Number of items: 369

17250.

100 000 HUF
270,27
294,12
17251.

20 000 HUF
54,05
58,82
Gárdonyi Géza művei sorozat 23 kötete. Bp., én., Dante. Kiadói zöld egészvászon-kötésben, jó állapotban.
17252.

5 000 HUF
Kerecseny János: Árpád fejedelem. Bp.,[1935], Cházár András Országos Siketnéma Otthon (Springer Gusztáv-ny.), 511+3 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval. Számozott (100/52.), a szerző, Kerecseny János (1894-1970) példány.
17253.

6 000 HUF
A kivándorló zsebkönyve. Irta egy kivándorló. Bp., é.n. (cca 1910), Légrády Testvérek, 114+2 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel.  Kivándorlási útmutató a 1910-es évekből. Ritka!
17254.

3 000 HUF
Lajos Ferenc-ifj. Hans Holbein: Haláltánc. Ifj. Hans Holbein fekete-fehér illusztrációival. Bp.,(1942), Szépmíves Műhely,(Kiss János-ny.), 86 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti javított kiadói papír védőborítóban. E műből 1500 példány készült, melyből 300 a szerző sajátkezű aláírásával kerül a könyv- és grafika barátok részére. A szerző, Lajos Ferenc (1912-1998) sajátkezű aláírásával.
17255.

Lajos Ferenc-ifj. Hans Holbein: Haláltánc. Ifj. Hans Holbein fekete-fehér illusztrációival. Bp.,(1942), Szépmíves Műhely,(Kiss János-ny.), 86 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti javított kiadói papír védőborítóban. "E műből 1500 példány készült, melyből 300 a szerző sajátkezű aláírásával kerül a könyv- és grafika barátok részére." A szerző, Lajos Ferenc (1912-1998) sajátkezű aláírásával.

3 000 HUF
[Trenck, Friedrich von]: Báró Trenk Fridrik emlékezetre méltó életének históriája. Harmadik és utolsó darab. hn., 1788, ny.n., 2+230+4 p. Korabeli álbordás félbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, az elülső és az utolsó szennylapon tulajdonosi bejegyzésekkel, de belül szép, megkímélt állapotban.
17256.

6 000 HUF
Ecsedi Miklós: Bádgyadt lelkeket éleszgető csendes muzsika, az az egynéhány kegyes énekek.  Buda, 1846, Gyurián és Bagó-ny., 175 p. Hatodik kiadás.  Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó kötéstábláról elvált a papír, a címlap egyik sarka hiányos, kissé foltos lapokkal, possessori bejegyzéssel.   Számos kiadást ért meg. Ecsedi vagy Ecsédi Miklós (1754-1803) református lelkész volt Makón A makói református templom leírásából: ,,A déli oldalhomlokzat falában három síremlék van, egy-egy lelkész kriptája található mögötte: Ecsédi Miklós (szolgált: 1784-1803) Szikszai Benjámin (szolgált: 1803-28) Szőlősi Antal (szolgált: 1849-99)
17257.

Ecsedi Miklós: Bádgyadt lelkeket éleszgető csendes muzsika, az az egynéhány kegyes énekek. Buda, 1846, Gyurián és Bagó-ny., 175 p. Hatodik kiadás. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó kötéstábláról elvált a papír, a címlap egyik sarka hiányos, kissé foltos lapokkal, possessori bejegyzéssel. Számos kiadást ért meg. Ecsedi vagy Ecsédi Miklós (1754-1803) református lelkész volt Makón A makói református templom leírásából: ,,A déli oldalhomlokzat falában három síremlék van, egy-egy lelkész kriptája található mögötte: Ecsédi Miklós (szolgált: 1784-1803) Szikszai Benjámin (szolgált: 1803-28) Szőlősi Antal (szolgált: 1849-99)"

4 000 HUF
17258.

5 000 HUF
Szép Ernő: Élet, halál. Bp.,1916, Dick Manó, 318+2 p. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, az eredeti Falus Elek eredeti illusztrált (elülső) papírborítóját bekötötték, intézményi bélyegzővel.
17259.

4 000 HUF
17260.

2 000 HUF
Lesznai Anna: Édenkert. Versek. Lesznai Anna rajzaival. Gyoma, 1918, Kner Izidor, 166+10 p. Korabeli pergamen-kötésben, kissé kopott borítóval.
17261.

2 400 HUF
15

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF