királyságok.  Warwick M. Bray-Earl H. Swanson-Ian S. Farrington: Az Újvilág.  Bp.,1975-1979, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15766.

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF