https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Travelling, Local History

Number of items: 217

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Mihályfalusi Dr. Forgon Mihály: Gömör-Kishont vármegye nemes családai. II. kötet. K-Z. Kolozsvárt, 1909, Gámán J., 361+7 p. Átkötött papírkötés, az eredeti elülső borítót az átkötéskor felhasználták, a hátsó borítót bekötötték, az utolsó lapon folt.
16000.
 

Mihályfalusi Dr. Forgon Mihály: Gömör-Kishont vármegye nemes családai. II. kötet. K-Z. Kolozsvárt, 1909, Gámán J., 361+7 p. Átkötött papírkötés, az eredeti elülső borítót az átkötéskor felhasználták, a hátsó borítót bekötötték, az utolsó lapon folt.

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
19,23
EUR
,
22,22
USD
Number of bids:
1
Debrecen sz. kir. város és Hajdú vármegye. Szerk.: Csobán Endre. Főmunkatárs: Dr. Herpay Gábor. Vármegyei Szociográfiák XII. Bp., 1940, Vármegyei Szociográfiák, (Merkantil-ny.), 332 p.+XVI (képek)+12+XV p.+264 számozott hasáb (adattár, oldalnként 3 hasáb elrendezéssel). Szövegközti rajzokkal, ábrákkal, valamint XVI táblával illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a város és a vármegye dombornyomásos címerével, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
16001.
 

Debrecen sz. kir. város és Hajdú vármegye. Szerk.: Csobán Endre. Főmunkatárs: Dr. Herpay Gábor. Vármegyei Szociográfiák XII. Bp., 1940, Vármegyei Szociográfiák, (Merkantil-ny.), 332 p.+XVI (képek)+12+XV p.+264 számozott hasáb (adattár, oldalnként 3 hasáb elrendezéssel). Szövegközti rajzokkal, ábrákkal, valamint XVI táblával illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a város és a vármegye dombornyomásos címerével, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
32,05
EUR
,
37,04
USD
Number of bids:
0
Nagyszalonta 1606-1906. Szerk.: Dr. Móczár József. Nagyszalonta, 1906, Székely J. Jenő, 1 t. (címkép)+ [2] + IV + 3-282 p. Kihajtható festett, aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben, kopottas, foltos borítóval, restaurált kötéssel, néhol kissé foltos lapokkal, Arany János levelének kihajtható hasonmása hiányzik, Leventekönyvtári bélyegzővel. Fennállásának 300 éves ünnepe emlékéül tisztelettel ajándékozza Nagyszalonta városa. 1906. május hó. címkével az elülső kötéstábla belsején.
16002.
 

Nagyszalonta 1606-1906. Szerk.: Dr. Móczár József. Nagyszalonta, 1906, Székely J. Jenő, 1 t. (címkép)+ [2] + IV + 3-282 p. Kihajtható festett, aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben, kopottas, foltos borítóval, restaurált kötéssel, néhol kissé foltos lapokkal, Arany János levelének kihajtható hasonmása hiányzik, Leventekönyvtári bélyegzővel. 'Fennállásának 300 éves ünnepe emlékéül tisztelettel ajándékozza Nagyszalonta városa. 1906. május hó.' címkével az elülső kötéstábla belsején.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
38,46
EUR
,
44,44
USD
Number of bids:
0
Lechner Lajos: Szeged újjá építése. A szerző saját kiadásában Budapesten 1891-ben megjelentetett kötet hasonmás kiadása tervlap-mellékletekkel, dr. Meggyesi Tamás előszavával és dr. Péter László utószavával. Szeged, 2000, Magánkiadás,(Presskontakt), XV+8+92+XVII (fekete-fehér illusztrációk)+XI-XV p.+7 tervlap melléklet. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, tervlap-mellékletekkel.
16003.
 

Lechner Lajos: Szeged újjá építése. A szerző saját kiadásában Budapesten 1891-ben megjelentetett kötet hasonmás kiadása tervlap-mellékletekkel, dr. Meggyesi Tamás előszavával és dr. Péter László utószavával. Szeged, 2000, Magánkiadás,(Presskontakt), XV+8+92+XVII (fekete-fehér illusztrációk)+XI-XV p.+7 tervlap melléklet. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, tervlap-mellékletekkel.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
38,46
EUR
,
44,44
USD
Number of bids:
0
Holub [Emil]: [A Fokvárostól a masukulumbék országába 1883-1887, és kivonat a Hét év Afrikában című műből 1872-1879]. 1-2. köt.  Bp., 1890-1891, Ráth Mór. Mindkét kötet címlapja hiányzik. Kissé kopott félvászon kötésben.
16004.
 

Holub [Emil]: [A Fokvárostól a masukulumbék országába 1883-1887, és kivonat a "Hét év Afrikában" című műből 1872-1879]. 1-2. köt. Bp., 1890-1891, Ráth Mór. Mindkét kötet címlapja hiányzik. Kissé kopott félvászon kötésben.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
3,21
EUR
,
3,70
USD
Number of bids:
20
Település-iskola-társadalom. Tanulmányok Győr-Moson-Sopron megye és Burgenland iskolatörténetéből. Szerk.: Kovátsné Németh Mária. Győr, 1996, Magyar Pedagógiai Társaság Győr-Moson-Sopron Megyei Tagozata. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A szerkesztő bizottság elnökének,  Kovátsné Németh Mária dedikációjával.
16005.
 

Település-iskola-társadalom. Tanulmányok Győr-Moson-Sopron megye és Burgenland iskolatörténetéből. Szerk.: Kovátsné Németh Mária. Győr, 1996, Magyar Pedagógiai Társaság Győr-Moson-Sopron Megyei Tagozata. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A szerkesztő bizottság elnökének, Kovátsné Németh Mária dedikációjával.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
25,64
EUR
,
29,63
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

News

Auction buyer's provision: 22%

331. Auction:
Payment deadline is October 19.

332. Auction:
From 9 to 18 October
Payment deadline is 2 November

Seeing: From 15 to 18 October

 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment