Books: Military

Number of items: 29

Vitézek albuma. Bp., 1939, Merkantil ny. Horthy Miklós avató beszédeivel, rengeteg háborús felvétellel, szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva, adattárral (143-400. p.) és arcképgyűjteménnyel (400-615. p.), benne közel 5600 vitéz fényképével. Kiadói, aranyozott, vászonkötésben. (Belső címlap hiány, kissé kopottas, néhány lap foltos)
16621.

20 000 HUF
54,05
58,82
A magyar katona vitézségének ezer éve. Szerk.: Pilch Jenő. 1. köt. Bp., é. n., Franklin. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban.
16622.

4 000 HUF
Payr Vilmos: Hadügy. Bp., 1911, Grill Károly. Kissé kopott vászonkötésben.
16623.

4 600 HUF
12,43
13,53
K. A. Merrick-Jürgen Kiroff: Luftwaffe camouflage and markings. 1933-1945. Hersham, 2004, Classic. Angol nyelven, számos képpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban./ Linen-binding, in paper cover, in English language.
16624.

5 000 HUF
A Nagy Háború írásban és képben 2 kötete: Északon és délen I-II. kötet. Szerk.: Lándor Tivadar. Bp.,(1915-1917), Athenaeum.  Rendkívül gazdag képanyaggal. Számos színes és fekete-fehér, részben kihajtható táblával, melléklettel. Festett egészvászon kötésben, jó állapotban
16625.

6 000 HUF
A mai háború sorozat 11 kötete:  Fritz List: Írány Norvágia.  Steff Tibor: Repülők, felszállni! Werner Flack: Így épült a Siegfried-vonal.  Kesselring: Lengyelország felett.  Angelo Appiotti: Málta felett.  Pados Pál: Szovjetoroszország felett. Ernst von Jungenfeld: Páncélosok előre! Wolf Schenke: A sárgák háborúja. Max Graf Hoyos: Spanyolország megmentői. Paolo Zappa: Kémek háborúja.  Rudolf van Wehert: Egy nép megmenekül.  A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei. Bp.,1942, Révai. Kiadói félvászon-kötés, az egyik kötet borítója kopott, a többi többnyire kissé kopott borítóval.
16626.

"A mai háború" sorozat 11 kötete: Fritz List: Írány Norvágia. Steff Tibor: Repülők, felszállni! Werner Flack: Így épült a Siegfried-vonal. Kesselring: Lengyelország felett. Angelo Appiotti: Málta felett. Pados Pál: Szovjetoroszország felett. Ernst von Jungenfeld: Páncélosok előre! Wolf Schenke: A sárgák háborúja. Max Graf Hoyos: Spanyolország megmentői. Paolo Zappa: Kémek háborúja. Rudolf van Wehert: Egy nép megmenekül. A "Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete" könyvei. Bp.,1942, Révai. Kiadói félvászon-kötés, az egyik kötet borítója kopott, a többi többnyire kissé kopott borítóval.

5 000 HUF
9
Kacziány Géza: Magyar vértanuk könyve. A szöveg képei a gróf Kreith Béla-féle 1848-49-i ereklye gyűjtemény és Kossuth-Muzeum képtárából valók. Bp.,1906, Vass József, (Révai és Salamon-ny.),143+1 p.+ 12 t. (Egészoldalas színes illusztrációkkal.) Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott
16627.

2 000 HUF
Zigány Árpád: Tolnai: A világháború története 1-2. kötet. Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanuk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán. 1. kötet: 1914-1915. 2. kötet: 1914-1916. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadóvállalat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, és kiadói festett, aranyozott félvászon-kötésben, a II. kötet hátsó borítója kissé foltos egyébként szép állapotban
16628.

5 000 HUF
Katonai lexikon. Szerk.: Dr. Damó László. Bp.,1985, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16629.

2 000 HUF
16630.

4 000 HUF
16631.

8 000 HUF
Kriegsalmanach. 1915. Leipzig,1915,Erschienen im Insel-Verlag. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, kissé sérült gerinccel, a hátsó borítón kis folttal.
16632.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF