https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 204

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Dr. Wertner Mór: A középkori délszláv uralkodók genealógiai története. [Történeti, nép- és földrajzi könyvtár. XXVIII. kötet.] Temesvár, 1891, [Szabó Ferenc], Csanád-Egyházmegyei Ny., 4+266 p.+ XII kihajtható genealógiai tábla. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a táblákon kis foltok, a címoldal előtti elülső előzéklap hiányzik.
15301.

Dr. Wertner Mór: A középkori délszláv uralkodók genealógiai története. [Történeti, nép- és földrajzi könyvtár. XXVIII. kötet.] Temesvár, 1891, [Szabó Ferenc], Csanád-Egyházmegyei Ny., 4+266 p.+ XII kihajtható genealógiai tábla. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a táblákon kis foltok, a címoldal előtti elülső előzéklap hiányzik.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
5
Csaplár Bendek: Révai Miklós élete I-III. kötet. Bp., 1881-1886, Aigner Lajos,(Rudnyánszky A-ny.), 1 t.+2+357+4+416+4+432 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, a II. kötetbe a papírborítót is bekötötték, a II. kötetben ceruzás bejelölésekkel, az I. kötet foltos, címlapja kissé szakadt, a címkép foltos, a III. kötet utolsó három lapja kissé foltos. A IV. kötet hiányzik. Dr. Gerecze Péter (1856-1914) régész, művészettörténész, egyetemi tanár névbélyegzőjével.
15302.

Csaplár Bendek: Révai Miklós élete I-III. kötet. Bp., 1881-1886, Aigner Lajos,(Rudnyánszky A-ny.), 1 t.+2+357+4+416+4+432 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, a II. kötetbe a papírborítót is bekötötték, a II. kötetben ceruzás bejelölésekkel, az I. kötet foltos, címlapja kissé szakadt, a címkép foltos, a III. kötet utolsó három lapja kissé foltos. A IV. kötet hiányzik. Dr. Gerecze Péter (1856-1914) régész, művészettörténész, egyetemi tanár névbélyegzőjével.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Bertand Russell: Kína és a kínai probléma. Angol eredetiből fordította és a bevezető részt írta: Geszti Lajos. Bp., (1932), Athenaeum Irodalmi és Nyomda Rt. Kiadói egészvászon kötésben. A fordító dedikációjával!
15303.

Bertand Russell: Kína és a kínai probléma. Angol eredetiből fordította és a bevezető részt írta: Geszti Lajos. Bp., (1932), Athenaeum Irodalmi és Nyomda Rt. Kiadói egészvászon kötésben. A fordító dedikációjával!

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Francisco Carolo Palma (Pálma Károly Ferenc (1735-1787)): Notitia Rerum Hungaricarum. Editio III. Pars I-III. Pestini-Budae, et Cassoviae (Pest-Buda-Kassa), 1785, Sumptibus I. M. Weingand, et J. G. Koepf Bibliopol, (Typis Catharinae Landerer Viduae), 1 t.+6+783+13 p. + 1 t. (kihajtható); 630 +10 p. + 6 t. (kihajtható); 590 + 12 p. + 7 t. (kihajtható). Harmadik kiadás. Latin nyelven. Átkötött félvászon-kötésben és kartonált papírkötésben, a félvászon borító kopott, foltos, a kartonált papírborító viseltes, az I. kötet foltos, a címkép és az első három lap, valamint a 2., 13., 15., 16., 17., 18. oldalakon javítás, egy lap kijár, a II. kötetben a címlap kijár, a III. kötet kissé foltos, egy lap kijár.
15304.

Francisco Carolo Palma (Pálma Károly Ferenc (1735-1787)): Notitia Rerum Hungaricarum. Editio III. Pars I-III. Pestini-Budae, et Cassoviae (Pest-Buda-Kassa), 1785, Sumptibus I. M. Weingand, et J. G. Koepf Bibliopol, (Typis Catharinae Landerer Viduae), 1 t.+6+783+13 p. + 1 t. (kihajtható); 630 +10 p. + 6 t. (kihajtható); 590 + 12 p. + 7 t. (kihajtható). Harmadik kiadás. Latin nyelven. Átkötött félvászon-kötésben és kartonált papírkötésben, a félvászon borító kopott, foltos, a kartonált papírborító viseltes, az I. kötet foltos, a címkép és az első három lap, valamint a 2., 13., 15., 16., 17., 18. oldalakon javítás, egy lap kijár, a II. kötetben a címlap kijár, a III. kötet kissé foltos, egy lap kijár.

 
The item is not available
Starting price:
24 000 HUF
64,86
EUR
,
70,59
USD
Number of bids:
0
Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme 1-6. kötet. Ujonnan átdolgozta Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860-1863, Heckenast Gusztáv, IV+501+1 p.; 736 p.;2+725+1 p.;543+1 p.;455+1 p.;422+1 p. Második kiadás (1-2 kötet). Új dolgozat (3-6. kötet). Korabeli aranyozott félvászon-kötés, a borítók és a gerincek kissé kopottasak, a II. kötet gerince kissé sérült, de belül jó állapotban, festett lapélekkel.
15305.

Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme 1-6. kötet. Ujonnan átdolgozta Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860-1863, Heckenast Gusztáv, IV+501+1 p.; 736 p.;2+725+1 p.;543+1 p.;455+1 p.;422+1 p. Második kiadás (1-2 kötet). Új dolgozat (3-6. kötet). Korabeli aranyozott félvászon-kötés, a borítók és a gerincek kissé kopottasak, a II. kötet gerince kissé sérült, de belül jó állapotban, festett lapélekkel.

 
The item is not available
Starting price:
22 000 HUF
59,46
EUR
,
64,71
USD
Number of bids:
0
Pauer János: Az egyházi rend érdeme Magyarország történetében. Árpádok időszakától korunkig. Két kötetben.  Székesfehérvár, 1847. Özv. Számmer Pálné. XVI + II + 518 p. Fűzve, kiadói papírborítékban, megkímélt állapotban.
15306.

Pauer János: Az egyházi rend érdeme Magyarország történetében. Árpádok időszakától korunkig. Két kötetben. Székesfehérvár, 1847. Özv. Számmer Pálné. XVI + II + 518 p. Fűzve, kiadói papírborítékban, megkímélt állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
14 000 HUF
37,84
EUR
,
41,18
USD
Number of bids:
0
Pukánszkyné Kádár Jolán: A Nemzeti Színház százéves története I-II. kötet. I. kötet: A Nemzeti Színház százéves története. II. kötet: Iratok a Nemzeti Színház történetéhez. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Bp.,1938-1940, Magyar Történelmi Társulat,(Kir. Magyar Egyetemi Nyomda-ny.), IX+581+2 p.; X+2+878 p.+3 t. (1 kihajtható). Kiadói papírkötés, foltos gerinccel, kissé foltos az első kötet elülső borítója, de belül jó állapotban.
15307.

Pukánszkyné Kádár Jolán: A Nemzeti Színház százéves története I-II. kötet. I. kötet: A Nemzeti Színház százéves története. II. kötet: Iratok a Nemzeti Színház történetéhez. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Bp.,1938-1940, Magyar Történelmi Társulat,(Kir. Magyar Egyetemi Nyomda-ny.), IX+581+2 p.; X+2+878 p.+3 t. (1 kihajtható). Kiadói papírkötés, foltos gerinccel, kissé foltos az első kötet elülső borítója, de belül jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
7 000 HUF
18,92
EUR
,
20,59
USD
Number of bids:
0
Báróczy Sándor feljegyzései a magyar nemesi testőrség életéből 1760-1800-ig. Összeállitotta 1829-ben Krudy Ferenc. Fordította K. László József. Bp., 1936., M. Kir. Hadilevéltár. 98 l. Egészoldalas képekkel. Kiadói papírkötés, az 5. oldalon kihúzással.
15308.

Báróczy Sándor feljegyzései a magyar nemesi testőrség életéből 1760-1800-ig. Összeállitotta 1829-ben Krudy Ferenc. Fordította K. László József. Bp., 1936., M. Kir. Hadilevéltár. 98 l. Egészoldalas képekkel. Kiadói papírkötés, az 5. oldalon kihúzással.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
1
Dr. Balázs György: Egy feltárt bibliai város. A lachisi (tell-el-duweiri) ásatások archeológiai és epigráfiai eredményei. Vác,1940,Berger-ny.,1 t.+115+1 p. Kiadói papírkötés. Kuhárszky Tihamér (1897-1971) egyiptológus névbélyegzőjével.
15309.

Dr. Balázs György: Egy feltárt bibliai város. A lachisi (tell-el-duweiri) ásatások archeológiai és epigráfiai eredményei. Vác,1940,Berger-ny.,1 t.+115+1 p. Kiadói papírkötés. Kuhárszky Tihamér (1897-1971) egyiptológus névbélyegzőjével.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
1
Turcsányi Gyula (szerk.): Kivel mi történt? Riportlexikon a sorsforduló szereplőiről és vértanúiról. Első összefoglaló jelentés: a német megszállástól és felszabadulásig. Bp., Légrády Testvérek. Kiadói papírkötés, Gerincnél szakadt, kissé kopottas állapotban.
15310.

Turcsányi Gyula (szerk.): Kivel mi történt? Riportlexikon a sorsforduló szereplőiről és vértanúiról. Első összefoglaló jelentés: a német megszállástól és felszabadulásig. Bp., Légrády Testvérek. Kiadói papírkötés, Gerincnél szakadt, kissé kopottas állapotban.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
1
Történelmi tárgyú közlemények, MTA Értekezések a nyelv és széptudományi osztály köréből (8 db), MTA Értekezések a történeti tudományok köréből (8 db), Magyar-görög tanulmányok 1 db, összesen 17 db:   Moravcsik Gyula: A magyar szent korona görög feliratai. XXV. kötet. 5. szám. A borítója leszakadt.   Darkó Jenő: Bölcs Leó taktikájának hitelessége magyar történeti szempontból. XXIII. kötet. 4. szám. A borítója és a gerince kissé szakadozott.   Hunfalvy Pál: Unkonpohár. A régi magyar jogi szokásnak töredéke. VIII. kötet. VI. szám. Felvágatlan lapokkal.   Dr. Nagy Sándor: Szombatos codexek. XII. kötet. II. szám. Felvágatlan lapokkal.   Vámbéry Ármin: A magyarok eredete és a finn-ugor nyelvészet. I. Válaszom Hunfalvi Pál bírálati megjegyzéseire. XI. kötet. XII. szám. A gerince kissé szakadozott. Felvágatlan lapokkal.   Barna Ferdinánd: Vámbéry Ármin: A magyarok eredete című műve néhány főbb állításának bírálata. XI. kötet. X. szám. Felvágatlan lapokkal.   Hunfalvy Pál: Ugor vagy török-tatár eredetű-e a magyar nemzet? XI. kötet. I. szám. Felvágatlan lapokkal.   Vámbéri Ármin: A hunnok és avarok nemzetisége. IX. kötet. IV. szám. Kissé szakad borítóval.   Dr. Szádeczky Lajos: Még egyszer a Csíki székely krónikáról. XXIII. kötet. 1. szám. A borítója szakadozott. Felvágatlan lapokkal.   Pulszky Ferenc: A magyarországi avar leletekről. III. kötet. VII. szám. Felvágatlan lapokkal.  Karácsonyi János: Kik voltak, s mikor jöttek hazánkba a böszörmények vagy izmaeliták? XXIII. kötet. 7. szám. Szakadozott borítóval. Részben felvágatlan lapokkal.   Csoma József: A nemzetségi címerek tanulmánya. XIX. kötet 3. szám. Szakadozott borítóval. Felvágatlan lapokkal.   Hajnik Imre: A királyi könyvek a vegyes házakbeli királyok korszakában. VIII. kötet III. szám.   Nagy Iván: Emlékbeszéd Érdy János Akad. rendes tag felett. II. kötet. IX. szám. Felvágatlan lapokkal.  Szabó Károly: Péter és Aba. II. kötet III. szám. Felvágatlan lapokkal.   Pesty Frigyes: A helynevek és a történelem. VIII. kötet I. szám. Szakadozott állapotban. Felvágatlan lapokkal.   Kinnamos ethopoiiája. Kiadta és magyarázta: Bánhegyi György. Magyar-görög tanulmányok 23. kötet.   Bp., 1872-1943, Eggenberger-MTA-Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetemi Görög Filológiai Intézet. Kiadói papírkötés, változó állapotban, részben szakadozott borítókkal, felvágatlan példányokkal.  Közte ritkaságok is!
15311.

Történelmi tárgyú közlemények, MTA Értekezések a nyelv és széptudományi osztály köréből (8 db), MTA Értekezések a történeti tudományok köréből (8 db), Magyar-görög tanulmányok 1 db, összesen 17 db: Moravcsik Gyula: A magyar szent korona görög feliratai. XXV. kötet. 5. szám. A borítója leszakadt. Darkó Jenő: Bölcs Leó taktikájának hitelessége magyar történeti szempontból. XXIII. kötet. 4. szám. A borítója és a gerince kissé szakadozott. Hunfalvy Pál: Unkonpohár. A régi magyar jogi szokásnak töredéke. VIII. kötet. VI. szám. Felvágatlan lapokkal. Dr. Nagy Sándor: Szombatos codexek. XII. kötet. II. szám. Felvágatlan lapokkal. Vámbéry Ármin: A magyarok eredete és a finn-ugor nyelvészet. I. Válaszom Hunfalvi Pál bírálati megjegyzéseire. XI. kötet. XII. szám. A gerince kissé szakadozott. Felvágatlan lapokkal. Barna Ferdinánd: Vámbéry Ármin: " A magyarok eredete" című műve néhány főbb állításának bírálata. XI. kötet. X. szám. Felvágatlan lapokkal. Hunfalvy Pál: Ugor vagy török-tatár eredetű-e a magyar nemzet? XI. kötet. I. szám. Felvágatlan lapokkal. Vámbéri Ármin: A hunnok és avarok nemzetisége. IX. kötet. IV. szám. Kissé szakad borítóval. Dr. Szádeczky Lajos: Még egyszer a Csíki székely krónikáról. XXIII. kötet. 1. szám. A borítója szakadozott. Felvágatlan lapokkal. Pulszky Ferenc: A magyarországi avar leletekről. III. kötet. VII. szám. Felvágatlan lapokkal. Karácsonyi János: Kik voltak, s mikor jöttek hazánkba a böszörmények vagy izmaeliták? XXIII. kötet. 7. szám. Szakadozott borítóval. Részben felvágatlan lapokkal. Csoma József: A nemzetségi címerek tanulmánya. XIX. kötet 3. szám. Szakadozott borítóval. Felvágatlan lapokkal. Hajnik Imre: A királyi könyvek a vegyes házakbeli királyok korszakában. VIII. kötet III. szám. Nagy Iván: Emlékbeszéd Érdy János Akad. rendes tag felett. II. kötet. IX. szám. Felvágatlan lapokkal. Szabó Károly: Péter és Aba. II. kötet III. szám. Felvágatlan lapokkal. Pesty Frigyes: A helynevek és a történelem. VIII. kötet I. szám. Szakadozott állapotban. Felvágatlan lapokkal. Kinnamos ethopoiiája. Kiadta és magyarázta: Bánhegyi György. Magyar-görög tanulmányok 23. kötet. Bp., 1872-1943, Eggenberger-MTA-Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetemi Görög Filológiai Intézet. Kiadói papírkötés, változó állapotban, részben szakadozott borítókkal, felvágatlan példányokkal. Közte ritkaságok is!

 
Sold
Starting price:
11 000 HUF
29,73
EUR
,
32,35
USD
Number of bids:
5
Herbet Lucián: Napoleon Lajos 1808-tól 1848-ig. Történeti korrajz. 1-10. köt. Pest, 1864, Ráth Mór. Félvászon kötésben, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.
15312.

Herbet Lucián: Napoleon Lajos 1808-tól 1848-ig. Történeti korrajz. 1-10. köt. Pest, 1864, Ráth Mór. Félvászon kötésben, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
27,03
EUR
,
29,41
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment