Number of items: 332

Schöpflin Aladár: Ady Endre. Bp.,1945, Nyugat. Második kiadás. Kiadói papírkötés, a gerinc részben hiányos.
16151.

3 000 HUF
Ady Endre: Vér és arany. Bp.,1910, Nyugat,(Légrády-ny.),110+4 p. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval, kijáró lapokkal, laza, kissé sérült fűzéssel.
16152.

2 600 HUF
7,03
7,65
Endrődi Sándor összegyűjtött költeményei. 1-4. kötet. Bp., 1898, Athenaeum, 1 t.(címkép)+VIII+296+311+2+340+2+337 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott gerinccel, ex libris-szel.
16153.

4 400 HUF
11,89
12,94
Mikszáth Kálmán Művei 1-20. kötet.  1. Szent Péter esernyője 2-3. Különös házasság 4-6. A fekete város 7. A vén gazember 8. Prakovszky, a siket kovács. A kis primás. 9. A tót atyafiak. A jó palóczok. 10. Töviskes látogatóban. (Elbeszélések) 11. A fekete kakas. A beszélő köntös. 12. A szelistyei asszonyok. Ne okoskodj, Pista. (A gerincen 14. kötet szám szerepel. De helyesen 12.) 13. Akli Miklós 14. Besztercze ostroma 15-16. Nagyobb elbeszélések 17-19. A Noszty fiú esete Tóth Marival 20. Hátrahagyott munkák. Nem teljes! Bp., é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt.,(a borítón Franklin-Társulat). Kiadói aranyozott egészvászon sorozat kötés, a borítója foltos, kissé kopott.
16154.

6 000 HUF
Modern írók dekameronja. Mindent tudok. Az újság évkönyve. Szerk.: Pünkösti Andor. Tizenötödik könyv. A borító és az illusztrációk Szántó Tibor munkái. Bp., 1936, Globus, 240 p. Számos szövegközti és egész oldalas rajzzal, képpel, reklámmal illusztrálva. Kiadói, illusztrált papírborítóban, kissé foltos borítóval. Benne: Márai Sándor, Nyírő József, Tamási Áron és mások írásaival, valamint Gróf Bánffy Miklós rajzaival Tamási Áron Ábel regényciklusához.
16155.

2 200 HUF
5,95
6,47
16156.

4 000 HUF
Karinthy Frigyes: Utazás a koponyám körül. Bp.,1968, Magyar Helikon, (Kner Nyomda.) Kiadói nyl-kötésben.  Számozott (1400/868.) példány.
16157.

2 000 HUF
Karinthy Frigyes: Üzenet a palackban. Bp.,(1938), Cserépfalvi, (Pápai Ernő-ny.), 1 t.+80+4 p.Első kiadás. Kiadói papírkötés.
16158.

1 600 HUF
M. M. Bahtyin: A szó az életben és a költészetben. Fordította: Könczöl Csaba. Mérleg sorozat. Bp.,1985, Európa. Kiadói papírkötés.
16159.

3 000 HUF
Kovách Géza: Szamártövisek. Útszéli virágok. Bp.,(1940), Szerzői kiadás, (Ifj. Kellner Ernő-ny.) Kiadói papírkötés, az elülső borító alsó sarkán hiánnyal.
16160.

2 000 HUF
Tóvölgyi Titusz: A lélek, mint egyén. Sepsiszentgyörgy.,1897, Jókai-Nyomda Rt. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban. Tóvölgyi Títusz (1838-1918) ritka, spiritualizmussal foglalkozó műve.
16161.

2 200 HUF
5,95
6,47
Wass Albert: Farkasverem. Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadása. Kolozsvár,é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés,a gerincen kis sérüléssel.
16162.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF