Books: History

Number of items: 166

15336.

3 000 HUF
Emlékkönyv Berlász Jenő 90. születésnapjára. Gazdaságtörténet- könyvtártörténet. Szerk.: Buza János. Gazdaság- és Társadalomtörténeti Kötetek 1. Bp., 2001, Gazdaság és Társadalomtörténeti Kutatócsoport. Kiadói papírkötés.  Berlász Jenő (1911-2015) és egy beazonosítatlan (feltehetőleg a kötetben közreműködő) személy által dedikált Stier Miklós történész, egyetemi tanárnak.
15337.

6 000 HUF
15338.

1 600 HUF
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. 1-8. köt. Teljes! Bp., [1928], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Első kiadás! Egységes kiadói félbőr kötésben, kopásokkal, egyébként jó állapotban
15339.

28 000 HUF
75,68
82,35
Bátky Zsigmond-Győrffy István-Viski Károly: A magyarság néprajza. I-IV. kötet. I-II. kötet: A magyarság tárgyi néprajza. III-IV. kötet: A magyarság szellemi néprajza. Bp., 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második Kiadói aranyozott félbőr kötés, kissé kopottasak
15340.

10 000 HUF
27,03
29,41
11
Bartucz Lajos et al.: Magyar föld, magyar faj. 1-4. köt. Bp., [1938-1939], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. . Kicsit kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
15341.

6 000 HUF
10
A mai világ képe I-IV. kötet. Szerk.: Kornis Gyula, Gratz Gusztáv, Hegedüs Loránt, Schimanek Emil. I. kötet: Szellemi élet, II. kötet: Politikai élet, III. kötet: Gazdasági élet, IV. kötet: Természettudomány és technika. Bp., é.n., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Gazdag kép-, térkép-, és ábraanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel.
15342.

6 000 HUF
Magyarország művészeti emlékei. 1-3. köt. Szerk.: Gerevich Tibor. 1. Gerevich: Magyarország románkori emlékei. 2. Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. 4. Rados Jenő: Magyar kastélyok. Bp. 1938.-1939. Műemlékek Orsz. Biz. Komplett példány. A 3. köt. nem jelent meg. Kiadói félbőr sorozatkötésben, jó állapotban.
15343.

5 000 HUF
vitéz Temesy Győző dr.: A hazatérő Felvidék. Bp.,1938, Magyar Cserkész, 16 p. Térképpel illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban.
15344.

3 000 HUF
Barangolás a Székelyföldön I. kötet. Hargita Megye. Útikönyv. Szerk.: Kozma Mária. Csíkszereda, 1998, Pallas-Akadémia Könyvkiadó. Kiadói papírkötés.
15345.

1 000 HUF
Laszlovszky József: A magyar címer története. Budapest, Egyetemi nyomda, 1990.
15346.

800 HUF
Dr. Cholnoky Jenő: Ős hazából új hazába. Nemzeti Könyvtár 20. Bp.,1940, Stádium, 32 p. Kiadói papírkötés.
15347.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF