Historical documents, manuscripts

Number of items: 39

11911.

4 000 HUF
1918 Paul Meuriot francia tudós, saját kézzel megírt névjegykártyája /  1918 Autograph lines of Paul Meuriot French professor
11912.

3 000 HUF
cca 1920-1925 A Sziklay család (Kornél Orfeum, Színház) papírjai, összesen 26 db
11913.

24 000 HUF
64,86
70,59
11914.

3 000 HUF
1925 Lónyay Elemér (1863-1946) diplomata autográf levele Bárczy István (1882-1952) államtitkárhoz. Lónyay levelében értesíti, hogy William Henry Waddington francia külügyminiszter (és miniszterelnök) menye és szülei, Mr. és Mrs. Fraser aznap este Budapestre érkezik, és a Ritz Hotelben szállnak meg. 4 beírt oldal borítékkal
11915.

10 000 HUF
27,03
29,41
1929 a Budapesti Torna Club vezetőségének részvétnyilvánító levele iszeni Iszer Károly (1861-1929) újságíró, sportszervező felesége, eggensteini Hyann Marietta részére, aláírásokkal, borítékkal
11916.

1 200 HUF
cca 1930 Két lap a világutazó Bartha-Sulkowszky motoros páros emlékkönyvéből, kéziratok fényképek / 1930 2 pages from the book of the world traveller motor-riders Bartha-Sulkovszky
11917.

4 000 HUF
cca 1932 Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének gyűjtése: Hadd Írjak én is! címmel. A géppel írt szövegeket,. novellákat, újságkivágásokat tartalmazó mappában kézzel írt feljegyzések is vannak. Félvászon kötésben.
11918.

8 000 HUF
Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének feljegyzései. Nevessünk útközben - 6 generáczió mondásai címmel. A nagyrészt géppel, kis részt kézzel írt füzetben Jókai Mór, LIszt Ferenc, Hegedűs Sándor és a századelő társasági életéből vett, nagyrészt nem ismert anekdoták szerepelnek. 107 géppel írt, 7 kézzel írt oldal. Dedikálva. Egészvászon borítással.
11919.

30 000 HUF
81,08
88,24
1936 Gombocz Endre (1882-1945) botanikus Pekár Mihályhoz (1871-1942) címzett levele
11920.

1 200 HUF
1938 gróf Széchényi György és gróf Széchényi Márton szerződésének ügyvédi anyaga, gróf Széchényi György 4 oldalas kéziratos levelével
11921.

4 000 HUF
1947 A Közlekedési Minisztérium névre szóló meghívója, Csicsely János főmérnök részére a Margit-híd félszélességben újjáépítésének ünnepélyes átadására
11922.

1947 A Közlekedési Minisztérium névre szóló meghívója, Csicsely János főmérnök részére a Margit-híd "félszélességben újjáépítésének" ünnepélyes átadására

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF