Books: History

Number of items: 150

Iohannes Carionis (1499-1537): Chronica ... hn.,é.n, k.n., 22 sztl. lev.+510(255) p.+ 1. sztl. lev. Egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a címlap és az index részből egy vagy több lap hiányzik, foltos.   Johannes Carion (1499-1537) német asztrológus, matematikus és történész. Korán szoros kapcsolatba került Martin Lutherrel, Philipp Melanchthonnal és Georg Sabinusszal.  Világkrónikája a kor népszerű olvasmánya volt, amelyet 1558-1560 között Philipp Melanchthon és Caspar Peucer dolgozott át tankönyvvé, a reformáció történetírásának alapja. Hosszú ideig ez a munka volt a domináns az egyetemes történelem oktatásához.   Valószínűleg Károli Gáspár Két könyv minden országoknak és királyoknak jó és gonosz szerencséjöknek okairól (1563, Debrecen) c. műve megírásához az ihletet Carion Chronicájából merítette.
16276.

15 000 HUF
40,54
44,12
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp., 1898, Révai. Kissé megviselt vászonkötésben.
16277.

12 000 HUF
32,43
35,29
Czirbusz Géza: Magyaroszág a XX. évszázad. elején. Temesvár. 1902. Polatsek. 568p. Korabeli félvászon kötésben, címlapon kis kivágással
16278.

10 000 HUF
27,03
29,41
Rugonfalvi Kiss István: A nemes székely nemzet képe. I. kötet. Debrecen, 1939, Lehotai Pál, 447+4 p.+ 1 kihajtható térképpel. Kiadói egészvászon-kötés, intézményi bélyegzővel, kissé foltos borítóval, de alapvetően jó állapotban. Csak I. kötet.
16279.

5 000 HUF
Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk. Lukinich Imre. Bp.,(1926). Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
16280.

5 000 HUF
Sir John Lubbock: A történelem előtti idők, megvilágítva a régi maradványok s az újabbkori vadnépek életmódja és szokásai által I-II. kötet. Fordította: Öreg János. Bp., 1876. Királyi Magyar Természettudományi Társulat, XXIII+350+2 p.+3 t.(litográfia, egy színes)+LVIII+324 p.+ 1 t.(litográfia, színes.) Szövegközti fametszetekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopottas borítóval, fakó gerinccel, kissé foltos lapokkal.
16281.

4 000 HUF
16282.

8 000 HUF
Tinódi Sebestyén: Cronica. Kolozsvár, 1554. Facsimile kiadás tanulmánnyal. Bp. 1959. Akadémiai kiadó. Bordázott gerincű egészbőr-kötésben. Szép állapotban. Könyvtári példány volt.
16283.

4 000 HUF
Chronica: Krónika ez világnak jeles dolgairól Székely István 1559. Facsimile kiadás tanulmány nélkül. Bp. 1959. Akadémiai kiadó. Bordázott gerincű egészbőr-kötésben. Szép állapotban. Könyvtári példány volt.
16284.

4 000 HUF
Kossuth Emlékalbum. Kossuth Lajos halála, temetése és mauzoleumának felavatása. Szerkesztette Dr. Kovács Dénes. Budapest, 1910, Wodianer F. és Fiai, 231 p. Kiadói kopott aranyozású, dombornyomásos egészvászon-kötésben. Fekete-fehér képekkel, fotókkal, valamint három színes műmelléklettel.
16285.

3 000 HUF
Gregorovius, Ferdinand: Hadrián császár. A görög-római világ Hadrián korabeli rajza. Bp., 1897, MTA. Kicsit laza, kissé kopott vászonkötésben.
16286.

1 000 HUF
16287.

60 000 HUF
162,16
176,47

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF