Books: Judaica

Number of items: 21

15995.

5 000 HUF
Greif, Gideon: Könnyek nélkül sírtunk. Az auschwitzi zsidó Sonderkommando tanúskodik. Bp., 2016, Európa. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
15996.

2 000 HUF
Sorsdöntő napok...I-IV. kötet. Nagyünnepi Machzor. Fordította és magyarázta: Dr. Krausz Fülöp. I. kötet: Rós-Hasana 1. napjára; II. kötet: Rós-Hasana 2. napjára; III. kötet: Kol-Nidre estjére. IV. kötet: Jom-Kippur napjára. Debrecen,(1942(5702), Nagy Károly Grafikai Műintézete, XVI+333+272+4+144+412 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel. az I. kötet gerincén kis sérüléssel, jó állapotban. Ritka!
15997.

3 000 HUF
A Peszach Hagada. Izrael Egyiptomból való kivonulásának elbeszélése. Magyarra fordítva. Bp., é. n., Schlesinger Jos. Könyvkereskedése. Aranyozott egészvászon kötésben.
15998.

4 000 HUF
Nordau, Max: Doktor Kohn. Dráma négy felvonásban. Kolozsvár, 1920, Erdélyi Zsidó Kiadótársaság Rt. Sérült papírkötésben.
15999.

3 000 HUF
Kovács András (szerk.): Budapesti negyed. Zsidók Budapesten. 1995, III. évf. 2. szám. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16000.

4 000 HUF
Zalai Szalay László: Arany város Jeruzsálem. Bp., é. n., Fővárosi Nyomda. Sérült gerincű félvászon kötésben.
16001.

2 000 HUF
Harsányi László: A kőszegi zsidók. Bp., 1974, Magyar Izraeliták Országos Képviselete. Kicsit foltos papírkötésben, egyébként jó állapotban.
16002.

2 200 HUF
5,95
6,47
16003.

1 200 HUF
Mákzór imádságos könyv az év minden ünnepnapjára. Magyarra fordította Schön József. I. kötet. Bp., Schlesinger József. Kiadói egészvászon kötés, megviselt állapotban.
16004.

1 000 HUF
3 db könyv: Bereczky Albert: A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen (Bp., 1945, Református Traktátus Vállalat); Efrájim Kishon 111 humoreszkje (1990, Officina Nova); Csepeli György: ...és nem is kell hozzá zsidó. Az antiszemitizmus társadalom-lélektana (1990, Kozmosz). Papírkötésben, jó állapotban.
16005.

1 200 HUF
Dr. Kiss Arnold: Mirjam. Imádságok zsidó nők számára. Bp., Schlesinger József. Egészvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.
16006.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF