Books: Religion

Number of items: 66

Szent Biblia, vagy Az Istennek Ó és Új Testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által. Némelly fordításbeli változásokkal és rövid magyarázatokkal kiadatott N. Váradon. 1660. esztendőben. Most pedig a N. Váradi kiadásnak követésével, nyomtattatott.+A Mi Urunk Jésus Kristusnak Új Testamentoma, mellyben befoglaltatnak az évangyélisták könyveik, az apostolok tselekedeteik és leveleik, a Szent János látásával egyben. Pestenn, 1805. Trattner Mátyás, 1 t. (Karacs Ferenc metszette rézmetszetű díszcímlap) + 783 [helyesen 733]+[1]+[2]+243 [1] p. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötésben, kissé sérült gerinccel, kopott, foltos borítóval, tulajdonosi név bélyegzővel, de belül jó állapotban.  A mű az 1660-ban megjelent, ,,Váradi Biblia néven közismert bibliakiadás második kiadása.
16057.

Szent Biblia, vagy Az Istennek Ó és Új Testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által. Némelly fordításbeli változásokkal és rövid magyarázatokkal kiadatott N. Váradon. 1660. esztendőben. Most pedig a N. Váradi kiadásnak követésével, nyomtattatott.+A' Mi Urunk Jésus Kristusnak Új Testamentoma, mellyben befoglaltatnak az évangyélisták' könyveik, az apostolok' tselekedeteik és leveleik, a' Szent János' látásával egyben. Pestenn, 1805. Trattner Mátyás, 1 t. (Karacs Ferenc metszette rézmetszetű díszcímlap) + 783 [helyesen 733]+[1]+[2]+243 [1] p. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötésben, kissé sérült gerinccel, kopott, foltos borítóval, tulajdonosi név bélyegzővel, de belül jó állapotban. A mű az 1660-ban megjelent, ,,Váradi Biblia" néven közismert bibliakiadás második kiadása.

50 000 HUF
135,14
147,06
Hübner János: Száz és négy válogatott Biblia-béli históriák. Debrecen, 1792. Restaurált címlappal, kissé megviselt bőrkötésben.
16058.

8 000 HUF
Hübner jános: Száz és négy válogatott Bibliabeli Historiák a mellyeket az Ó és Új Testamentumi Szent írásokból a gyengéknek kedvekért öszve szedett. Buda, 1809, Landerer Anna, XI-XVI+464 p. Átkötött modern papírkötés, a címlap sérült, a hátoldalán firka, az 1/2. oldal lapja sérült, hiányos, az utolsó lapon kis lyuk, kissé foltos, hiányos, körbevágott.
16059.

Hübner jános: Száz és négy válogatott Bibliabeli Historiák a' mellyeket az Ó és Új Testamentumi Szent írásokból a' gyengéknek kedvekért öszve szedett. Buda, 1809, Landerer Anna, XI-XVI+464 p. Átkötött modern papírkötés, a címlap sérült, a hátoldalán firka, az 1/2. oldal lapja sérült, hiányos, az utolsó lapon kis lyuk, kissé foltos, hiányos, körbevágott.

8 000 HUF
16060.

8 000 HUF
16061.

4 200 HUF
11,35
12,35
16062.

4 200 HUF
11,35
12,35
16063.

8 000 HUF
16064.

6 000 HUF
Ivánka Sámuel: Karénektár... Sárospatak, 1864. Forster. R. 207p. Korabeli félbőr kötésben, néhány lapon ceruzás firkák.
16065.

3 000 HUF
16066.

4 200 HUF
11,35
12,35
16067.

1 800 HUF
Christliches Gesangbuch zur öffentlichen und häuslichen Gottesverehrung. Für die evangelischen Gemeinde zu Bielitz in Schlesien und zu Biala in Ostgallizien. Brünn, 1805, Franz Karl Siedler. Kissé kopott bőrkötésben, jó állapotban.
16068.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF