Books: History

Number of items: 171

Ladvocat, [Jean Baptiste]: Ladvocat apáturnak ...Historiai Dictionariuma, mellyben régi patriarcháknak, tsászároknak, királyoknak, fejedelmeknek, hadi-vezéreknek, vitézeknek, pogány isteneknek,...egy szóval minden féle tudományban, mesterségben, állapatban, híres embereknek, életek, írásaik, munkáik le-írattatnak. Magyar nyelvre fordította: Mindszenti Sámuel. II. (C-D.) darab. Komárom-Pozsony, 1795, Weinmüller Bálint-ny., 4+483 p.   Korabeli kopottas félbőr-kötésben, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal.
15767.

6 000 HUF
Ladvocat, [Jean Baptiste]: Uj historiai dictionarium. mellyben régi patriarcháknak, tsászároknak, királyoknak, fejedelmeknek, hadi-vezéreknek, vitézeknek, pogány isteneknek,...egy szóval minden féle tudományban, mesterségben, állapatban, híres embereknek, életek, írásaik, munkáik le-írattatnak. Magyar nyelvre ki-bocsátotta Mindszenti Sámuel. I. (A-I.) darab. [Ladvocat: Historiai dictionariuma. VII. kötet.]   Pozsony, 1808, Wéber Simon-ny., 8+287 p. Korabeli kopottas kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, a hátsó szennylap belsején jegyzettel, intézményi bélyegzővel.
15768.

6 000 HUF
Mutzl Sebestyén: A föld és az emberi-nem őstörténete, Mózes könyve s a tudományos kutatások eredményei szerint. Fordította: V. E. Pest, 1853, Lukács L. és Társa, VIII+342 p.+ 1 t. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapélekkel.
15769.

2 800 HUF
7,57
8,24
15770.

3 200 HUF
8,65
9,41
Bárdossy László: Magyar politika a mohácsi vész után. Bp., 1943, Kir. M. Egyetemi nyomda. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás.
15771.

2 000 HUF
Henri Pozzi: Századunk bűnösei. Ford. Dr. Marjay Frigyes. Bp., 1936, Dr. Marjay Frigyes. Átkötött kopottas félvászon-kötés.
15772.

2 200 HUF
5,95
6,47
Mályusz Elemér: A konstanzi zsinat és magyar főkegyúri jog. Értekezések a történeti tudományok köréből 9. Bp., 1958, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, ceruzás aláhúzásokkal, a sarkánál sérüléssel, javított gerinccel. Megjelent 700 példányban.
15773.

2 000 HUF
Nemes Mihály: A magyar jelmez fejlődése dióhéjban. Pozsony.Bp., Stampel. Papírkötésben.
15774.

1 000 HUF
Dr. Váry Albert: A vörös uralom áldozatai Magyarországon. Bp.,1993, HOGYF Editio,(Szegedi Nyomda.) III. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (1500/0736.) példány.
15775.

2 000 HUF
15776.

4 200 HUF
11,35
12,35
Régi és új peregrináció I-II. kötet. Bp.-Szeged, 1993, Nemzetközi Magyar Filológiai Társaság-Scriptum Kft. Kiadói papírkötés. A mű 3 kötetben teljes.
15777.

2 000 HUF
15778.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF