https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Travelling, Local History

Number of items: 240

Auction is over! Item soon called at the auction hall
[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyarország I. Legujabb földleirását, II. Régibb és legujabb polgári állapotát, III. A Magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XIII. toldalékkal. 1849- és 1850. évi kiadás. Pest, 1850, Trattner-Károlyi, 16+192+144+112 p.+ 1 t.(kihajtható térkép; Magyar és Erdély ország közönséges földképe.) Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, tulajdonosi bejegyzésekkel, magánkönyvtári pecsétekkel az elülső szennylapon, a térkép szakadt.
15000.

[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyarország' I. Legujabb földleirását, II. Régibb és legujabb polgári állapotát, III. A' Magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XIII. toldalékkal. 1849- és 1850. évi kiadás. Pest, 1850, Trattner-Károlyi, 16+192+144+112 p.+ 1 t.(kihajtható térkép; Magyar és Erdély ország közönséges földképe.) Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, tulajdonosi bejegyzésekkel, magánkönyvtári pecsétekkel az elülső szennylapon, a térkép szakadt.

 
Sold
Starting price:
28 000 HUF
75,68
EUR
,
82,35
USD
Number of bids:
1
Breznay Imre: Eger a XVIII. században I-II. kötet: Eger, 1933-1934, Egri-Nyomda Rt., 288+336 p. Kiadói papírkötés, a II. kötet gerincén kis javítással, egyébként szép állapotban, felvágatlan példány. Ritka!
15001.

Breznay Imre: Eger a XVIII. században I-II. kötet: Eger, 1933-1934, Egri-Nyomda Rt., 288+336 p. Kiadói papírkötés, a II. kötet gerincén kis javítással, egyébként szép állapotban, felvágatlan példány. Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
11 000 HUF
29,73
EUR
,
32,35
USD
Number of bids:
0
Breznay Imre: Eger multjából. Előszóval ellátta Szmrecsányi Miklós. Eger, 1926, Egri Nyomda Rt., VIII+11-255+1p. Átkötött modern műbőr kötés, a címlap és az első 10 oldal, valamint az utolsó, 255. oldal és a tartalomjegyzék fénymásolattal pótolt, körbevágott. Az eredeti elülső borító külön a könyvben. Unicus! Egyetlen kiadás. Aukción még nem szerepelt.
15002.

Breznay Imre: Eger multjából. Előszóval ellátta Szmrecsányi Miklós. Eger, 1926, Egri Nyomda Rt., VIII+11-255+1p. Átkötött modern műbőr kötés, a címlap és az első 10 oldal, valamint az utolsó, 255. oldal és a tartalomjegyzék fénymásolattal pótolt, körbevágott. Az eredeti elülső borító külön a könyvben. Unicus! Egyetlen kiadás. Aukción még nem szerepelt.

 
The item is not available
Starting price:
4 600 HUF
12,43
EUR
,
13,53
USD
Number of bids:
0
Halász Mihály: Drezda. Bp.,1884, Hunyadi Mátyás-ny., 274 p.+ 1t. színes, litografált térkép melléklettel. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az utolsó két lap és a térkép kijár. Nagyon ritka várostörténeti munka. Mihály Halász: Dresda. Budapest, 1884, Mátyás Hunyadi Press, 274 p. With colourful litographed map of Dresda. Half-linen-binding, in Hungarian language, with a little bit worn cover, the last pages and the map is coming out. Rare!
15003.

Halász Mihály: Drezda. Bp.,1884, Hunyadi Mátyás-ny., 274 p.+ 1t. színes, litografált térkép melléklettel. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az utolsó két lap és a térkép kijár. Nagyon ritka várostörténeti munka. Mihály Halász: Dresda. Budapest, 1884, Mátyás Hunyadi Press, 274 p. With colourful litographed map of Dresda. Half-linen-binding, in Hungarian language, with a little bit worn cover, the last pages and the map is coming out. Rare!

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
6
Karl Baedeker: Österreich-Ungarn nebst Cetinje, Belgrad, Bukarest. Handbuch für reisende. Leipzig,1910, Karl Baedeker, XXII+16+578 p. 28. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel. Térképekkel illusztrálva. Német nyelven Egyik térképen szakadás. Szép állapotban, hozzá eredeti papírborítóval! / Linen binding, in German. Twenty-eighth edition, with maps, one map with a small tear. Nice condition with original paper cover
15004.

Karl Baedeker: Österreich-Ungarn nebst Cetinje, Belgrad, Bukarest. Handbuch für reisende. Leipzig,1910, Karl Baedeker, XXII+16+578 p. 28. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel. Térképekkel illusztrálva. Német nyelven Egyik térképen szakadás. Szép állapotban, hozzá eredeti papírborítóval! / Linen binding, in German. Twenty-eighth edition, with maps, one map with a small tear. Nice condition with original paper cover

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Hankó Vilmos: Székelyföld. Bp., é. n., Lampel Róbert - Erdélyért Kárpát-egyesület. Későbbi félvászon kötésben, az eredeti borító felhasználásával. Rajta rajzok. Jó állapotban.
15005.

Hankó Vilmos: Székelyföld. Bp., é. n., Lampel Róbert - Erdélyért Kárpát-egyesület. Későbbi félvászon kötésben, az eredeti borító felhasználásával. Rajta rajzok. Jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
9 000 HUF
24,32
EUR
,
26,47
USD
Number of bids:
0
Pest megye műemlékei I-II. kötet. Magyarország Műemléki Topográfiája. V. kötet. Bp., 1958, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az II. kötet papírborítója javított.
15006.

Pest megye műemlékei I-II. kötet. Magyarország Műemléki Topográfiája. V. kötet. Bp., 1958, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az II. kötet papírborítója javított.

 
The item is not available
Starting price:
18 000 HUF
48,65
EUR
,
52,94
USD
Number of bids:
0
Kontinensről kontinensre 1-7. kötet:  Nemerkényi Antal: Európa. Juhász Árpád: Észak-Amerika. Lerner János: Dél-Amerika. Vojnits András: Afrika.  Miczek György: Ázsia. Vojnits András: Ausztrália, Oceánia. Galácz András: Óceánok, Sarkvidékek.  Bp., 2000-2003,Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a CD-mellékletek nélkül, jó állapotban.
15007.

Kontinensről kontinensre 1-7. kötet: Nemerkényi Antal: Európa. Juhász Árpád: Észak-Amerika. Lerner János: Dél-Amerika. Vojnits András: Afrika. Miczek György: Ázsia. Vojnits András: Ausztrália, Oceánia. Galácz András: Óceánok, Sarkvidékek. Bp., 2000-2003,Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a CD-mellékletek nélkül, jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
16 000 HUF
43,24
EUR
,
47,06
USD
Number of bids:
1
Csatkai Endre-Dercsényi Dezső-Entz Géza et al.: Sopron és környéke műemlékei. Előszót írta: Fülep Lajos. Magyarország Műemléki Topográfiája II. kötet. Győr-Sopron Megye Műemlékei I. rész. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó. II. javított és bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér rajzokkal, képekkel, és egészoldalas színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, kiadói illusztrált papírborítóban, kissé szakadozott papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
15008.

Csatkai Endre-Dercsényi Dezső-Entz Géza et al.: Sopron és környéke műemlékei. Előszót írta: Fülep Lajos. Magyarország Műemléki Topográfiája II. kötet. Győr-Sopron Megye Műemlékei I. rész. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó. II. javított és bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér rajzokkal, képekkel, és egészoldalas színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, kiadói illusztrált papírborítóban, kissé szakadozott papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Number of bids:
0
Sátoraljaújhely lexikona. Szerk.: Fehér József, Dr. Csorba Csaba, Dr. Hőgye István, Dr. Kerényi Attila, Dr. Kováts Dániel. Sátoraljaújhely, 2001, Kazinczy Ferenc Társaság. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopottas borítóval. + Sátoraljaújhely térkép. Bp., 1999, Magyar Térképház.
15009.

Sátoraljaújhely lexikona. Szerk.: Fehér József, Dr. Csorba Csaba, Dr. Hőgye István, Dr. Kerényi Attila, Dr. Kováts Dániel. Sátoraljaújhely, 2001, Kazinczy Ferenc Társaság. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopottas borítóval. + Sátoraljaújhely térkép. Bp., 1999, Magyar Térképház.

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
12,97
EUR
,
14,12
USD
Number of bids:
0
Orbán Balázs: Székelyföld leírása. Reprint kiadás, két kötetben. Csatári Dániel kísérőtanulmányával. Bp., 1982, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott kiadói díszdobozban.
15010.

Orbán Balázs: Székelyföld leírása. Reprint kiadás, két kötetben. Csatári Dániel kísérőtanulmányával. Bp., 1982, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott kiadói díszdobozban.

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
1
Mezőkövesd város monográfiája. Szerk.: Dr. Sárközi Zoltán, Dr. Sándor István. Bp., 1973, Borsod m. Nyomdaipari Vállalat. Kiadói papírkötés, a gerincére felírták a címet, az elülső borítón kis folt, de egyébként jó állapotban. Megjelent 3000 példányban.
15011.

Mezőkövesd város monográfiája. Szerk.: Dr. Sárközi Zoltán, Dr. Sándor István. Bp., 1973, Borsod m. Nyomdaipari Vállalat. Kiadói papírkötés, a gerincére felírták a címet, az elülső borítón kis folt, de egyébként jó állapotban. Megjelent 3000 példányban.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment