Books: Travelling, Local History

Number of items: 233

15000.

16 000 HUF
43,24
47,06
Rexa Dezső-Somogyi Aladár: Tabán. Emlékezés egy eltűnt városrészről. Bp., 1934, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 113+4 p.+ 4t. (1 színes, 3 kihajtható)+ 1 kihajtható térkép. Átkötött modern félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, az átkötéskor az eredeti papírborítót is bekötötték, a könyv végében található, egy két kissé foltos lappal.  Az egyik szerző, Rexa Dezső (1872-1964) irodalomtörténész, levéltáros, helytörténész, nyelvész által Bilkei Gorzó Nándor (1890-1969) művészettörténész, levéltáros, politikus részére dedikált példány. Bilkei Gorzó Nándor ex libris-szével.
15001.

10 000 HUF
27,03
29,41
15002.

20 000 HUF
54,05
58,82
15003.

22 000 HUF
59,46
64,71
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t.+4+237+3 p.+16 (fekete-fehér fotók)+1 (színes, kihajtható térkép) t.+298+2 p.+16 (fekete-fehér fotók.) Fekete-fehér fotókkal, és egy nagyméretű, kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a sarkaknál apró kopásnyomokkal, a térképen szakadás, de ezektől eltekintve jó állapotban.
15004.

5 000 HUF
Kreutzer Lipót: Svájcz. Gazdasági és társadalmi képek. Bp. [é. n.] Lampel. 72 l. /Magyar Kereskedők Könyvtára 1/6./ Kiadói papírborítóban. Ritka!
15005.

4 000 HUF
Dr. Szeghy Ernő: Japán. Történelmi, föld- és néprajzi vázlatok. Bp., 1905, Szent István-Társulat, (Stephanaeum-ny.), 182+2 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
15006.

4 000 HUF
Baktay Ervin: Indiai éveim I-II. kötet. SzeFHE magyar regényei. Kiadja: Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete. Bp., é.n. (1938 után), Révai-nyomda. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kis kopásnyomokkal, de egyébként jó állapotban.
15007.

5 000 HUF
Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. Az előszót írta: József főherceg király fensége, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke. Bp., 1937, A Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, (Sárik Gyula és Géza-ny.,Cegléd, 890 p. 56 (feket-fehér)+5 t. (színes). Szövegközti rajzokkal és térképvázlatokkal. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott borítóval.
15008.

3 000 HUF
DDSG: A Duna Passautól a Fekete Tengerig. Bp., 1914. Első Duna-Gőzhajózási Társaság. 160p hozzávlaó térkép nélkül. Gazdag képanyaggal és reklámmal. Aranyozott egészvászon kötésben.
15009.

3 000 HUF
J. D. Newth: Hungary. Peeps at many lands. London, 1932, A.&C. Black LTD. Angol nyelven. Számos illusztrációval. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban, a nem tetsző sorokat kihúzták (20-23,38,44.), egyébként jó állapotban.
15010.

J. D. Newth: Hungary. Peeps at many lands. London, 1932, A.&C. Black LTD. Angol nyelven. Számos illusztrációval. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban, a "nem tetsző" sorokat kihúzták (20-23,38,44.), egyébként jó állapotban.

5 000 HUF
Csiffáry Gergely-B. Huszár Éva: Heves megye II. József-kori katonai leírása. (1783-1785.) Eger, 1999, Heves Megyei Levétár. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban. Földrajzi névmutatókkal, Heves megye katonai leírásának fakszimiléjével, térkép-melléklettel.
15011.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF