Ships Balaton

Number of items: 12

The Cunard Turbine-driven Quadruple-screw Atlantic Liner Mauretania. Constructed by Messr, Swan, Hunter, and Wigham Richardson, Limited Wallsend-on-Tyne. Enginged by The Wallsend Slipway and Engineering Company, Limited, Wallsend-on-Tyne. Bp.,1907, Offices of Engineering, 12+56 p.+XXXVIII t. Angol nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, és fekete-fehér egészoldalas képtáblákkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.   Mladiáta János (1880-1957) hajóépítő, haditengerész tulajdonosi névbélyegzőjével./  Half-leather-binding, with worn cover, but the other things are okay. With lot of black-and-white photographs, in English language. With the owner stamp János Mladiáta (1880-1957) hungarian (1880-1957) shipbuilding engineer, navy officer.
12445.

The Cunard Turbine-driven Quadruple-screw Atlantic Liner "Mauretania." Constructed by Messr, Swan, Hunter, and Wigham Richardson, Limited Wallsend-on-Tyne. Enginged by The Wallsend Slipway and Engineering Company, Limited, Wallsend-on-Tyne. Bp.,1907, Offices of "Engineering, " 12+56 p.+XXXVIII t. Angol nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, és fekete-fehér egészoldalas képtáblákkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban. Mladiáta János (1880-1957) hajóépítő, haditengerész tulajdonosi névbélyegzőjével./ Half-leather-binding, with worn cover, but the other things are okay. With lot of black-and-white photographs, in English language. With the owner stamp János Mladiáta (1880-1957) hungarian (1880-1957) shipbuilding engineer, navy officer.

12 000 HUF
32,43
35,29
1928-1930 Vegyes nyomtatvány tétel, 3 db:  1928 Képes Pesti Hírlap 2 száma, 1928. jan., és feb. A címlapokon Balatonnal kapcsolatos fotókkal. Az egyiken szakadással.  1930 Természettudományi Közlöny. 1930. feb. száma. Benne Kéz Andor: A hó c. írásnál egy Balatonnal kapcsolatos fotóval.
12446.

1 000 HUF
1868 Első Magyar gőzhajó társulat fuvarlevél
12447.

3 000 HUF
1914 A Siófok Balatonfürdő Rt. igazgatóságának és felügyelő-bizottságának jelentése valamint XXI. zárszámadása az 1913. üzletévről, Nyomtatott Kertész Józsefnél
12448.

1914 A "Siófok" Balatonfürdő Rt. igazgatóságának és felügyelő-bizottságának jelentése valamint XXI. zárszámadása az 1913. üzletévről, Nyomtatott Kertész Józsefnél

3 000 HUF
1842 DSG gőzhajó társulat fuvarlevél
12449.

5 000 HUF
1941 Újpesti Ganz hajógyár az Ungvár hajó vízre bocsájtása. Pecséttel jelzett fotó 24x18 cm
12450.

4 000 HUF
Balatonfüred, hajógyár halászmotoros építése. Kotnyek Antal (1921-1990) budapesti fotóriporter hagyatékából 18x24 cm
12451.

1 600 HUF
1923 Balaton, A Balatoni Szövetség hivatalos értesítője. XXV. évf. 5-6. száma. Sok képpel és hirdetéssel
12452.

1 200 HUF
1923 Balaton, A Balatoni Szövetség hivatalos értesítője. XXV. évf. 3-4. száma. Sok képpel és hirdetéssel. Kis beszakadás
12453.

1 200 HUF
Radnóti Aladár-Gerő László: A Balaton régészeti és történeti emlékei. Bp., 1952, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban. Megjelent 2000 példányban. Ritka!
12454.

1 800 HUF
26
3 db Balaton témájú könyv. Balatoni ízek. Panoráma útikönyv. Corvina útikönyv.
12455.

1 000 HUF
Paget-Tomlinson, Smith: Ships. Liverpool, 1966. 50p.
12456.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF