Books: Travelling, Local History

Number of items: 220

Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1908, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p. 31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, intézményi bélyegzővel, néhány foltos lappal (67/68, 69/70, 603/604,615/616,617/6189, az egyik foltos lap sérült (67/68.), javított.
15000.

28 000 HUF
75,68
82,35
Hochgebirgsführer der hohen Tatra I-IV. Bp., 1918, Turistik und Alpinismus. Papírkötés, kötetenként változó állapotban, van amelyik sérült.
15001.

12 000 HUF
32,43
35,29
10
Éjszaky József: A Magas-Tátra. Útvezető menetrenddel. 1905. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15002.

6 000 HUF
18
15003.

8 000 HUF
Alsóörs története. Szerk.: Lichtneckert András. Veszprém Megyei Levéltár Kiadványai 11. Szerk.: Madarász Lajos. Veszprém, 1996, Balatonfüred-Csopak Tája Szövetkezet-Alsóörs Község Önkormányzata-Veszprém Megyei Levéltár. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2400 példányban. Ritka!
15004.

8 000 HUF
15005.

11 000 HUF
29,73
32,35
15006.

4 600 HUF
12,43
13,53
Soós Imre: Heves megye községei 1867-ig. Eger, 1975, Heves Megyei Levéltár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Benne a települések pecsétnyomataival. Megjelent 1000 példányban.
15007.

5 000 HUF
Erdély Nagyfejedelemség aranybullás címereslevele. MDCC LXV. Szerk.: Dr. Csáky Imre. Bp.,(2001), HÍD Marketing és Térképészeti Kft. -Magyar Országos Levéltár. Kiadói bársony-kötés. Facsimle kiadás. Számozott (1000/634.) példány.
15008.

4 600 HUF
12,43
13,53
A Jász és két kun kerületek címereslevelei. 1746 és 1839. Szerk.: Dr. Csáky Imre. Bp.,(2012), Magyar Országos Levéltár. Kiadói bársony-kötés. Facsimle kiadás. Számozott (1300/1221.) példány.+ A kiadvány megjelenését támogató települések címereivel, valamint az előfizetők névsorával.
15009.

4 000 HUF
15010.

4 000 HUF
15011.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF