Books: Railways, locomotives

Number of items: 53

Statisztikai közlemények osztrák-magyar monarchia vasutairól az 1889. üzleti évre. Szerk. és kiadja: Cs. Kir. Kereskedelmi Ministerium Statistikai osztálya Bécsben és az Országos Magyar Kir. Statistikai Hivatal Budapesten.   Statistische Nachrichten über die Eisenbahnen der österreichisch-ungarischen Monarchie für das Betriebsjahr 1889. Bearbeitet und herausgegeben vom Statistischen Departement im k. k. Handels-Ministerium in Wien und vom Königlich Ungarischen Statistischen Bureau in Budapest    Bécs, 1893, Cs. és Kir. Udvari és Állam-Nyomda, 4+590 p. Magyar és német nyelven. Korabeli kopottas félvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, intézményi bélyegzővel. /  Statistical publications about railways of the Austrian-Hungarian monarchy for the 1889 business year. Wien, 1893, K. K. Hof- und Staatsdruckerei, 4+590 p. Half-linen-binding, with worn cover, in German and Hungarian language.
17042.

4 000 HUF
12,90
Lovas Gyula-Tóth Sándor: Az Orient Expressz. Bp.,1991, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
17043.

2 000 HUF
6,45
7,35
Vasúti értelmező szótár. Bp., 1979, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 2020 példány.
17044.

2 400 HUF
7,74
Szabó Pál Csaba: Álom az államban. A vasút a magyar művelődéstörténetben. Vasúttörténeti Dokumentációs Tár. Szeged, 1996, [JATE Press.] Kiadói bársony-kötés.
17045.

2 000 HUF
6,45
7,35
Lovas Gyula: A Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút Igazgatósági Épületének Centenáriumára. 1898. Bp., 1998, GySEB Rt.-ny., 10 p. Kiadói papírkötés.+A nagycenki állomás fotójával. A szerző, Lovas Gyula (1925-2014) vasúttörténész által Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész részére dedikált példány. Valamint a szerző gépelt levélével, aláírásával Mezei István részére.
17046.

2 000 HUF
6,45
7,35
Vasútépítés és pályafenntartás II. kötet. Szerk.: id. Dr. Horváth Ferenc. Korszerű vasút - Korszerű vasúttechnika. Bp.,1999, MÁV Rt. Kiadói papírkötés.
17047.

2 800 HUF
9,03
10,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

335. Auction:
Payment deadline is 21 December

336. Auction:
From 17 to 20 December
Payment deadline is 4 Januar
Seeing: From 17 to 20 December

30. Major Auction
Payment deadline is 7 December

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.