1890-1966 Vegyes mezőgazdasági könyvtétel: Szakátsy Gyula : Az almafák rendszeres termésének biztosítása. (1956), Szabó Béla: Gyümölcsborok házi készítése. (1961), Agrotröszt növényvédelmi kiállítás. (1966), Rovara Frigyes: Répatermelés (1890, rossz, széteső állapotban), Berger Károly Lajos: Kereskedelmi növények (1911, rossz, széteső állapotban), Gyümölcstermelők naptára az 1942. évre. Közte növényvédelemre, mezőgazdaságra vonatkozó nyomtatványokkal is: A burgonyaértékesítés tízparancsolata, A burgonyaértékesítés tízparancsolata, A baromfiértékesítés tízparancsolata. (Bp., Pallas. M. Kir. Külker. Hivatal.) Védekezés gyümölcsfáink paizstetvei ellen (1938, M. Kir. Földmüvelésügyi Miniszter Hivatalos Növényegészségügyi Szolgálat 8. sz.), Védekezés az almamoly ellen. (1937, M. Kir. Földmüvelésügyi Miniszter Hivatalos Növényegészségügyi Szolgálat 9. sz.), Útmutató a málna nagyüzemi termelésére (1951), Az üzemi szamócaültetvény telepítése és gondozása (1953), Jablonowski József: Az almamoly és a védekezés ellene. ..stb. Összesen 22 db. Változó állapotban.
A mi süteményes könyvünk. Váncza könyv. Bp.,1941. Váncza és társa. Tizenhetedik kiadás. Kiadói papírkötés, szakadozott papírborítóval, az utolsó lap foltos.
Vegyes szakácskönyv tétel, 18 db:
Közte: Horváth Ilona szakácskönyv, Magyar tájak ételei, Ízek a világból, Natúrkonyvha, Pelle Józsefné: Nem boszorkányság, Túrós Lukács: Lányok, asszonyok, szakácskönyve...stb. Különféle kiadásban. Változó állapotban.
Dr. Holdas Sándor: Prémek, szőrmék, prémes állatok. Bp., 1983, Mezőgazdasági Kiadó. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Vegyes kertészeti könyvtétel, 2 db:
Szegfű az üvegházban és a szabadföldön. Szerk.: Kokas György.
Kokas György-Nagy Lajos: Rózsahajtás. Bp.,1983-1982, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Horn János-Dr. Jeszenszky Árpád-Dr. Kerekes Lajos: Gyümölcstermesztési és gyümölcsfavédelmi rádiótanfolyam. (1933. január 5.-március 2.) Az előadásokat írták: I-VII. Horn János, VIII. Dr. Jeszenszky Árpád, IX.:Dr. Kerekes Lajos. Rádiós Gazdasági Előadások. VI. évf. A magyar királyi földmívelügyi miniszter kiadása. Bp., 1933, "Pátria",90+2 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1943 Dr. Berzsenyi-Janosits László: A takarmánykáposzta és termesztése. Rádiós Gazdasági Előadások. XVI. évf. 5. sz. Bp., 1943, Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium, (Athenaeum-ny.), 8 p.
N. Madarász Aladár: A chrysanthemum termesztése. Bp., 1929, Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó, 45+2 p. Javított gerincű félvászon-kötés, megviselt állapotban, kissé sérült gerinccel, foltos, ceruzás aláhúzásokkal.