Historical documents, manuscripts

Number of items: 68

1738 Latin nyelvű egyezséglevél Heves vármegyei birtokról, 3 db rányomott viaszpecséttel
12124.

1 800 HUF
14
1746 Pánd, Szilassy István pándi birtokos levele bátyjához birtokügyekben, magyar nyelven, 4 p.
12125.

2 000 HUF
21
1831 Vöröskői gróf Pálffy Fidél (1788-1864) tárnokmester, főkancellár, árva megyei főispán saját kézzel aláírt levele hivatalos ügyben, papírfelzetes viaszpecséttel és gróf Zichy László aláírásával
12126.

6 000 HUF
1845 Szeged, üveges bolt nyitási engedélye, Veszelinovits Bazil szegedi aljegyző, későbbi főbíró aláírásával
12127.

4 000 HUF
1877 Julius Stahel (Számvald Gyula) magyar szabadságharcos tábornok amerikai konzulként aláírt igazolása / 1877 Julius Stahel Union general in the American Civil War owner of the Medal of Honor autograph signature as United States consul
12128.

28 000 HUF
75,68
82,35
1880 Halas, édesanya levele fiának szőlőmegmunkálás és munkások megfizetése ügyében, magyar nyelven
12129.

1 400 HUF
cca 1880 Első erdélyi vasút. A Piski-Petrozsényi szárnyvonal helyszínrajza. Nagyméretű, kihajtható tervrajz, az összes állomással. Aranyozott egészvászon kötésben. 252 x34 cm / Plan of the first Transylvanian railways. Piski and Petrosany. Large plan in full linen binding 252 x 34 cm
12130.

12 000 HUF
32,43
35,29
13
1888-1892 Emlékkönyv. A barátság tükre. Emléklapok barátoktól és barátnőktől. Szerk.: Belicza József. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F.), 38 sztl. lev. Tízféle, színes, keretdíszes lapokkal készült emlékkönyv, nagyrészt kitöltött, a kitöltetlen lapokon, a fénykép helyén a fénykép felragasztására vonatkozó utasítással. Kiadói, préselt, festett, dúsan aranyozott egészvászon-díszkötésben, aranyozott lapélekkel, kopottas, foltos borítóval.  Benne: Mairovitz Frida, nagyemőkei Seregély Dezső (1867-1948) ezredes, szobrászművész édesannyjának emlékkönyve. Benne számos barátja saját kezű soraival, fotóival, egy felragasztatlan fotóval, pár lap kitöltetlen.  Benne Mairovitz Frida 3 db virágokról készült grafikájával, papír, vegyes technika, jelzett, 19x25 cmx2, és 20x14 cm.
12131.

5 000 HUF
1900 Kiss István (1857-1902) építész, műegyetemi tanár névjegye saját kézzel írt soraival
12132.

1 400 HUF
cca 1900 Üvegnehezék Bihar vármegye és a Malatinszky-család címerével, Malatinszky felirattal, kopott, kis csorbával, 8×12×3 cm
12133.

cca 1900 Üvegnehezék Bihar vármegye és a Malatinszky-család címerével, "Malatinszky" felirattal, kopott, kis csorbával, 8×12×3 cm

3 000 HUF
15
1901 Báró Splény Ödön (1842-1909) saját kézzel írt és aláírt levele Vaszary Kolos bíboros tízéves bíborosi jubileuma alkalmával, a levelet aláírta felesége báró Splény Ödönné, született Blaha Lujza
12134.

3 600 HUF
9,73
10,59
1912 Rajner Lajos (1842-1920) püspök, érseki helynök saját kezű aláírása levélen Kiss Károly teológiai tanár, a bécsi Pázmáneum későbbi rektora részére, melyben kinevezi a márianosztrai fegyintézeti nővérek gyóntatójává
12135.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF