https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Law

Number of items: 39

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Dr. Bálint Kornél: Törvénykezési útmutató magánjogi perekben. Bp., 1911, Franklin-Társulat, VII+276 p. Átkötött igényes modern műbőr-kötés, az átkötéskor az eredeti borítót az elülső szennylapra kasírozták, ceruzás aláhúzásokkal, de egyébként jó állapotban. Árverésen még nem szerepelt.
15275.

Dr. Bálint Kornél: Törvénykezési útmutató magánjogi perekben. Bp., 1911, Franklin-Társulat, VII+276 p. Átkötött igényes modern műbőr-kötés, az átkötéskor az eredeti borítót az elülső szennylapra kasírozták, ceruzás aláhúzásokkal, de egyébként jó állapotban. Árverésen még nem szerepelt.

 
The item is not available
Starting price:
7 000 HUF
18,92
EUR
,
20,59
USD
Number of bids:
0
1902 A Temesvári Ügyvédi Kamara évi jelentésének tervezete. 12p.
15276.

1902 A Temesvári Ügyvédi Kamara évi jelentésének tervezete. 12p.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
A magyar királyi pénzügyminisztérium ügykörére vonatkozó szolgálati szabályok gyűjteménye. Bp., 1896, M. Kir. Államnyomda. Sérült félbőr kötésben.
15277.

A magyar királyi pénzügyminisztérium ügykörére vonatkozó szolgálati szabályok gyűjteménye. Bp., 1896, M. Kir. Államnyomda. Sérült félbőr kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,78
EUR
,
4,12
USD
Number of bids:
0
Dr. Babarczi-Schwartzer Ottó(szerk.): Közegészségügy II. kötet. Az orvos közreműködése az igazságszolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.)II. kötet: A közegészségügyi törvény I. részének XIII-XVI. fejezete és II. része. Az orvos közreműködése az igazság-szolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) Magyar Közigazgatási Törvények Grill-féle kiadása. Szerk.: Dr. Térfi Gyula. Bp., 1909, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy-két kissé foltos lapszéllel.
15278.

Dr. Babarczi-Schwartzer Ottó(szerk.): Közegészségügy II. kötet. Az orvos közreműködése az igazságszolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.)II. kötet: A közegészségügyi törvény I. részének XIII-XVI. fejezete és II. része. Az orvos közreműködése az igazság-szolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) Magyar Közigazgatási Törvények Grill-féle kiadása. Szerk.: Dr. Térfi Gyula. Bp., 1909, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy-két kissé foltos lapszéllel.

 
The item is not available
Starting price:
3 200 HUF
8,65
EUR
,
9,41
USD
Number of bids:
0
Dr. Doleschall Alfréd: Az ártatlanul vizsgálati fogságba helyezettek és ártatlanul elítéltek kártalanításáról. Magyar Jogászegyleti Értekezések. LXXI. VII. kötet. 10. füzet. Bp., 1892, Franklin, 40 p. A kötés hiányzik, szétvált. Felvágatlan példány.
15279.

Dr. Doleschall Alfréd: Az ártatlanul vizsgálati fogságba helyezettek és ártatlanul elítéltek kártalanításáról. Magyar Jogászegyleti Értekezések. LXXI. VII. kötet. 10. füzet. Bp., 1892, Franklin, 40 p. A kötés hiányzik, szétvált. Felvágatlan példány.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,32
EUR
,
4,71
USD
Number of bids:
0
Gerőcz Kálmán: Egyház és büntetőjog lélektani kapcsolatairól. Sátoraljaujhely, 1929, Vajda József-ny., 40 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, intézményi bélyegzővel. Jó állapotban.
15280.

Gerőcz Kálmán: Egyház és büntetőjog lélektani kapcsolatairól. Sátoraljaujhely, 1929, Vajda József-ny., 40 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, intézményi bélyegzővel. Jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
2 600 HUF
7,03
EUR
,
7,65
USD
Number of bids:
0
Magyarország hatályos törvényei kiegészítve a törvényeket módosító jogszabályokkal. I. kötet 1000-1877. Szerk.: Vladár Gábor: Bp., 1943, Grill Károly. Kiadói aranyozott félvászo-kötés, Corvina-kötés, kissé kopottas borítóval.
15281.

Magyarország hatályos törvényei kiegészítve a törvényeket módosító jogszabályokkal. I. kötet 1000-1877. Szerk.: Vladár Gábor: Bp., 1943, Grill Károly. Kiadói aranyozott félvászo-kötés, Corvina-kötés, kissé kopottas borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
9,73
EUR
,
10,59
USD
Number of bids:
0
Dr. Babarczi-Schwartzer Ottó(szerk.): Közegészségügy I-II. kötet. Az orvos közreműködése az igazságszolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) I. kötet.: A közegészségügyi törvény I. részének I-XII. fejezete. II. kötet: A közegészségügyi törvény I. részének XIII-XVI. fejezete és II. része. Az orvos közreműködése az igazság-szolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) Magyar Közigazgatási Törvények Grill-féle kiadása. Szerk.: Dr. Térfi Gyula. Bp., 1909, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
15282.

Dr. Babarczi-Schwartzer Ottó(szerk.): Közegészségügy I-II. kötet. Az orvos közreműködése az igazságszolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) I. kötet.: A közegészségügyi törvény I. részének I-XII. fejezete. II. kötet: A közegészségügyi törvény I. részének XIII-XVI. fejezete és II. része. Az orvos közreműködése az igazság-szolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) Magyar Közigazgatási Törvények Grill-féle kiadása. Szerk.: Dr. Térfi Gyula. Bp., 1909, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, de belül jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. VI. kötet: 1927-1928. Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, valamint foltos hátsó borítóval.   Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapítója. Később fia Ignác, majd unokája Béla vitte tovább az üzletet. A kiadó 1920-as években főleg magyar szerzők pszichiátriai munkáit adta ki.   Józsa Sándor Arany kalász Gyógyszertára. Kunhegyes bebélyegzéssel. Józsa Sándor (1902-1980) által vezetett (1930-1950) jó nevű és ismert Arany kalász patika bélyegzőjével.   Ritka!
15283.

Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. VI. kötet: 1927-1928. Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, valamint foltos hátsó borítóval. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapítója. Később fia Ignác, majd unokája Béla vitte tovább az üzletet. A kiadó 1920-as években főleg magyar szerzők pszichiátriai munkáit adta ki. 'Józsa Sándor "Arany kalász" Gyógyszertára. Kunhegyes' bebélyegzéssel. Józsa Sándor (1902-1980) által vezetett (1930-1950) jó nevű és ismert "Arany kalász" patika bélyegzőjével. Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Number of bids:
0
Közigazgatási jogszabályok gyűjteménye. Szerk.: dr. Gallina Frigyes, dr. Janda Károly, dr. Sass Elemér, dr. Smialovszky Tibor, dr. ifj. Székely Miklós. Az előszót írta: dr. Blaha Sándor. Bp.,én.,Stádium,(Fővárosi Nyomnda Rt.-ny.), XXIV+2494 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15284.

Közigazgatási jogszabályok gyűjteménye. Szerk.: dr. Gallina Frigyes, dr. Janda Károly, dr. Sass Elemér, dr. Smialovszky Tibor, dr. ifj. Székely Miklós. Az előszót írta: dr. Blaha Sándor. Bp.,én.,Stádium,(Fővárosi Nyomnda Rt.-ny.), XXIV+2494 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Dárday Sándor: Igazságügyi törvénytár. Rendeletek- és döntvényekkel kiegészítve. IV. rész. Hitel-, kereskedelmi és ipari törvények. Bp.,1900, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, kissé sérült gerinccel.
15285.

Dárday Sándor: Igazságügyi törvénytár. Rendeletek- és döntvényekkel kiegészítve. IV. rész. Hitel-, kereskedelmi és ipari törvények. Bp.,1900, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, kissé sérült gerinccel.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
Az 1946. évi országos törvénytár. (Corpus Juris.) Kiadja: a M. Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1946, Athenaeum, XI+98 p. Átkötött félvászon-kötés, egy-két helyen ceruzás beírással, névbejegyzéssel, Magyar Belügyminiszter bebélyegzéssel.
15286.

Az 1946. évi országos törvénytár. (Corpus Juris.) Kiadja: a M. Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1946, Athenaeum, XI+98 p. Átkötött félvászon-kötés, egy-két helyen ceruzás beírással, névbejegyzéssel, Magyar Belügyminiszter bebélyegzéssel.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment