Books: Social sciences

Number of items: 51

17218.

1 800 HUF
Tátrai Zsuzsanna-Karácsony Molnár Erika: Jeles napok, ünnepi szokások. Jelenlévő múlt. Bp.,(1997), Planétás. Kiadói kartonált papírkötés. Az egyik szerző, Karácsony Molnár Erika által dedikált.
17219.

2 000 HUF
Dr. Merényi Oszkár: Magyar lélek, magyar szellem. Adalékok és tanulmányok. Nyíregyháza, 1943, Garab József-ny.,151+1 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.
17220.

3 000 HUF
Szitnyai Elek: Lélektan és neveléstan. Bp., 1903. Franklin. Egyedi egészvászon kötésben.
17221.

1 000 HUF
Filozófiai Írók Tára 5 kötete és az Officina könyvtár 1 kötete:  [David] Hume: Vizsgálódás az emberi értelemről. Fordította magyarázatokkal ellátta Alexander Bernát. Filozófiai Írók Tára III. kötet. Bp. 1906. Franklin-Társulat, VI+2+207 p. Második, javított és bővített kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, intézményi bélyegzővel, jó állapotban.   [Immanuel] Kant: Kant prolegomenái minden leendő metafizikához, mely tudományként fog szerepelni.  Fordította magyarázatokkal ellátta Alexander Bernát. Filozófiai Írók Tára VIII. kötet. Bp. 1909. Franklin-Társulat, XVIII+2+128 p. Második, javított és bővített kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, jó állapotban.   [Gottfried Wilhelm] Leibniz. Értekezések. Fordították: Dr. Bauer Simon és Dr. Vida Sándor. Bevezetéssel és magyarázatokkal ellátta: Dr. Vida Sándor. Filozófiai Írók Tára VIII. kötet. Bp. 1907. Franklin-Társulat, 224+2 p. Átkötött egészvászon-kötésben, jó állapotban.   [George] Berkeley: I. Három párbeszéd Hylas és Philonous közt. II. Értekezés a látásnak egy új elméletéről. Fordította, életrajzzal és jegyzetekkel ellátta: Dr. Dienes Valéria. Filozófiai Írók Tára XXI. Bp., 1909, Franklin-Társulat, 234+1 p. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.  Henri Bergson: Idő és szabadság. Tanulmány elméletünk közvetlen adatairól. Fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Dienes Valéria. Filozófiai Írók Tára új sorozat. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 199+1 p. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.   + Platón: Sókratés védőbeszéde. Officina könyvtár 59. Fordította és bevezetővel ellátta: Devecseri Gábor. Bp.,1944,Officina, 60+4 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
17222.

4 800 HUF
12,97
14,12
17223.

1 000 HUF
17224.

1 600 HUF
Mérleg sorozat 2 kötete:  Friedrich Nietzsche: A tragédia születése avagy a görögség és a pesszimizmus. Fordította és a jegyzeteket írta: Kertész Imre.  Jacob Bronowksi: A természet logikája. Fordította: Zachár Zsófia. Bp.,1986, Európa. Kiadói papírkötés.
17225.

1 200 HUF
Oppenheimer Ferenc: A szociális kérdés. Bp., 1918, Új Magyarország. Kopott papírkötésben
17226.

1 000 HUF
17227.

3 600 HUF
9,73
10,59
17228.

3 000 HUF
17229.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF