Books: Travelling, Local History

Number of items: 219

Leidenfrost Gyula: Keserű tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, gerinccel, kissé laza fűzéssel és elülső szennylappal, intézményi bélyegzővel.
15072.

2 200 HUF
5,95
6,47
15073.

1 600 HUF
15074.

2 200 HUF
5,95
6,47
(A Szerémségi Hercegség leirasa)  Avanci, Giuseppe: Chorographia istorica del Ducato,e Provincia del Sirmio dalla Sagra Cesarea Maesta di Leopoldo invittissimo Imperatore Conferito col Mero, e Misto Impero, e col Titolo d Altezza al Prencipe Livio Odescalchi Duca di Bracciano, e Ceri &c. Tradotta nell Idioma Italiano dalla gia stampata in Latino dall istesso Autore Guiseppe Avanci da Fermo, E dal Medesimo Dedicata all Urbano Amico Con l aggionta della Bolla d Oro sopra la medesima Investitura &c. Emanata l Anno mille seicento novanta otto. Roma, 1700. Nella Stamparia di Domenico Antonio Ercole. 2 sztl. lev. 128 l. Korabeli egészpergamen-kötésben, foltos borítóval, és néhol a széleken tintafoltos lapokkal.  Odescalchi Livius XI. Ince pápa (eredetileg Odescalchi leszármazott) unokaöccse volt, akit I. Lipót császár birodalmi hercegi rangra emelt s neki adományozta 1698-ban a Szerémséget hercegi címet. Utód nélkül halt meg, így a szerémségi hercegi cím elenyészett. A szerző maga fodította olaszra a korábban latinul megjelent művét, mely érdekes helytörténeti leírást ad a Szerémségről, Szörény városáról, illetve közli az adományozó oklevél szövegét. Ritka, hungaricum. Árverésen eddig egyszer szerepelt. Apponyi IV. 2353. /  History of the Dukedom of Sirimium (Srem) written by the first and the last duke of Srem Livius Odescalch. In Italian. Interesting description of the city of Szörény Surinj. In pergramin binding, with some stains on the cover and ink on some pages.
15075.

70 000 HUF
189,19
205,88
Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Nono cioé Aggiunta a Viaggi di Europa ove si contiene Spezialmente Il viaggio della Maestá di Carlo III. de Vienna a Barcellona, e quanto e accaduto di piú notabile in guerra dalla morte del Serenissimo Carlo II. fino al presente. Velence, 1719, Sebastiano Coleti, 288 p.   Giovanni Francesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Nápoly 1725) itáliai jogász, kalandor és utazó. Nápolyban a jezsuita kollégium jogot tanult, és itt is doktorált, majd jogi pályára lépett. 1685-ben otthagyta az állását és körbeutazta Európát, eközben részt vett a Buda felszabadítására indult hadjáratban. 1687-ben tér vissza Nápolyba, majd megírja a magyarországi, és az európai útját is. (1689 Relazione delle Campagne dUngerhia, 1693 Viaggi in Europa)  1693-ban világ körüli útra indult, később az öt évig tartó utazásról írta az 1699-ben kiadott Giro del Mondo c. művet. Ez az útja inspirálhatta később Jules Vernét a Nyolcvan nap alatt a föld körül c. könyv megírására.  A könyv Gemelli Viaggi di Europájának folytatása, (és a kilenc kötetes Giro del Mondo utolsó kötete) kiegészítve III. Károly (1685-1740) útjával Bécsből Barcelonába 1705-ben. II. Károly (1661-1700) spanyol király halála után, ami közvetlen vezetett a spanyol örökösödési háborúhoz (1701-1715)  Korabeli papírkötésben, a gerincén cím felirattal Gemelli Giro del Mondo T. VIIII., olasz nyelven, az elülső kötéstábla belsején Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia kézírással bejegyezve, a címoldal belsején kissé kopottas pecsét Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis. Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) monzai ferences szerzeteshez, teológushoz, filozófushoz köthető bejegyzés, amit a pecsét is megerősít.  Szép állapotú. Ritka és különleges darab. /  Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Nono cioé Aggiunta a Viaggi di Europa ove si contiene Spezialmente Il viaggio della Maestá di Carlo III. de Vienna a Barcellona, e quanto e accaduto di piú notabile in guerra dalla morte del Serenissimo Carlo II. fino al presente. Venice, 1719, Sebastiano Coleti, 288 p.   Giovanni Fransesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Naples 1725), Italian lawyer, adventurer and traveller. He learned law in the College of Jesuits in Naples, and doctorated here. Then he was working as a lawyer. In 1685 he travelled around Europe, and in Hungary he joined to the Christian armies besieging Buda. He returned to Naples in 1687 and wrote the Hungarian, and European trips.  He went to world tour in 1693, it lasted for five years, and this trip may have inspired the work of Jules Vernes Around the World in Eighty Day. This book is the last piece of the Giro del Mondo, and the next sequel of the Viaggi of Europa, with some addition of the trip of Charles III (1685-1740) in 1705, from Vienna to Barcelona, after the death of Charles II. (1661-1700) king of Spain. The death of Charles II. led to the war of the spanish succestion. (1700-1715)  Contemporary paperbinding, with title writing on the spine Gemelli Giro del Mondo T. VIII., in Italian language, with a handwriting on the back of the first cover Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia, with seal on the back of the front page Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis. It refering to Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) Franciscan friar (theologist, and philosopher) in the Italian city of Monza (Modoetia).  In good condition. Rare and special.
15076.

Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Nono cioé Aggiunta a Viaggi di Europa ove si contiene Spezialmente Il viaggio della Maestá di Carlo III. de Vienna a Barcellona, e quanto e accaduto di piú notabile in guerra dalla morte del Serenissimo Carlo II. fino al presente. Velence, 1719, Sebastiano Coleti, 288 p. Giovanni Francesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Nápoly 1725) itáliai jogász, kalandor és utazó. Nápolyban a jezsuita kollégium jogot tanult, és itt is doktorált, majd jogi pályára lépett. 1685-ben otthagyta az állását és körbeutazta Európát, eközben részt vett a Buda felszabadítására indult hadjáratban. 1687-ben tér vissza Nápolyba, majd megírja a magyarországi, és az európai útját is. (1689 'Relazione delle Campagne d'Ungerhia', 1693 'Viaggi in Europa') 1693-ban világ körüli útra indult, később az öt évig tartó utazásról írta az 1699-ben kiadott 'Giro del Mondo' c. művet. Ez az útja inspirálhatta később Jules Vernét a Nyolcvan nap alatt a föld körül c. könyv megírására. A könyv Gemelli Viaggi di Europájának folytatása, (és a kilenc kötetes 'Giro del Mondo' utolsó kötete) kiegészítve III. Károly (1685-1740) útjával Bécsből Barcelonába 1705-ben. II. Károly (1661-1700) spanyol király halála után, ami közvetlen vezetett a spanyol örökösödési háborúhoz (1701-1715) Korabeli papírkötésben, a gerincén cím felirattal 'Gemelli Giro del Mondo T. VIIII.', olasz nyelven, az elülső kötéstábla belsején 'Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia' kézírással bejegyezve, a címoldal belsején kissé kopottas pecsét 'Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis'. Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) monzai ferences szerzeteshez, teológushoz, filozófushoz köthető bejegyzés, amit a pecsét is megerősít. Szép állapotú. Ritka és különleges darab. / Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Nono cioé Aggiunta a Viaggi di Europa ove si contiene Spezialmente Il viaggio della Maestá di Carlo III. de Vienna a Barcellona, e quanto e accaduto di piú notabile in guerra dalla morte del Serenissimo Carlo II. fino al presente. Venice, 1719, Sebastiano Coleti, 288 p. Giovanni Fransesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Naples 1725), Italian lawyer, adventurer and traveller. He learned law in the College of Jesuits in Naples, and doctorated here. Then he was working as a lawyer. In 1685 he travelled around Europe, and in Hungary he joined to the Christian armies besieging Buda. He returned to Naples in 1687 and wrote the Hungarian, and European trips. He went to world tour in 1693, it lasted for five years, and this trip may have inspired the work of Jules Verne's Around the World in Eighty Day. This book is the last piece of the 'Giro del Mondo', and the next sequel of the Viaggi of Europa, with some addition of the trip of Charles III (1685-1740) in 1705, from Vienna to Barcelona, after the death of Charles II. (1661-1700) king of Spain. The death of Charles II. led to the war of the spanish succestion. (1700-1715) Contemporary paperbinding, with title writing on the spine 'Gemelli Giro del Mondo T. VIII.', in Italian language, with a handwriting on the back of the first cover 'Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia', with seal on the back of the front page 'Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis'. It refering to Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) Franciscan friar (theologist, and philosopher) in the Italian city of Monza (Modoetia). In good condition. Rare and special.

32 000 HUF
86,49
94,12
15077.

10 000 HUF
27,03
29,41
15078.

10 000 HUF
27,03
29,41
15079.

4 600 HUF
12,43
13,53
15080.

120 000 HUF
324,32
352,94
15081.

1 600 HUF
Franz Carl Endres: Die Türkei. München,1916, Delphin Verlag. Német nyelven. Rengeteg fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, szakadozott borítóval, foltos./ Paperbinding, with raunchy cover, and spotty pages, in German language.
15082.

1 600 HUF
Stefan Zweig: A jövő országa Brazília. Fordította: Halász Gyula. Bp., é.n., Béta. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban,
15083.

2 600 HUF
7,03
7,65

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF