Books: History

Number of items: 171

Ladvocat, [Jean Baptiste]: Ladvocat apáturnak ...Historiai Dictionariuma, mellyben régi patriarcháknak, tsászároknak, királyoknak, fejedelmeknek, hadi-vezéreknek, vitézeknek, pogány isteneknek,...egy szóval minden féle tudományban, mesterségben, állapatban, híres embereknek, életek, írásaik, munkáik le-írattatnak. Magyar nyelvre fordította: Mindszenti Sámuel. II. (C-D.) darab. Komárom-Pozsony, 1795, Weinmüller Bálint-ny., 4+483 p.   Korabeli kopottas félbőr-kötésben, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal.
15767.

6 000 HUF
19,23
21,90
Ladvocat, [Jean Baptiste]: Uj historiai dictionarium. mellyben régi patriarcháknak, tsászároknak, királyoknak, fejedelmeknek, hadi-vezéreknek, vitézeknek, pogány isteneknek,...egy szóval minden féle tudományban, mesterségben, állapatban, híres embereknek, életek, írásaik, munkáik le-írattatnak. Magyar nyelvre ki-bocsátotta Mindszenti Sámuel. I. (A-I.) darab. [Ladvocat: Historiai dictionariuma. VII. kötet.]   Pozsony, 1808, Wéber Simon-ny., 8+287 p. Korabeli kopottas kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, a hátsó szennylap belsején jegyzettel, intézményi bélyegzővel.
15768.

6 000 HUF
19,23
21,90
Mutzl Sebestyén: A föld és az emberi-nem őstörténete, Mózes könyve s a tudományos kutatások eredményei szerint. Fordította: V. E. Pest, 1853, Lukács L. és Társa, VIII+342 p.+ 1 t. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapélekkel.
15769.

2 800 HUF
8,97
10,22
Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.
15770.

3 200 HUF
10,26
11,68
Bárdossy László: Magyar politika a mohácsi vész után. Bp., 1943, Kir. M. Egyetemi nyomda. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás.
15771.

2 000 HUF
6,41
7,30
Henri Pozzi: Századunk bűnösei. Ford. Dr. Marjay Frigyes. Bp., 1936, Dr. Marjay Frigyes. Átkötött kopottas félvászon-kötés.
15772.

2 200 HUF
7,05
8,03

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

333. Auction:
From 30 October  to 8 November
Payment deadline is 23 November

334. Auction:
From 13 November  to 22 November
Payment deadline is 7 December
Seeing: From 19 to 22 November

30. Major Auction
Seeing: 12 to 24 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.